تازه ترین خبرهای ایران و جهان

با هم قوی ترهستیم

یاری دهنده و پشتیبان این رسانه در راه اهدافش باشید

البرز نیوز رسانه ای مستقل و آزاد است که در تقويت و گسترش آزادی و دموکراسیاز طريق انتشار آزادانه اطلاعات و اخبار دقيق وبی‌طرفانه تلاش می کند.
این وب‌سايت اخبار و گزارشهای دقيق و عينی و بیطرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامهنگاری حرفهای را به شما ارائه میکند.
این رسانه در تلاش است تا در حساسترین لحظات تاریخی میهنمان صدای ایرانیان بوده و آن را انعکاس دهد به امید آنکه روزی جامعه ی ایرانی خود تعیین کننده ی سرنوشتش باشد.
این رسانه در ادامه ی فعالیت های "سبز یعنی وطن" با امکانات شخصی بوجود آمده و برای تداوم خود نیازمند به همکاری های معنوی و مادی شماست تا اهدافش را به پیش ببرد لذا در فعالیت این رسانه و ادامه ی حیات آن از کمکهای خود کوتاهی نکنید و با پشتیبانی خود به ادامه ی فعالیتش ما را یاری دهید. 
با سپاس و احترام، البرز نیوز

 

خبرهای کوتاه

 • 1
 • mediaعملیّات آزاد ساختن رقّه از دست نیروهای داعش، بگفتۀ وزرای دفاع آمریکا و انگلیس، "تا چند هفته دیگر‌" آغاز می شود
  رادیوفرانسه: وزیر دفاع آمریکا اشتون کارتر و همتای بریتانیائی او، مایکل فالون، روز چهارشنبه ٢٦ اکتبر/ ٥ آبان، اعلام کردند که همزمان با ادامه جنگ در موصل ، حمله به رقّه نیز تا چند هفته دیگر اغاز خواهد شد. رقّه در سوریه پایتحت گروه «دولت اسلامی» تلقی می شود و از دست دادن آن نه تنها ار نظر نمادین که به جهت عملی نیز حائژ اهمیّت فراوان است. اشتون کارتر در مصاحبه با تلویزیون امریکائی ان.بی. سی اظهار داشت که طرح حمله به رقّه  مدت زیادی است که آماده شده و تا چند هفته دیگر به اجرا گذاشته خواهد شد. او با اشاره به عملیّات در جریان برای آزاد ساختن شهر موصل در عراق گفت هم اکنون قادریم حملاات همزمانی را هم در موصل و هم در رقّه داشته باشیم. از سوی دیگر وزیر دفاع انگلستان نیز به خبرنگاران گفت که امیدوار است حمله به رقّه تا چند هفته دیگر آغاز گردد. پیش از این ، رئیس جمهوری فرانسه، فرانسوا هولاند، در گشایش اجلاس وزرای دفاع سیزده کشور اروپائی که روز سه شنبه ٢٥ اکتبر/ ٤ آبان در پاریس تشکیل شد، بی آنکه در بارۀ قریب الوقوع بودن چنین حمله‌ای سخن گوید به ضرورت آن پرداخت و از وزرای حاضر خواست طرح های نظامی لازم را برای راندن داعش از هر دو کشور عراق و سوریه فراهم سازند. موصل در عراق و رقّه در سوریه آخرین دو شهر مهمی هستند که اینک تحت کنترل داعش قرار دارند و هدف نیروهای ائتلاف آزاد ساختن آنها از دست گروه «دولت اسلامی» است. از روز ١٧ اکتبر گذشته نیروهای ارتش عراق با همراهی پیشمرگه های کرد عراقی عملیّات گسترده ای را در جهت حمله به شهر موصل به اجرا گذاشته و در این را ه از پشتیبانی نیروهای ائتلاف بهره گرفته‌اند. 
  2
 • mediaتاسیس دفتر اروپائی حقوق بشر در ایران از نظر قوه قضائیه ایجاد "لانه فساد" است
