تازه ترین خبرهای ایران و جهان

یاری دهنده و پشتیبان این رسانه در راه اهدافش باشید

البرز نیوز  رسانه ای مستقل و آزاد است که در تقويت و گسترش آزادی و دموکراسی از طريق انتشار آزادانه اطلاعات و اخبار دقيق و بی‌طرفانه تلاش می کند.
این وب‌سايت اخبار و گزارشهای دقيق و عينی و بیطرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامهنگاری حرفهای را به شما ارائه میکند.
این رسانه در تلاش است تا در حساسترین لحظات تاریخی میهنمان صدای ایرانیان بوده و آن را انعکاس دهد به امید آنکه روزی جامعه ی ایرانی خود تعیین کننده ی سرنوشتش باشد.
این رسانه در ادامه ی فعالیت های "سبز یعنی وطن" با امکانات شخصی بوجود آمده و برای تداوم خود نیازمند به همکاری های معنوی و مادی شماست تا اهدافش را به پیش ببرد لذا در فعالیت این رسانه و ادامه ی حیات آن از کمکهای خود کوتاهی نکنید و با پشتیبانی خود به ادامه ی فعالیتش ما را یاری دهید. 
با سپاس و احترام
البرز نیوز

 

تازه ترین مطالب

با هم قوی ترهستیم

سخن سردبیر - سرمقاله

خبرهای کوتاه

 • نسرین ستوده در مقابل کانون وکلا تحصن کرد
  بی بی سی: نسرین ستوده، وکیل دادگستری که توسط شعبه دوم دادگاه انتظامی وکلا به سه سال محرومیت از وکالت محروم شده است، امروز سه‌شنبه ۲۹ مهرماه در اعتراض به این حکم در جلوی کانون وکلا تحصن کرده است. خانم ستوده با انتشار بیانیه در این مورد اعلام کرد: "حکومت ایران سالها است که دگر اندیشان را از حق حیات، تحصیل و کار محروم کرده است. من به محرومیت‌ها معترض ام. عناصر تندروی داخل حکومت با تدوین لایحه جامعه وکالات بدوت دخالت وکلای مستقل، قصد دارند طومار کانون وکلا را برای همیشه در هم بپیچند. من به این اقدامات معترض ام.  " این وکیل دادگستری در بخش دیگری از بیانیه‌اش نوشت که رای صادره مبنی بر محکومیت او "تحت فشار وزارت اطلاعات و دادستانی" صادر شده است.  خانم ستوده که وکالت شماری از زندانیان سیاسی از جمله تعدادی از متهمان حوادث بعد از انتخابات ۱۳۸۸ ایران را به عهده داشت، شهریور سال ۱۳۸۹ بازداشت و زندانی شد. او بعد از چند دوره اعتصاب غذا، شهریور ۱۳۹۲ به همراه چند چهره سیاسی دیگر از زندان آزاد شد.   دادگاه انتظامی وکلا متشکل از پنج عضو از وکلای دادگستری است که در محل کانون وکلا تشکیل می‌شود. پیش از این شماری دیگر از وکلا هم به حکم دادگاه‌های قضایی ایران از وکالت منع شده‌اند، اما خانم ستوده می‌گوید این احکام فاقد اعتبار است مگر آن که دادگاه انتظامی وکلا حکم داده باشد.
  1
 • از آغاز بحران در سوریه 60 هزار علوی کشته شده اند
  العربیه: علوی های سوریه از ابتدای بحران در این کشور در سال 2011، تاکنون برای دفاع از بشار اسد، بیش از 60 کشته داده اند. این خبر را یک سازمان وابسته به علوی های مخالف رژیم دمشق گزارش کرده است.  گروهی که خود را «التجمع السوری العلوی» می نامند روز سه شنبه 21 اکتبر در بیانیه از جوانان این طایفه خواستند از رفتن به خدمت سربازی در ارتش هوادار اسد خودداری کنند.    این تجمع مخالف اسد، سکوت علوی ها در قبال کشته شدن فرزندانشان را پذیرش تحقیر و توهین و نیز فداکاری برای حمایت از ادامه حکومت خانواده اسد در سوریه به شمار آوردند.   علوی های مخالف اسد در بیانیه خود، آغاز آشتی ملی میان تمام فرزندان مردم سوریه را خواستار شدند.  در بیانیه آمده است که شمار کشته های طایفه علوی ها برای حفاظت از اسد، به بیش از 60 هزار کشته و 100 هزار زخمی رسیده است. بسام یوسف مدیر مجله «کلنا سوریون» در گفت و گو با تلویزیون العربیه اظهار داشت که رژیم اسد نه تنها از علوی ها بلکه از همه طرفدارانش برای ادامه حیات خود بهره برداری می کند. وی با بیان اینکه کشته های علوی ها احتمالا بیش از 60 هزار نفر است، تاکید کرد که هدف اصلی این رژیم حفظ صندلی قدرت برای اسد است. 
  2
 • طالبان پاکستان سخنگوی خود را به دلیل بیعت با داعش برکنار کرد
