یاری دهنده و پشتیبان این رسانه در راه اهدافش باشید

البرز نیوز  رسانه ای مستقل و آزاد است که در تقويت و گسترش آزادی و دموکراسی از طريق انتشار آزادانه اطلاعات و اخبار دقيق و بی‌طرفانه تلاش می کند.
این وب‌سايت اخبار و گزارشهای دقيق و عينی و بیطرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامهنگاری حرفهای را به شما ارائه میکند.
این رسانه در تلاش است تا در حساسترین لحظات تاریخی میهنمان صدای ایرانیان بوده و آن را انعکاس دهد به امید آنکه روزی جامعه ی ایرانی خود تعیین کننده ی سرنوشتش باشد.
این رسانه در ادامه ی فعالیت های "سبز یعنی وطن" با امکانات شخصی بوجود آمده و برای تداوم خود نیازمند به همکاری های معنوی و مادی شماست تا اهدافش را به پیش ببرد لذا در فعالیت این رسانه و ادامه ی حیات آن از کمکهای خود کوتاهی نکنید و با پشتیبانی خود به ادامه ی فعالیتش ما را یاری دهید. 
با سپاس و احترام
البرز نیوز

 

با هم قوی ترهستیم

سخن سردبیر - سرمقاله

خبرهای کوتاه

 • آیت‌الله‌ ‌صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایرانرئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی می گوید مشروعیت حکومت به رای مردم نیست
  رادیوفرانسه: به گزارش خبرگزاری ایرانی مهر، آیت الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی امروز، یک شنبه بیستم آوریل، طی سخنانی در نشست فرماندهان نیروهای انتظامی جمهوری اسلامی اظهارداشت: در ماه های اخیرهجمه هایی درباره حقوق بشر از سوی اتحادیه اروپا، وزارت خارجه انگلیس و آمریکا علیه کشور ما آغاز شده است که ما می گوئیم برای خودشان بحث می کنند، چرا که اقدامات ما مبنایی است. آنها اعلام می کنند که چرا در ایران اعدام وجود دارد که ما درپاسخ می گوئیم که بخشی از آن ناشی از قصاص است که حق است. رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه فرزندان ما در مرزها شهید می شوند تا مواد مخدر به اروپا نرود، یاد آوری کرد که قوه قضائیه ایران برای تمیز نگه داشتن آنها شهید تقدیم می کند و حرف هائی که این افراد می زنند فریبنده است که می گویند با اعدام و خشونت مخالفیم. آیت الله لاریجانی در ادامه سخنان خود با ایراد به مفاد منشور جهانی حقوق بشر گفت: در مقدمه این اعلامیه بحث کرامت انسانی مطرح شده است، کسی می تواند در این خصوص صحبت کند که خالق انسان باشد و قرآن انسان را می شناسد. شما انسان دیگری را تحویل می دهید. کسانی که اعلامیه جهانی حقوق بشر را نوشتند چه کسانی و از کجا بودند و بر چه اساسی کرامت انسانی را تفسیرکردند؟ گفتند ازدواج امری فردی است و عقل اقتضا می کند این حرف ها را نپذیریم. اساس تعالیم ما انبیای الهی است. وی گفت: در بحث ها می گویند مشروعیت حکومت به رای مردم است اما مشروعیت به معنای شرعی یا فلسفه سیاسی درست نیست که بگوئیم به رای مردم است، رای مردم در به فعلیت رساندن حکومت نقش دارد و مردم باید به صحنه بیایند که حکومت به فعلیت برسد. نباید تصور داشته باشیم در یک اختلاف فرهنگی نجات پیدا می کنیم . وقتی در را به روی ماهواره باز می کنیم و جوانان تا صبح پای ماهواره می نشینند معلوم است که چرا نماز صبح آنها قضا می شود. 
  1
 • حمید میر، روزنامه نگار مشهور پاکستان مورد سوء قصد قرار گرفت
  العربیه: روز شنبه 19-4-2014 ساعت 5 بعد از ظهر به وقت محلی پاکستان، حمید میر روزنامه نگار مشهور پاکستان در راه فرودگاه کراچی به محل دفتر خود، توسط چهار مرد مسلح موتور سوار مورد حمله قرار گرفت و زخمی شد. پزشکان اعلام کردند که سه گلوله به قسمت پایین بدن وی اصابت کرده است و وی در خطر مرگ قرار ندارد. خودروی حمید میر در ترافیک کراچی به کندی حرکت می کرد که چهار مرد مسلح با دو موتور سیکلت به خودرو نزدیک شده و به سوی او تیراندازی کردند. به گزارش العربیه. نت از اسلام آباد، حمید میر یکی از مشهورترین خبرنگاران پاکستان است که گرداننده یکی از پر بیننده ترین برنامه های تلویزیون "جیو" پاکستان می باشد. او در برنامه خود مسائل مهم پاکستان را مورد بحث و بررسی قرار می دهد. حمید میر یکی منتقدین ارتش و سازمان های اطلاعاتی پاکستان است. وی اکثر مشکلات پاکستان را نتیجه دخالت های غیر قانونی ارتش و سازمان های اطلاعات در مدیریت این کشور می داند. این اولین بار نیست که حمید میر مورد سوء قصد قرار می گیرد، وی سال گذشته از سوی طالبان نیز مورد سوء قصد قرار گرفت و جان سالم به در برد. سازمان جهانی خبرنگاران و سازمان ملل متحد، پاکستان را یکی از خطرناک ترین کشورها برای خبرنگاران اعلام کرده اند. تنها سال گذشته بیش از 30 خبرنگار در پاکستان کشته یا ناپدید شده اند.