  رادیوفرانسه: پس از انتشار قطعنامه عادی سازی روابط اتحادیه اروپا با جمهوری اسلامی که روز سه شنبه در پارلمان اروپا به تصویب رسید و سخنگوی وزارت خارجه ایران از آن استقبال کرد، امروز دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ضمن کوشش برای کم اهمیت نشان دادن آن و اظهار این که "دارای قدرت اجرائی نیست"  تاکید کرد که این بیانیه را تایید نمی کند. محمد جواد لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود به لحن بیانیه اتحادیه اروپا در مساله ی هسته ای نیز انتقاد کرد و گفت در این بیانیه " بصورت بی ادبانه " عنوان شده است که ایران" باید حواسش جمع باشد." دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه سپس به بحث " تخصصی " خود رسید و توضیح داد که اروپائی ها "صلاحیت " ندارند بگویند که ما باید خود را اصلاح کنیم ، چرا که خود " مملو از خشونت و نقض حقوق بشرند". او سپس به خواست بیانیه اتحادیه اروپا در باره راه اندازی دفتر حقوق بشر در ایران اشاره کرد و بطور حیرت انگیزی اظهار عقیده کرد که " این دفتر اگر برای پیگیری موضوعات تجاری باشد مشکلی نیست. " محمد جواد لاریجانی سپس به تمایل اروپائی ها اشاره کرد که می خواهند از طریق این دفتر با مدافعان حقوق بشر و ان. جی. او. های داخل کشور ارتباط نزدیک بگیرند. لاریجانی گفت آنها باید بدانند که دستگاه قضا قطعاً اجازه نمی دهد تا چنین" لانه فسادی" در ایران تاسیس شود. او توضیح نداد که چرا دفتری را که ایرانیان مدافع حقوق بشر بتوانند با آن تماس بگیرند باید لانه فساد نامید؟ روز سه شنبه پس از انتشار قطعنامه عادی سازی روابط اتحادیه اروپا با جمهوری اسلامی ، که با ٤٥٧ رای موافق ، ١٧٤ رای مخالف و ٦٧ رای ممتنع تصویب شد، سخنگوی وزارت خارجه ایران این اقدام را ناشی از اراده مثبت این نهاد اروپائی " توصیف کرد و البته به عدم سازگاری برخی موارد آن نیز اشاره نمود. او این ناسازگاری را مبتنی بر دیدگاههای متفاوت فرهنگی ارزیابی کرد که " کمک چندانی به توسعه روابط فی مابین نمی کند." سند همکاری اتحادیه اروپا ٥١ بند دارد و به بخش های تجارت ، همکاری اقتصادی، گفت و گوی سیاسی ، تقویت دولت حقوقی و دموکراسی در ایران تقسیم شده است. این سند خواهان لغو مجازات حکم اعدام در ایران شده و بر ناسازگاری روند محاکمات در این کشور با استانداردهای بین المللی تاکید کرده است. این بیانیه همچنین خواهان همکاری در زمینه حقوق بشر و تقویت دولت حقوقی شده و آزادی همه زندانیان سیاسی را در زمره مطالبات اتحادیه اروپا قرار داده است. این قطعنامه بر ادغام مسائل مربوط به حقوق بشر در همه مذاکرات اقتصادی با ایران تاکید کرده است. یکی دیگر از بندهای این سند نیز به وضعیت زنان در ایران اختصاص دارد و خواهان گفتگو هائی برای رفع تبعیض علیه زنان است. 
  3
 • mediaفرانسه: تخلیۀ اردوگاه پناه جویان در «کاله» به پایان رسید
  رادیوفرانسه: فرماندار شهرستان «پادوکاله» روز چهارشنبه ٢٦ اکتبر/ ٥ آبان، پایان عملیّات انتقال پناه جویانی را که تا کنون در اردوگاه غیرقانونی «کاله» معروف به جنگل اقامت داشتند، اعلام کرد. خانم «فابییِن بوسیو» در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت «امروز واقعاً پایان جنگل است». بگفتۀ وی تا ظهر چهارشنبه «بیش از ٥٠٠٠ تن از پناه جویان به اقامت‌گاه‌های مستقر در سراسر خاک فرانسه منتقل شده‌اند و با توجه به اینکه هنوز ١٦٠٠ جای خالی دیگر موجود است همۀ آنان تا پایان چهارشنبه از «اردوگاه کاله» خارج خواهند شد». عملیّات تخریب چادرها و آلونک های تخلیه شده، بگفتۀ فرماندار «پادوکاله» از شب چهارشنبه آغاز می شود و شرکت مسئول از تجهیزات پیشرفته ای به این منظور استفاده خواهد کرد. شب گذشته شماری از پناه جویان که به امیّد رفتن به انگلستان مایل به ترک «کاله» نیستند برخی چادر‌ها و آلونک ها را به آتش کشیدند. بر