  بی بی سی: طالبان پاکستان می‌گوید که سخنگوی این گروه به دلیل بیعت با داعش برکنار شده است. شهیدالله شهید اخیرا به همراه پنج مقام ارشد طالبان پاکستان از گروه دولت اسلامی (داعش) حمایت کردند. طالبان پاکستان در بیانیه‌ای که در اینترنت منتشر شده نام اصلی سخنگوی برکنار شده را شیخ مقبول اعلام کرده است.   طالبان پاکستان در این بیانیه بر تبعیت خود از ملا عمر، رهبر طالبان افغانستان تاکید کرده است.  ناظران می‌گویند که این به معنای بروز شکاف‌های بیشتر در طالبان پاکستان است.  طالبان پاکستان هنوز جانشین شیخ مقبول را اعلام نکرده است.  تحلیلگران می‌گویند که ظهور گروه دولت اسلامی، چالشی برای طالبان، القاعده و سایر گروه‌های پیکارجوست. 
  3
 • جهادگران داعش در کوبانی و شمال عراق دست به تعرض نظامی زدند
  رادیوفرانسه: در حالیکه شب گذشته هواپیماهای آمریکائی با چند حمله هوائی کوشیدند وضعیت مبارزان کرد را در شهر کوبانه تقویت کنند ، صبح امروز نیروهای داعش در پی حملات شب گذشته خود ، بار دیگر دست به تعرض زدند و در شرق این شهر هم اکنون نبردهای سهمگینی در جریان است. امروز صبح یک انفجار عظیم اتفاق افتاد که می تواند ناشی از یک اتوموبیل مواد محترقه باشد. گفته می شود که در جنگ های دیروز در کوبانه 17 نفر از افراد داعش و پنج نفر از جنگجویان کرد بقتل رسیدند. همزمان نیروهای شورشی داعش در شمال عراق نیز دست به تعرض زده اند. امروز آنها تا شهر خارا تپه در 50 کیلومتری مرز های ایران پیش رفتند . یک منبع محلی گفت که با حمله داعش حدود 9 هزار نفر از اهالی شهر دست به فرار زده اند. یک فرمانده نظامی این شهر خواهان دخالت هوائی نیروهای ائتلاف برای کمک به مردم این منطقه شد. بروایت خبرگزاری فرانسه ، چهار ماه پس از اولین حمله های بروی شورشیان داعش ، اکنون دیگر معلوم شده است که این حملات با محدودیت های خود امکان نمی دهند که بتوان بر شورشیان فائق آمد. هم اکنون این شورشیان افراطی بر بخش اعظم ایالت الانبار حکومت می کنند. سرانجام پس از مدت ها مقاومت دولت ترکیه در بستن مرزها میان این کشور با کوبانه ، از روز دوشنبه هواپیماهای آمریکائی شروع به انتقال هوائی اسلحه و مهمات و دارو و وسائل زندگی برای مبارزان در داخل کوبانه کردند. آمریکا تصریح کرد که این مواد را حکومت خودگردان کردستان عراق برای مردم کوبانه اهدا کرده است.  اعلام خبر باز گذاشتن مرزها میان ترکیه و شهر کوبانه در سوریه توسط دولت ترکیه از سوی واشینگتن مورد استقبال قرار گرفت.
  4
 • هواپیمای حامل رئیس شرکت توتالافزایش شگفت‌آور ارزش سهام توتال پس از مرگ ناگهانی رئیس این شرکت
  رادیوفرانسه: خبر گزاری فرانسه گزارش میدهد که به رغم تحریم های آمریکا علیه روسیه، آقای دو مارژری همواره از موضوع سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز در روسیه دفاع کرده است. دو مارژری بر این اعتقاد بود که از نقطه نظر استراتژیک، روسیه یکی از مهم ترین کشورهای جهان در زمینه تولید نفت و گاز بوده و بر اساس استراتژی میان مدت توتال، این کشور در افق سال های 2020 میلادی به عنوان بزرگترین منطقه تولید هیدرو کربور برای شرکت نفتی توتال تعیین شده بود.  کریستوفر دو مارژری که با لقب "سبیل پرپشت" در فرانسه معروف بود، تمام سوابق کاری اش را در شرکت نفتی توتال گذارنده بود. او در سال 2007 میلادی به سمت مدیر عامل و در سال 2010 به سمت رئیس شرکت و رئیس هیات مدیره این شرکت نائل شد.  توتال یکی از بزرگترین شرکت های نفتی جهان و بزرگترین شرکت نفتی فرانسه است که ارزش سهام آن از مرز 130 میلیارد دلار تجاوز می کند. توتال در چهار گوشه جهان فعال است. روسیه یکی از کشورهایی است که توتال در آن فعالیت های نسبتاً گسترده داشته و به رغم تحریم های غرب در صدد حفظ مناسبات تجاری و افزایش سرمایه گذاری خود در این کشور بوده است. توتال در پروژه عظیم گازی "یامال" در شمال روسیه با شرکت روسی "نواتک" مشارکت دارد. توتال ماه گذشته اعلام کرد که تحریم ها ی آمریکا مانع حضور این شرکت در پروژه "یامال" با سرمایه‌گذاری مشترک 27 میلیارد دلاری برای استخراج ذخایر عظیم گازی شمال غربی سیبری، نخواهد شد. هدف از این پروژه دو برابر کردن سهم روسیه در بازار رو به رشد گاز طبیعی مایع است. با این وجود، شرکت نفتی توتال فعالیت های خود را در بخش نفت و گاز ایران متوقف کرد.