  2
 • سخنان ضد و نقیض مقامات قضایی در باره حوادث بند 350 زندان اوین
  العربیه: غلامحسین اسماعیلی، رییس سازمان زندانها ، در گفتگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری ایسنا، هرگونه درگیری در بند 350 را انکار کرد و انتشار چنین اخباری را به "جبهه معاند نظام" نسبت داد. اسماعیلی گفت: "همان طور که پیش از این گفتم هیچگونه درگیری در بند 350 بازداشتگاه اوین رخ نداد و تنها یک بازرسی نوبتی صورت گرفته است." اسماعیلی گفت که خبر انتقال تعدادی از زندانیان به بیمارستان "کذب" است و هیچکس در این بازرسی نوبتی مجروح نشده و به بیمارستان منتقل نشده است. روز پنجشنبه سایتهای خبری مخالف رژیم ایران خبر از کتک زدن زندانیان سیاسی بند 350 زندان اوین را بصورت گسترده پخش کردند. این سایت ها نوشتند که بیش از صد نفر از سربازان گارد سازمان زندانها با باتون به زندانیان حمله کردند که در جریان آن سی تن از زندانیان مجروح شدند. به گفته این سایتها دستکم 4 نفر از زندانیان سیاسی به دلیل شکستگی و خونریزی به بیمارستان خارج از زندان منتقل شدند، و تعدادی از زندانیان نیز روانه سلول انفرادی گردیدند. در اظهار نظری دیگر، مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری ایران در باره حوادث زندان اوین به خبرگزاری ایسنا گفت در یک بازرسی از بند 350 این زندان، عده ای از زندانیان "مقاومت هایی" کردند و "یکی دو نفر از زندانیان در این بازرسی دچار جراحت" شدند. محمدی ضمن تایید خبر درگیری و رد اظهارات اسماعیلی گفت: " خانواده زندانیان درخواست ملاقات سریع کردند ولی باید بگوییم که اتفاقی نیفتاده است که ملاقات سریع بخواهند." به گزارش ایسنا، روز یکشنبه تعدادی از خانواده زندانیان سیاسی بند 350 در مقابل مجلس ایران تجمع کردند و خواستار رسیدگی نمایندگان مجلس به این درگیری در زندان اوین شدند. علی مطهری، از نمایندگان مجلس در جمع خانواده های زندانیان سیاسی تجمع کرده حاضر شد و قول داد به خواسته آنها رسیدگی کند.
  3
 • تصویر آرشیویدر یک سوء قصد تروریستی چهارده نظامی الجزایری قربانی شدند
  رادیوفردا: در جریان یک حمله مسلحانه علیه نیروهای دولتی الجزایر در منطقه کوهستانی "کابیلی" در شمال این کشور چهارده نظامی جان خود را از دست دادند. مقامات امنیتی الجزایرگفتند که کاروان نظامیان کشور در یک راه بندان در نواحی "تیزی اوزو" واقع در یکصد و بیست کیلومتری الجزیره توسط افراد مسلح غافگیر شده و چهارده تن کشته شده اند. این حمله مسلحانه که دو روز پس انتخابات ریاست جمهوری الجزایرصورت می گیرد، به گزارش خبرگزاری فرانسه یکی از خونین ترین در نوع خود در سال های اخیر بوده است. یادآوری می کنیم که مبارزات مسلحانه اسلامیون در دوره های دوم و سوم ریاست جمهوری عبدالعزیز بوتفلیقه تا حد زیادی پایان یافته تلقی می شد. هنوز هیچ سازمان و یا گروهی مسئولیت این حمله مسلحانه را برعهده نگرفته است. عبدالعزیز بوتفلیقه در انتخابات روز هفدهم آوریل با هشتادویک درصد آرا برای چهارمین دوره به ریاست جمهوری الجزایر برگزیده شد.
  4
 • ادامه کش‌مکش بر سر دفن جسد ایران شناس برجسته آمریکائی در اصفهان