اثر انفجار دو کپسول کوچک گاز دو نفر زخم برداشتند. با این حال با دخالت نیروهای انتظامی و آتش نشانی آرامش به اردوگاه بازگشت و انتقال پناه جویان بامداد چهارشنبه از سر گرفته شد. هنوز شمار افرادی که حاضر به انتقال به اقامتگاه‌های دیگر نخواهند شد، بروشنی معلوم نیست. فرماندار «پادوکاله» با این حال اطمینان داد که از صبح پنجشنبه بجز افراد نابالغ که مشمول طرح انتقال نیستند دیگر پناه جوئی در این اردوگاه باقی نماند. انجمن های کمک به پناه جویان ابراز نگرانی می کنند که برخی از این افراد با ترک «کاله» در اطراف پنهان شده و در جای دیگری در نزدیکی همین محل اندک اندک «زاغه نشینی» تازه ای براه اندازند. تنها بخش قانونی اردوگاه «کاله» که مجهز به خوابگاه‌های بهداشتی است برای نگهداری ١٥٠٠ پناه جوی نابالغ حفظ خواهد شد. این پناه جویان دارای پیوندهای خانوادگی در انگلستان هستند و مقامات این کشور تعهد کرده اند پس از بررسی موقعیت آنان با تقاضای پناهندگی آنها موافقت کنند. 
  4
 • mediaداعش ٣٠ نفر را در ولایت غور افغانستان تیرباران کرد
  رادیوفرانسه: مقام¬های دولتی ولایت غور در غرب افغانستان امروز چهارشنبه ٢٦ اکتبر ٢٠١٦ تایید کردند که جنگجویان داعش ٣٠ غیرنظامی را در این ولایت تیرباران کردند. عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی/ استاندار غور گفت، جنگجویان داعش ناوقت دیروز سه شنبه ٢٥ اکتبر سه رمه گوسفند همراه ٣٠ نفر را در شمال دشت "کاسی" ولایت غور با خود بردند که پس از آن جنگ شدید میان افراد داعش و ارتش افغان بشمول مردم محل نیز آغاز گردید. خطیبی افزود، در این درگیری یک فرمانده مشهور گروه داعش بنام "فاروق"، دو نفر از سربازان امنیت ملی افغان و یک نفر از نیروهای مردمی کشته شدند. سخنگوی والی غور گفت پس از درگیری نا وقت دیشب گزارشی را دریافت کردند که گروه داعش ٣٠ نفر از افراد ربوده شده را تیرباران نموده است. اجساد این افراد امروز چهارشنبه به مرکز ولایت غور انتقال داده شد. خطیبی علاوه کرد این افراد شامل چوپانان و دهقانان بودند که برای جمع کردن هیزم به دشت "کاسی" این ولایت رفته بودند. از سوی دیگر غلام ناصر خاضع والی غور تایید کرده است که شمار افراد داعش در ولایت غور حدود ٢٠ الی ٣٠ نفر است که از مردم این ولایت می¬باشند و در گذشته بنام گروه طالب فعالیت می نمودند. خاضع افزود، این افراد داعش مسئول قتل ١٤ غیرنظامی نیز می¬باشند که سال گذشته در ولایت غور تیرباران شدند. رییس جمهور افغانستان نیز امروز چهارشنبه با انتشار خبرنامه¬ای این عمل را شدیدآ محکوم کرده و تاکید کرده است که انتقام خون این غیرنظامیان را خواهد گرفت. در این خبرنامه آمده است:"آقای غنی ضمن محکوم نمودن این جنایت بی رحمانه با فامیل های شهدای رویداد اخیر ابراز غم شریکی نموده و وعده می سپارد تا انتقام خون شهروندان کشور را از تروریستان وعاملان بی رحم بیگانه پرست خواهند گرفت". نمایندگی سازمان ملل متحد در کابل نیز این عمل را محکوم کرده است. 
  5
 • ویرانیزمین‌لرزه های قوی مرکز ایتالیا را لرزاند
