تازه ترین خبرهای ایران و جهان

یاری دهنده و پشتیبان این رسانه در راه اهدافش باشید

البرز نیوز  رسانه ای مستقل و آزاد است که در تقويت و گسترش آزادی و دموکراسی از طريق انتشار آزادانه اطلاعات و اخبار دقيق و بی‌طرفانه تلاش می کند.
این وب‌سايت اخبار و گزارشهای دقيق و عينی و بیطرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامهنگاری حرفهای را به شما ارائه میکند.
این رسانه در تلاش است تا در حساسترین لحظات تاریخی میهنمان صدای ایرانیان بوده و آن را انعکاس دهد به امید آنکه روزی جامعه ی ایرانی خود تعیین کننده ی سرنوشتش باشد.
این رسانه در ادامه ی فعالیت های "سبز یعنی وطن" با امکانات شخصی بوجود آمده و برای تداوم خود نیازمند به همکاری های معنوی و مادی شماست تا اهدافش را به پیش ببرد لذا در فعالیت این رسانه و ادامه ی حیات آن از کمکهای خود کوتاهی نکنید و با پشتیبانی خود به ادامه ی فعالیتش ما را یاری دهید. 
با سپاس و احترام
البرز نیوز

 

با هم قوی ترهستیم

آگهی های شما

خبرهای کوتاه

 • جمع بندی وبسایت رهبر ایران از یکسال مذاکرات اتمی
  العربیه: وبسایت "دفتر حفظ و نشر آثار" علی خامنه، رهبر ایران، روز چهارشنبه 17 سپتامبر، مذاکرات اتمی ایران با قدرتهای جهانی را در یک "اینفوگراف" جمع بندی کرد. وبسایت "حفظ و نشر"، در این اینفوگراف با عنوان "نتیجه یک سال مذاکره" به جمع بندی آنچه که او "تعامل با آمریکا" خوانده پرداخت، و با سه دلیل آنرا "مضر" و به دو دلیل آنرا "بی فایده" خوانده است. این وبسایت معتقد است که مذاکرات اتمی ایران با آمریکا و دیگر قدرتهای جهانی، منجر به افزایش "دشمنی" و "تحریمهای" آمریکا علیه ایران شده، و نحوه برخورد این کشور با ایران نیز نسبت به گذشته "خشن تر" شده است. چاپ این اینفوگراف در زمانی صورت می گیرد که حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، قصد دارد هفته آینده برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، عازم نیویورک شود. روحانی در سفر سال گذشته خود به نیویورک با باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، برای اولین بار پس از انقلاب اسلامی، تلفنی گفتگو کرد. یکماه پس از این گفتگوی تلفنی، در نوامبر 2014، یک قرارداد موقت اتمی بین ایران و کشورهای 5+1 به امضا رسید. براساس این قرارداد موقت، ایران برنامه های اتمی خود را موقتا محدود کرد، و در مقابل قدرتهای جهانی هم تحریمهای این کشور را کاهش دادند. براساس قرارداد موقت، ایران و قدرتهای جهانی تا ماه آینده میلادی فرصت دارند تا به یک قرارداد جامع اتمی دست یابند.
  1
 • تصویر آرشیویافزایش ناامنی در افغانستان جلسه مجلس نمایندگان را هم به تشنج کشاند
  رادیوفرانسه: بدنبال افزایش ناامنی ها در بسیاری از مناطق افغانستان، مجلس نمایندگان امروز (چهارشنبه) مقامهای امنیتی را برای ارائه توضیحات به نمایندگان مردم به این مجلس فراخواند. مجلس نمایندگان ضمن ابراز نگرانی نسبت به افزایش ناامنی ها در کشور، از بسم الله محمدی وزیر دفاع، محمدعمر داوود زی، وزیر داخله و حسام الدین حسام، معاون اداره امنیت ملی افغانستان خواست تا به منظور بررسی وضعیت امنیتی کشور در جلسه عمومی روز چهارشنبه در مجلس حضور پیدا کنند. در آغاز جلسه تعدادی از نمایندگان مسئولان امنیتی را در خصوص اوضاع امنیتی مورد پرس قرار دادند و زمانی که وزیر دفاع در حال پاسخ به پرسشهای مطرح شده بود، رمضان بشردوست، نماینده کابل سخنان او را قطع و وزیر دفاع را «نماینده و سخنگوی ملا محمد عمر» نامید. بسم الله محمدی، در واکنش سریع به سخنان رمضان بشردوست، او را «جاسوس بیگانه» خواند و گفت: آقای بشردوست اظهارات خود را به «دستور بیگانه» بیان می کند. بدنبال درگیری لفظی میان رمضان بشردوست، نماینده مجلس و بسم الله محمدی، وزیر دفاع، جلسه مجلس نمایندگان برای لحظاتی از کنترل خارج و به شدت متشنج شد. 
  2
 • ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، تصویر آرشیویمقام انگلیسی: پوتین خطرناک تر از داعش
  رادیوفرانسه: یک مقام پیشین انگلستان می‌گوید: ولادیمیر پوتین به اندازه استالین خطرناک است. به گزارش منابع خبری، باب اینسورث، وزیر دفاع سابق دولت لندن بر این باور است که رئیس جمهوری روسیه به اندازه استالین، رهبر سابق اتحاد جماهیر شوروی، خطرناک است و برای صلح جهانی نسبت به داعش تهدید بزرگتری محسوب می‌شود.  وزیر دفاع پیشین انگلستان گفته است: پوتین بسیار قدرتمندتر از شبه نظامیان داعش در خاورمیانه است، چرا که وی یک دولت و یک ارتش قوی برای تحقق جاه طلبی‌های خود دارد. وی از دولت انگلستان خواسته است تا کاهش بودجه در بخش نظامی را مورد بازبینی و بازنگری قراردهد و در مقابل توسعه طلبی روسیه جبهه قوی تری بگیرد. این مقام سابق انگلستان با اشاره به رویدادهای اوکراین و سیاست تهاجمی روسیه درکریمه گفته است: از آنجایی که اقلیت‌های روس زبان در تمامی کشورهای به وجود آمده پس از فروپاشی جماهیر شوروی و حتی دیگر کشور‌ها حضور دارند، پوتین مدعی است که حق دارد تا در امور تمامی کشورهای مستقل شرق اروپا مداخله کند. سیاست‌های استالین جهان را به جنگ سرد سوق داد، پوتین نیز به اندازه استالین خطرناک است. اینسورث که از نمایندگان باسابقه حزب کارگر به شمارمی رود که در دوره‌های پیشین در پارلمان حضور داشته است. 
  3
 • هیگل: 1600 مستشار نظامی آمریکا به عراق اعزام می شوند
  العربیه: چاک هیگل، وزیر دفاع آمریکا، روز سه شنبه 16 سپتامبر اعلام کرد 1600 مستشار نظامی آمریکا به عراق اعزام می شوند. 
  هیگل به کمیسیون دفاع مجلس سنای آمریکا گفت آموزش 5 هزار نیروی سوری در دستورکار این نیروها قرار دارد. هیگل همچنین تاکید کرد که این نیروها کار جنگ با داعش را سازمان خواهند داد. 
  مارتن دمپسی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، هم در این جلسه گفت حملات آمریکا به نیروهای داعش در سوریه "مقطعی و موضعی" نخواهد بود، بلکه داعش را در " دفعات و پیوسته " مورد حمله قرار می دهد.
   