  رادیوفرانسه: به گزارش ایسنا، در این نامه خطاب به حسن روحانی از جمله آمده است: «استاد ریچارد فرای، ایران‌شناس مشهور و خدمتگزار صادق تاریخ و فرهنگ ایران که در۶۰ سال گذشته، خدمات درخشانی در شناساندن فرهنگ و تاریخ ایران و بخصوص در بسط تمدن اسلامی داشته است، اخیرا به رحمت ایزدی پیوست، بنا به وصیت آن مرحوم، قرار است پیکر او در شهراصفهان و در کنار زاینده رود به خاک سپرده شود. در نامه افزوده شده است: کوشش این افراد در چند دهه اخیر باعث شده است که علی رغم تبلیغات بسیار نامساعد رسانه‌ها، مفهومی به عنوان فرهنگ غنی ایرانی در جوامع غربی شکل گرفته و گسترش یابد، به طوری که حتی سیاستمداران دنیای غرب نیز همواره با احترام فراوان از فرهنگ غنی ایران یاد می‌کنند. از سوی دیگر آحمد سالک، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفته است: اگر چه در هفته‌های گذشته هجمه‌های بسیاری علیه من در شبکه‌های اجتماعی به دلیل انتقاد از دفن فرای در اصفهان مطرح شد اما اسناد جاسوس بودن ریچارد فرای را داشته و آن را منتشرمی کنم. به هرحال اکنون بیش از سه هفته است که جسد ایران‌ شناس برجسته آمریکائی در سردخانه شهر بوستون در انتظار صدور جواز دفن از سوی دولت ایران و یا مفاد وصیت نامهٔ وی به سرمی برد و دولت ایران از هرگونه اظهار نظر رسمی در این مورد خودداری کرده است. جنتی، وزیر ارشاد دولت روحانی، هفته گذشته به خبرنگاران گفته بود که ما مجری وصیت نامه ایران‌شناس آمریکائی نیستیم. 
  5
 • تزریق '۴ هزار میلیارد تومان' برای کمک به بازار بورس تهران
  بی بی سی: علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد ایران، دیروز با مدیران عامل چند بانک ایرانی جلسه‌ای برای بررسی وضعیت بازار بورس تهران برگزار کرده است. خبرگزاری مهر می‌گوید در این جلسه وزیر اقتصاد ایران دستور ویژه‌ای صادر کرده و تصمیم گرفته شده است که بانک‌های ملی، ملت، سپه و تجارت ۴ هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه بریزند. عبدالناصر همتی، مدیرعامل بانک ملی ایران، گفته است: "در این جلسه تصمیم بر این شد که از طریق تقویت 'صندوق مشترک توسعه بازار سرمایه' از بورس حمایت شود." شاخص کل بازار بورس تهران در حدود دو هفته گذشته روند نزولی قابل توجهی داشته است. تحلیلگران بازار سرمایه شروع احتمالی مرحله دوم برنامه حذف یارانه‌ها و افزایش نرخ سود بانکی را در رکود فعلی موثر می‌دانند که باعث شده تا بخشی از سرمایه‌ها به سمت بانک‌ها هدایت شود. به گزارش فارس، علی طیب‌نیا پیش‌بینی کرده است که نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی در ماه‌های پیش‌ رو پایین بیاید. او این امر را نتیجه پایین آمدن احتمالی تورم دانسته است. دولت ایران بودجه‌ای انقباضی برای سال جاری دارد و امیدوار است که بتواند تورم را تا ۲۵درصد کاهش دهد. سال گذشته تورم در ایران از مرز ۴۰درصد هم گذشت؛ این نرخ از سال ١٣۷۴ بی‌سابقه بود. 
  6
 • خطر سو استفاده اسلامگرایان از منابع مالی خیریه های بریتانیا
  بی بی سی: کمیسیون امور خیریه بریتانیا گفته است که افراطگرایی اسلامی بزرگترین خطری است که نهادهای خیریه را در این کشور تهدید می کند. کمیسیون امور خیریه نهادی است که از سوی دولت بریتانیا مسوولیت نظارت بر صحت عملکرد سازمانهای خیریه را بر عهده دارد. ویلیام شوکراس، رییس این کمیسیون گفته است که فرستادن پول به گروههای مختلف مخالف دولت در سوریه توسط سازمانهای خیریه بریتانیایی، منع خواهد شد. او همچنین از نخست وزیر بریتانیا خواسته است که افرادی که به دلیل فعالیتهای تروریستی محکوم شده اند از تاسیس سازمانهای خیریه منع شوند. طبق قوانین و مقررات فعلی بریتانیا، افرادی که به دلیل پولشویی و یا تروریسم محکوم شده اند از تاسیس سازمان خیریه و یا عضویت در هیات امنای نهادهای خیریه منع نشده اند. کمیسیون امور خیریه در حال حاضر در حال تحقیق در خصوص تعدادی انجمن خیریه است که برای سوریه پول جمع آوری می کنند. این کمیسیون نگران است که پولهای جمع آوری شده به جای صرف شدن برای کمک به مردم، در راستای تامین فعالیتهای تروریستی گروههای افراطی خرج شود. آقای شوکراس گفته است که مسئله سو استفاده از سازمانهای خیریه توسط گروههای اسلامگرای افراطی یکی از مشکلات رو به رشد است. او خواستار قدرتهای بیشتر برای مقابله با سو استفاده و سو مدیریت در انجمنهای خیریه شده است. 
  7