  بی بی سی: دو زمین لرزه قدرتمند بخش های مرکزی ایتالیا را لرزانده، به ساختمان ها آسیب رسانده و ساکنان وحشتزده را راهی خیابان ها کرده است. زمین لرزه اول به بزرگی ۵.۵ درجه در ساعت ۱۹:۱۰ در نزدیکی ویسو در استان ماچه‌راتا روی داد، اما تکان‌های آن در رم، پروجا، فلورانس و ناپل حس شد. دو ساعت بعد یک زلزله به بزرگی ۶.۱ درجه در همین ناحیه روی داد و دو نفر را زخمی کرد. این لرزش ها دو ماه پس از زلزله ای در جنوب این نقطه که باعث مرگ ۲۹۵ نفر شد اتفاق می افتد. بزرگی زلزله روز ۲۴ اوت ۶.۲ درجه بود که باعث ویرانی روستاهایی کوهستانی در آماتریچه شد. کانون زلزله اول در ۶۰ کیلومتری آماتریچه بود و در پی آن تعداد زیادی از مردم با ترس از خانه های خود خارج شدند. فابریزیو کورسیو رئیس سازمان حفاظت مدنی ایتالیا گفت که "ده ها" نفر زخمی شده اند اما جراحات فقط ۴ نفر آنها جدی است. تصور می شود که شهر کامرینو به شدت آسیب دیده باشد هرچند ابعاد کامل خسارات تا فرا رسیدن روز روشن نخواهد شد. یک ساکن این شهر به بی بی سی گفت: "همه دارند کامرینو را ترک می کنند چه پای پیاده چه با ماشین تا جای امنی پیدا کنند. دو کلیسا خراب شده و خیلی خانه ها ریخته." در کامپو در نزدیکی نورسیا در منطقه اومبریا کلیسای قرن پانزدهم سان سالواتور فروریخت. گفته می شود ساختمان کلیسا در زلزله ماه اوت ضعیف شده بود. ماتئو رنتسی، نخست‌وزیر ایتالیا که به گزارش رسانه‌های محلی در راه رم است گفته برای اطلاع از جزییات این زلزله با سازمان‌های امداد و نجات در تماس است. زمین لرزه اول نسبتا سطحی بوده و در عمق ۹ کیلومتری از سطح زمین روی داده است. زلزله دوم در ساعت ۲۱:۱۸ به وقت محلی در دو کیلومتری شمال غربی ویسو در عمق ۱۰ کیلومتری روی داد. 
  6
 • فرهنگ امیرییک بهایی در یزد 'قربانی نفرت مذهبی شد'
  بی بی سی: جامعه جهانی بهاییان در بیانیه ای که چهارشنبه منتشر کرد از قتل یک بهایی به ضرب چاقو توسط دو مرد خبر داد که اذعان کرده اند او را به خاطر اعتقادات مذهبی اش کشته اند. بنابه این بیانیه فرهنگ امیری، ۶۳ ساله، روز ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۶ مقابل خانه اش در شهر یزد به قتل رسید. در این گزارش آمده است که یک روز پیش از قتل آقای امیری دو مرد به خانه او سر زدند و خواستار خریداری وانت او شدند. پسر آقای امیری به آنها گفت از برنامه فروش اتومبیل بی خبر است اما آن دو اصرار کردند و وقتی پسر آقای امیری خواستار شماره تماس آنها شد بهانه هایی آوردند و آنها را ترک کردند. آن دو نفر روز بعد بازگشتند و مقابل خانه آقای امیری با او وارد گفت و گو شدند و به فاصله کوتاهی بعد از آن صدای فریاد آقای امیری به گوش اعضای خانواده اش رسید. همان زمان بود که خانواده و رهگذران آقای امیری را درحالی که به شدت زخمی شده بود پیدا کردند. او از ناحیه سینه چند بار چاقو خورده بود. او دقایقی پس از انتقال به بیمارستان درگذشت. همزمان چند مغازه دار مردی را درحال فرار از صحنه گرفتند و تحویل پلیس دادند. یک مظنون دیگر بعدا توسط پلیس دستگیر شد. براساس این گزارش شاهدان عینی که در زمان بازجویی پلیس از این دو نفر حضور داشتند گفته اند که آنها به قتل آقای امیری با چاقو اذعان کردند. در این بیانیه آمده است: "وقتی درباره انگیزه آنها سوال شد، یکی از مظنونان گفت که آقای امیری را کشته چون می دانست بهایی است." بانی دوگال نماینده ارشد جامعه جهانی بهاییان در سازمان ملل گفت: "متاسفانه این گونه اعمال شنیع عاقبت تلاش سیستماتیک و دیرینه مقام های ایرانی در تشویق نفرت و تعصب علیه بهایی هاست." او گفت که در شهر یزد طی چند سال اخیر ده ها بهایی بی دلیل دستگیر و زندانی شده اند و ماموران در ده ها مورد به خانه و کسب و کار بهاییان یورش برده اند. 
  7