  4
 • طرفداران القاعده در شبه جزیره عربدعوت شاخه‌های القاعده به وحدت، علیه ائتلاف ضد "داعش"
  دویچه وله: شاخه‌های القاعده در شبه‌جزیره عرب و شمال آفریقا در بیانیه‌ای مشترک از جهادیون فعال در عراق و سوریه خواستند، علیه ائتلاف ضد "دولت اسلامی" متحد شوند. رهبر القاعده تاکنون از گروه داعش فاصله می‌گرفت. ائتلاف آمریکا با کشورهای غربی و عربی علیه گروه تروریستی "دولت اسلامی" (داعش) انگیزه گروه‌های مشابه برای وحدت با "برادران" خود و جهاد علیه مخالفان داعش را برانگیخته است. روز سه‌شنبه (۲۵ شهریور / ۱۶ سپتامبر) دو شاخه القاعده که مقر آنها در یمن و شمال آفریقاست، با انتشار بیانیه مشترکی از جهادگران فعال در عراق و سوریه خواستند، مبارزه علیه یکدیگر را پایان دهند و سلا‌ح‌های خود را علیه آمریکا و هم‌پیماناش به‌کار برند. گروه‌های تروریستی در این بیانیه همکاری کشورهای غربی و عربی برای مبارزه با داعش را "ائتلاف خیانت با کفر" خوانده‌اند و وعده داده‌اند که روزگار مؤتلفین را سیاه خواهند کرد. آنها آمریکا را سردمدار "جنگ صلیبی علیه اسلام و مسلمانان" نامیده‌اند و از شهروندان کشورهای عربی که در ائتلاف ضدداعش هستند خواسته‌اند، جلوی فعالیت دولت‌هایشان علیه داعش را بگیرند. شاخه‌های القاعده در شبه‌جزیره عرب و شمال آفریقا به اپوزیسیون میانه روی سوریه که خواهان سرنگونی بشار اسد و تحت حمایت کشورهای عضو ائتلاف ضدداعش است هشدار داده‌اند، فریب ایالات متحده را نخورد و آلت دست آمریکایی‌ها نشود. 
  5
 • درگیری سپاه پاسداران با نیروهای حزب دموکرات کردستان در سردشت
  العربیه: منابع کرد اعلام کرده‌اند که در درگیری میان نیروهای حزب دموکرات کردستان و نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در منطقه سردشت، شماری از نیروهای سپاه پاسداران کشته و زخمی شدند. سایت کردی «مدافعان و محافظان شرق کردستان» در این باره گزارش داده است که ساعت ۱:۳۰ شامگاه جمعه ۱۲ سپتامبر، گروهی از نیروهای حزب دموکرات کردستان در منطقه سردشت با کمین نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران مواجه شدند که به درگیری میان دو طرف انجامید. بنا بر این گزارش، در درگیری روی داده، شماری از نیروهای سپاه پاسداران کشته و زخمی شدند. سایت «مدافعان و محافظان شرق کردستان» شمار تلفات این درگیری در میان نیروهای سپاه پاسداران را دستکم ۳ کشته و ۴ زخمی اعلام کرده است. این سایت از تلفات احتمالی نیروهای حزب دموکرات کردستان خبری نداده است.  یک منبع آگاه در گفت‌وکو با العربیه.نت، وقوع این درگیری و کشته شدن شماری از نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را تایید کرده است. رسانه‌ها و منابع ایرانی هنوز در این باره چیزی اعلام نکرده‌اند. 
  6
 • الفقیه مردی در آمریکا به حمایت از داعش متهم شد
  بی بی سی: دادگاهی در آمریکا یک مرد اهل نیویورک را به تلاش برای حمایت از گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) و تلاش برای قتل سربازان آمریکایی متهم کرده است. مفید الفقیه، ۳۰ ساله، که متولد یمن اما شهروند آمریکاست در ماه مه پس از یک عملیات مخفی بازداشت شده بود. براساس اسناد ارائه شده در دادگاه آقای فقیه که ساکن شهر روچستر ایالت نیویورک است سعی کرده بود از خبرچین اف بی آی (پلیس فدرال) دو سلاح کمری بخرد. براساس ادعانامه دادستانی او برای قتل مسلمانان شیعه و خدمه نظامی آمریکا که از خاورمیانه برمی گشتند برنامه ریزی کرده بود. اریک هولدر وزیر دادگستری آمریکا در بیانیه ای نوشت:‌ "همانطور که این پرونده نشان می دهد، ماموران ما و دادستان ها از همه ابزارهای تحقیقی موجود برای متلاشی کردن این توطئه ها پیش از آنکه کسی بتواند آن را عملی کند استفاده می کنند." نبرد برای پیکارجویان اسناد ارائه شده در دادگاه حاکیست که آقای فقیه برای بیش از یک سال تحت نظارت شدید بود، زمانی که شروع به نوشتن توئیت هایی در حمایت از داعش کرد. به ادعای دادستانی او مردم را تشویق به اهدای پول به پیکارجویان می کرد و می گفت باید یک سوم درآمد خود را اهدا کنند. او سپس تلاش کرد ماموران مخفی و دو نفر دیگر را قانع کند به سوریه بروند و برای داعش بجنگند. دادستان ها می گویند که آقای فقیه خواهان خریداری سلاح کمری بود و گفته بود که ممکن است با آن خدمه نظامی درحال بازگشت به کشور و همچنین شیعیان ناحیه روچستر را هدف بگیرد. به گفته دادستانی دو سلاحی که او خریداری کرد مجهز به صدا خفه کن بود. اف بی آی پیش از انتقال سلاح ها به آقای فقیه از طریق یک خبرچین آنها را از کار انداخته بود. 
  7