ویدئو انتخابی روز


علم و دانش

کلیپ های البرز

گزارشها و گفتگوهای ویدئویی ما را در اینجا دنبال نمایید

kliphaye-alborz 

 

 

ادامه

صفحات ویژه

دریافت روزنامه ها

sabz yaani vatan
روزنامه ها را دانلود کنید

 ادامه

وبلاگ سبز یعنی وطن

weblog

 

 مطالب گذشته را دنبال کنید 

ادامه

ارسال به شبکه های اجتماعی

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinRSS Feed

نظر خواهی

به نظرشما

تاثیر سیاست دولت روحانی و توافقات آن با غرب بر آزادی بیان و رعایت حقوق بشر در ایران را چگونه می یبینید؟

با بودن ولی فقیه و سرکوبگران حکومت اسلامی بعید به نظر می رسد که توافقها به جایی برسند
(0)
غرب فکر منافع خود است و کاری با آزادی بیان وحقوق بشر در ایران ندارد
(0)
اینها همه فقط نمایش سیاسی است و سرکوب همچنان برقرار است
(0)
امیدوار کننده و چشمگیر است
(0)
» Go to poll »
5 Votes left

jVS by www.joomess.de.

هوا شناسی

 
Hamburg 18 °C
New York 11 °C
Tehran 25 °C
Paris 17 °C
  20.04.2014 Wetter Ostsee

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.