سر خط خبرها در رسانه های بین المللی

SPIEGEL ONLINE - Politik
Politik-Nachrichten aus Deutschland und den Brennpunkten in aller Welt. Aktuelle Reportagen, Analysen, Interviews.

Europaparlament: Sacharow-Preis geht an zwei irakische Jesidinnen

Der Sacharow-Preis für Meinungsfreiheit geht in diesem Jahr an zwei irakische Jesidinnen, die von der Dschihadistenmiliz "Islamischer...


Video-Analyse aus Florida: Frühwähler stimmen für Clinton

Für die US-Präsidentschaftskandidaten geht es zum Endspurt unter gleißender Sonne. SPIEGEL-ONLINE-Korrespondent Marc Pitzke analysiert in...


Reaktionen auf Ceta-Blockade: "Zweiter Weckruf nach Brexit"

Die Zukunft des Freihandelsabkommens Ceta ist nach der geplatzten Unterzeichnung ungewiss. Die Hoffnung auf eine Einigung ist bei...


Vater eines gefallenen US-Soldaten: Khizr Khan tritt für Clinton auf

Er hatte Donald Trump scharf angegriffen und als Vater eines gefallenen US-Soldaten große Aufmerksamkeit bekommen. Jetzt hat Khizr Khan...


Politik - aktuelle Nachrichten und Reportagen
Aktuelle Nachrichten, Hintergründe und Kommentare zu deutscher und internationaler Politik

Meinungsfreiheit: Sacharow-Preis für jesidische Menschenrechtsaktivistinnen

Das Europaparlament hat die Irakerinnen Nadia Murad Basee und Lamiya Aji Bashar für ihren Kampf für Menschenrechte geehrt. Beide...


US-Präsident: Die Obama-Bilanz

Im Jahr 2008 begeisterte Barack Obama die Amerikaner mit der Idee, die USA verändern zu wollen. Bald verlässt er mit seiner Familie das...


Black Lives Matter: Unser amerikanischer Traum ist ein Albtraum

Egal, wer Präsident ist oder wird: Für viele Schwarze in den USA ist Polizeigewalt das größte Problem. Aktivisten geben den Opfern in...


Ceta: Kanada sagt Teilnahme am Ceta-Gipfel ab

Belgien hat sich nicht über das Abkommen einigen können. Die EU habe sich als Verhandlungspartner "völlig unmöglich" gemacht, sagte der...


Ausland - FAZ.NET
Neueste Nachrichten der internationalen Politik. News aus aller Welt über die UN und Nato, Terrorismus und zur Außenpolitik der Staaten.

Kanadas Ministerpräsident Trudeau bleibt beliebt im eigenen Land

Justin Trudeau hat seine Reise nach Brüssel zur Ceta-Unterzeichnung abgesagt. Der Beliebtheit des kanadischen Ministerpräsidenten würde...


Syrien: 22 Kinder bei Luftangriff auf Schule getötet

Bei dem Bombardement einer Schule in Syrien sind laut Unicef 22 Kinder und sechs Lehrer getötet worden. Die Vereinten Nationen sprechen...


Interviews mit Trump zeigen: Sein Antrieb ist die Angst

Keine Selbstreflexion, aber großer Spaß am Streit mit anderen: Jetzt veröffentlichte Interviews geben Einblicke in das Seelenleben Donald...


Clintons eigenes Wahlkampfteam verzweifelte an ihr

Neue Enthüllungen von Hillary Clintons E-Mails zeigen: Selbst in ihrem eigenen Team war die Präsidentschaftskandidatin umstritten. Ihre...


Reuters: Politics
Reuters.com is your source for breaking news, business, financial and investing news, including personal finance and stocks. Reuters is the leading global provider of news, financial information and technology solutions to the world's media, financial institutions, businesses and individuals.

'Bridgegate' jury in New Jersey to hear closing arguments

NEW YORK (Reuters) - Lawyers in New Jersey's "Bridgegate" trial will begin delivering closing arguments on Thursday, seeking to sway...


In hats and t-shirts, Trump fans rally in Jerusalem's Old City

JERUSALEM (Reuters) - On a rooftop overlooking the walls of Jerusalem's Old City, around 200 American-Israeli fans of Donald Trump...


Tech privacy ally Feingold leads in Wisconsin Senate race

WASHINGTON (Reuters) - Next month's Senate election in Wisconsin could gain Silicon Valley a key ally in Washington in the high-tech...


Democrats ask judge to sanction Republicans over Trump

(Reuters) - The Democratic National Committee on Wednesday asked a U.S. judge to hold the Republican National Committee in contempt of...