ویدئو انتخابی روز


علم و دانش

کلیپ های البرز

گزارشها و گفتگوهای ویدئویی ما را در اینجا دنبال نمایید

kliphaye-alborz 

 

 

ادامه

صفحات ویژه

دریافت روزنامه ها

sabz yaani vatan
روزنامه ها را دانلود کنید

 ادامه

وبلاگ سبز یعنی وطن

weblog

 

 مطالب گذشته را دنبال کنید 

ادامه

نظر خواهی

به نظر شما

زمامداری " دولت اسلامی " یا همان داعش در بخش هایی از سوریه و عراق به چه وضعیت خواهد ماند ؟

طولانی مدت خواهد بود که به تدریج قدرت انطباق و استقرار اجتماعی بیشتر خواهند یافت
(0)
کوتاه مدت خواهد بود و مانند گروه های تروریستی ، محدود خواهند شد
(0)
دائمی یا صورت جدیدی از مناسبات سیاسی و ژئوپلتیک را رقم خواهند زد
(0)
میان مدت خواهد بود و مانند طالبان علیرغم استقرار اولیه هسته ی متشکلشان از هم خواهد پاشید
(0)
» Go to poll »
5 Votes left

jVS by www.joomess.de.

هوا شناسی

 
Hamburg 14 °C
New York 18 °C
Tehran 20 °C
Paris 18 °C
  18.09.2014 Wetter Ostsee

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.

ارسال به شبکه های اجتماعی

FacebookMySpaceTwitterDiggGoogle BookmarksNewsvineTechnoratiLinkedin