خروج توتال از بازارایران پس از اعمال تحریم های نفتی آمریکا و اتحادیه اروپا صورت پذیرفت. این موضوع، این پرسش را مطرح میکند که چرا توتال پس از اعمال تحریم های آمریکا علیه روسیه در زمینه سرمایه گذاری با این کشورهمکاری کرده، ولی فعالیت های خود در ایران را به طور کلی قطع کرده بود.
  5
 • کشته شدن هزار داعشی در کوبانی در پی خیانت یکی از فرماندهان
  العربیه: خبرهای منتشر شده در شبکه اجتماعی «توئیتر» حاکی از آن است که خیانت در صفوف فرماندهان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در شهر عین العرب (کوبانی) به کشته شدن بیش از هزار تن از نیروهای این گروه انجامیده است. حساب کاربری در توئیتر با نام «ویکیلیکس دولت البغدادی» با انتشار چند توئیت، از نام فرمانده فراری داعش و خسارت‌هایی که این گروه در نتیجه این خیانت متحمل شد، پرده برداشت. همچنین این حساب کاربری از اقدام‌های صورت گرفته برای حفاظت از فرماندهان و پایگاه‌های این گروه تندرو از بمباران شدید ائتلاف بین‌الملل، پرده برداشت.     این حساب توئیتری در نخستین توئیت خود از «ناپدید شدن» یکی از همراهان ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش با نام «ابو احمد علی» خبر داد؛ شخصیتی که بنا بر این اعلام، از همه رازهای رهبران داعش و محل حضور آن‌ها، آگاه است.  توئیت دوم، از گام‌های سریع البغدادی همچون «تغییر پایگاه‌ها، انبارها، و افزایش جستجو برای یافتن فرمانده ناپدید شده» خبر داده است.    توئیت سوم از «گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال این‌که فرد مذکور اقدام به فروش راز‌های داعش به ائتلاف بین‌الملل و فرار او» نوشته، چرا که «حملات هوایی ائتلاف دقیق‌تر شده است.»  توئیت چهارم، خبری تائید شده به این مضمون است: «رهبری گروه البغدادی از کشته شدن هزار نفر از داعش در عین العرب سخن می‌گوید که اکثر آن‌ها خارجی هستند. فرمان برای عقب نشینی تدریجی و تاکتیکی صادر شده است.»
  6
 • مهدوی کنی درگذشت
  العربیه: محمدرضا مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان، پس از ۵ ماه حالت کما، صبح روز دوشنبه 21 اکتبر 2014 درگذشت. مهدوی کنی در سال 1931 در روستای کن از توابع تهران به دنیا آمد. او بعد از انقلاب ایران به عضویت شورای انقلاب و ریاست کمیته های انقلاب منسوب شد.   مهدوی کنی در کابینه مهدی بازرگان متصدی وزارت کشور شد، و این پست را در کابینه های رجایی و باهنر هم عهده دار بود، و پس از کشته شدن آنها برای مدت کوتاهی نخست وزیر موقت شد. مهدوی از شخصیتهای محافظه کار ایران بحساب می آمد، و دبیرکلی جامعه روحانیت مبارز را نیز در تمام طول عمرش در اختیار داشت. او در اواخر عمر ریاست دانشگاه امام صادق را بر عهده داشت که نهادی برای تربیت کادرهای اداری حکومت ایران است. 
  7

علم و دانش

ویدئوی انتخابی روز


Kanada liefert Ebola-Impfstoff an WHO

صفحات ویژه

دریافت روزنامه ها

sabz yaani vatan
روزنامه ها را دانلود کنید

 ادامه

وبلاگ سبز یعنی وطن

weblog

 

 مطالب گذشته را دنبال کنید 

ادامه

نظر خواهی

به نظر شما

آیا داعش به پیشروی های خود ادامه خواهد داد و به ابران هم خواهد رسید ؟

بله ، حتما
(0)
بله ، محتمل است
(0)
خیر هرگز
(0)
بعید به نظر می رسد
(0)
» Go to poll »
5 Votes left

jVS by www.joomess.de.

هوا شناسی

 
Hamburg 12 °C
New York 18 °C
Tehran 15 °C
Paris 12 °C
  21.10.2014 Wetter Ostsee

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.

ارسال به شبکه های اجتماعی

FacebookMySpaceTwitterDiggGoogle BookmarksNewsvineTechnoratiLinkedin