BBC News - World
BBC News - World

Belgians break EU-Canada deal deadlock

Belgian regions reach agreement on disputed EU-Canada trade deal, meaning it can be signed next week - Belgian PM


Italy earthquakes: Bad weather hampers rescue efforts

Bad weather hampers rescue work in central Italy after two earthquakes injured dozens on Wednesday.


Sakharov prize: Yazidi women win EU freedom prize

Two Yazidi women who fled so-called Islamic State in Iraq win Europe's top human rights award.


Calais 'Jungle' children with nowhere to sleep

Concern grows over the fate of unaccompanied minors left in the Calais "Jungle" camp overnight.


World
The Washington Post World section provides information and analysis of breaking world news stories. In addition to our world news and video, Post World News offers discussions and blogs on major international news and economic issues.

Indonesia’s top court weighs ban on sex outside marriage

A court is contemplating the country’s first prohibition on LGBT sexual relations.


India expels Pakistan's embassy employee on espionage charges

Indian police say they busted a spy ring operated run out of the Pakistan embassy in New Delhi.


The singular life of a Syrian refugee in Japan

As of 2015, Japan has granted refugee status to six Syrians. Will that change?


2 quakes rattle Italy, crumbling buildings and causing panic

A powerful aftershock has shaken central Italy after a quake knocked out power and closed a major highway earlier in the evening.


NYT > World

ISIS Sent Four Car Bombs. The Last One Hit Me.

After a long day in a convoy near Mosul, it seemed safe for a photographer and Iraqi troops to exit their vehicle. Suddenly someone...


Airstrikes Hit a Syrian School, Killing Dozens

The assault in Idlib province may have been the deadliest attack on a school since the war began in 2011, Unicef said.


As U.N. Ignores Jewish Ties to Holy Site, Israel Produces Ancient Evidence

The Israel Antiquities Authority unveiled a preserved papyrus fragment from the seventh century B.C., written in ancient Hebrew, that...


Warning of ISIS Plots Against West, U.S. Plans Assault on Raqqa

Senior military officials said the fight would begin within weeks to retake the de facto ISIS capital, where planning is believed to be...


Le Monde diplomatique
Journal mensuel d'informations internationales

Une anomalie réconfortante

Depuis deux ans, la diffusion du « Monde diplomatique » s'est nettement redressée. Notre vigueur découle de votre appui. Un tel...


Le tourisme, une nouvelle bulle ?

Un phénomène que personne n'avait vraiment vu venir a beaucoup contribué au redressement économique de l'Islande : l'irruption des...


Triste Amérique. Le vrai visage des États-Unis

Le pays de la course permanente au dollar, du chacun-pour-soi, sans pitié pour les pauvres. Où perdure un racisme rampant et meurtrier ;...


Quand les tuyaux avalent les journaux

D'AT&T aux États-Unis à SFR en France, un mot d'ordre circule comme une traînée de poudre : la convergence entre télécoms et médias....


moyen-orient-RFI

[Reportage] Irak: au cœur du conflit, des familles parviennent à fuir Mossoul

Mossoul, deuxième ville d’Irak sous contrôle jihadiste, est au cœur d’une bataille acharnée. Les forces irakiennes combattent sans relâche...


Syrie: 22 enfants tués dans un raid contre une école, selon l’Unicef

Vingt-deux enfants et six enseignants ont été tués dans des raids menés mercredi 26 octobre contre une école dans la province syrienne...


Les antiquités d'Israël présentent un papyrus de 2700 ans qui évoque Jérusalem

Pour la deuxième fois en deux semaines, l’Unesco s’est attiré les foudres d’Israël, le Premier ministre Benyamin Netanyahu décidant de...


Bataille de Mossoul: le PKK face au groupe Etat islamique et face à la Turquie

Les peshmergas irakiens sont appuyés, dans leur offensive contre les jihadistes à Mossoul, par leurs cousins du PKK. Seul problème, sur le...


France 24 - Live news

Three London gold medal weightlifters disqualified for doping

The International Olympic Committee on Thursday stripped three Kazakh weightlifters of gold medals won at the London 2012 Games for...


China pushes kung fu fighting to boost soft power

When top Dominican martial artist Shannah Robin arrived to train at the Shaolin Temple, the cradle of Chinese kungfu, it was on an...


England to host 2021 rugby league World Cup

England have won the right to stage the 2021 World Cup, the Rugby League International Federation announced on Thursday. England, who...


Mourinho charged over referee comments

Manchester United manager Jose Mourinho was on Thursday charged with misconduct over comments he made about the referee in charge of this...


سر خط خبرها در رسانه های فارسی زبان

سرخط‌ خبرها - Radio Free Europe / Radio Liberty
تازه‌ترین خبرهای ایران و جهان را با رادیو فردا دنبال کنید. «سرخط خبرها» انعکاس خبرهای کوتاهی است که شما در هر یک از مجله‌های رادیویی و خبری روزانه رادیو فردا می‌شنوید.

جایزه آزادی اندیشه پارلمان اروپا به رهاشدگان از بردگی جنسی گروه حکومت اسلامی اعطا شد

جایزه آزادی اندیشه پارلمان اروپا، موسوم به جایزه آندره ساخارُف، در سال ۲۰۱۶ به دو رها یافته از بند بردگی جنسی گروه موسوم به حکومت اسلامی...


دیدار رئیس صندوق بین‌المللی پول و وزیر خزانه داری آمریکا با مقام های شورای همکاری خلیج فارس

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین‌المللی پول، و جیکوب لـُو، وزیر خزانه‌داری آمریکا در سفر به عربستان سعودی با مقام‌های این کشور و کشورهای عضو...


رئیس سازمان بهزیستی از وجود ۲ میلیون زن سرپرست خانوار خبر داد

رئیس سازمان بهزیستی کشور می‌گوید بر اساس امار ۲ میلیون زن سرپرستِ خانوار در ایران وجود دارد. «انوشیروان محسنی بندپی» به خبرگزاری فارس گفته...


بازداشت۷۳ خلبان نیروی هوایی ترکیه به ظن شرکت در کودتا

خبرگزاری آناتولی ترکیه اعلام کرد که ۷۳ خلبان نیروی هوایی آن کشور به ظن شرکت در کودتای تیر ماه گذشته، به حکم مقام‌های قضایی بازداشت شدند....


ار.اف.ای - مهمترین خبرها-RFI

قتل یک شهروند بهائی در یزد به دلایل مذهبی

جامعه جهانی بهائیان، روز چهارشنبه ۲۶ اکتبر/ ۵ آبان اعلام کرد که "فرهنگ امیری"، از بهائیان یزد به دلیل «نفرت مذهبی» در این شهر به قتل رسیده...


۲۲ کودک در بمباران یک مدرسه در سوریه کشته شدند

صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف)، اعلام کرده که روز چهارشنبه ۲۶ اکتبر/۵ آبان در نتیجه بمباران یک مدرسه در ادلب (شمال غرب سوریه) دست‌کم ۲۲...


تاسیس دفتر اروپائی حقوق بشر در ایران از نظر قوه قضائیه ایجاد "لانه فساد" است

محمد جواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوّۀ قضائیۀ جمهوری اسلامی ایران، روز چهارشنبه ٢٦ اکتبر/ ٥ آبان " نقشه راه عادی‌سازی روابط اتحادیه...


یونسکو از «کاوشگری‌های غیر قانونی» اسرائیل در «مسجدالاقصی» ابراز تاسف کرد

کمیسیون میراث فرهنگی یونسکو، روز چهارشنبه ٢٦ اکتبر/ ٥ آبان، با ابراز تاسف از «کاوش‌های غیر‌قانونی» اسرائیل در بخش قدیمی بیت المقدس، از این...


سایت خبری تحلیلی کلمه
سایت خبری تحلیلی کلمه

نامه زهرا ربانی به دادستان: اگر کسی با «اعدام» مخالفت باشد، مستوجب ده یا شانزده سال زندان است؟

زهرا ربانی املشی، عروس مرحوم آیت‌الله العظمی منتظری در نامه‌ای به دادستان کل کشور درباره نرگس محمدی و حبس طولانی‌مدت صادر شده برای وی،...


میرتاج‌الدینی: نظارت‌مستمر شورای‌نگهبان بر مجلس ممکن‌ نیست

براساس اصل‏ هشتاد و چهارم قانون اساسی هر نماینده‏ در برابر تمام‏ ملت‏ مسئول‏ است‏ و حق‏ دارد در همه‏ مسائل‏ داخلی‏ و خارجی‏ کشور اظهار نظر...


محمود صادقی: اعضای شورای نگهبان، شأن فراقانونی برای خود قائل نشوند

شورای نگهبان باید خودش را بخشی از سیستم قانون‌گذاری بداند و از جایگاه و شأن نمایندگی صیانت کند. معتقدم شورای نگهبان صحیح نیست که با آن لحن...


برنامه پنج سال آینده دولت برای تامین درآمدهایش؛ مردم ١٣۵٠ هزار میلیارد تومان مالیات می‌دهند

در برنامه ششم توسعه آمده است در مجموع ۵۴۰ هزار میلیارد تومان فروش نفت داشته باشیم، در حالی که رقم در نظر گرفته شده برای مالیات، ۲/۵ برابر...


رادیو زمانه
رادیو و وب‌سایت مستقل برای عرضه اخبار، گزارش، گفت‌وگو و تحلیل

«دو میلیون زن سرپرست خانوار در ایران وجود دارد»

انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی ایران اعلام کرد که دو میلیون زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد که از این تعداد یک میلیون و ۸۰۰...


۳۸۰۰ پناهجو در سال ۲۰۱۶ در دریای مدیترانه کشته شدند

سازمان ملل از یک رکورد فاجعه‌بار خبر داد: در سال جاری میلادی تعداد پناهجویان کشته‌شده در دریای مدیترانه بی‌سابقه بوده است. در تازه‌ترین...


سایه اختلاس بر سر روحانی و وزارت آموزش و پرورش

مجلس در تدارک تشکیل هیات تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان است اما وزیر اسبق آموزش و پرورش می‌گوید گروهی می‌کوشند اختلاس در این صندوق...


ده‌ها نفر در زلزله جدید ایتالیا مجروح شدند

بار دیگر در مرکز ایتالیا زمین‌لرزه رخ داد و چندین نفر زخمی شدند.


دویچه وله فارسی | همه گزارش‌ها
Persian Homepage

انتقاد خشمگینانه نتانیاهو از قطعنامه یونسکو درباره قدس

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل یونسکو را به دلیل تاکید بر تعلق قدس به مسلمانان به تندی مورد انتقاد قرار داد. او قطعنامه یونسکو در این...


امضای پیمان "ستا"؛ شاید وقتی دیگر

نخست‌وزیر کانادا سفرش به بروکسل برای امضای قرارداد ستا را لغو کرد. جاستین ترودو قرار بود روز پنج‌شنبه ۲۷ سپتامبر (۶ آبان) برای امضای...


کشته شدن ۲۲ کودک در مرگبارترین حمله به یک مدرسه در سوریه

در حمله هوایی به یک مدرسه در شهر حاص در استان ادلب واقع در جنوب حلب، ۲۲ کودک و ۶ معلم مدرسه کشته شدند. دیده‌بان حقوق بشر سوریه، روسیه را...


تقویم روز آلمان: یادگار پایداری

۲۷ اکتبر ۱۹۴۴: ۷۲ سال پیش در چنین روزی یودیت آوِر پیانونواز در برلین درگذشت.یودیت آوِر (Judith Auer) در زوریخ زاده شد. دو ساله بود که به...


روزنامه اعتماد

حكيمي‌پور: گزارش املاك نجومي را من به ياشار سلطاني دادم


آماده گفت‌وگو هستيم


مي‌خواهند لانه فساد غربي تاسيس كنند


علاقه هرگز، فقط عشق


BBC ‮فارسی - صفحه اول
BBC ‮فارسی - صفحه اول

ژنرال آمریکایی: نیروهای کرد در عملیات علیه داعش در رقه حضور خواهند داشت

ارتش آمریکا می‌گوید پیشمرگه‌های کرد در سوریه در عملیات علیه نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در شهر رقه حضور خواهند داشت.


ترکیه حکم بازداشت ۷۳ خلبان را به ظن ارتباط با جنبش گولن صادر کرد

خبرگزاری رسمی ترکیه از صدور حکم بازداشت برای ۷۳ خلبان به اتهام ارتباط با جنبش فتح‌الله گولن و دست داشتن در کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه و...


'وزارت امور خارجه ایران پیگیر وضع مهاجران ایرانی اردوگاه کاله است'

یک مقام نیروی انتظامی ایران گفته است که وزارت امور خارجه پیگیر وضع مهاجران ایرانی ساکن اردوگاه کاله است.


رشد اقتصاد بریتانیا در سه ماه پس از همه‌پرسی خروج ازاتحادیه اروپا

بر اساس تازه‌ترین آمارهای رسمی اعلام شده از سوی اداره آمارهای ملی، اقتصاد بریتانیا در سه ماه پس از همه پرسی خروج این کشور از اتحادیه اروپا...


آگهی های شما

دریافت روزنامه ها

sabz yaani vatan
روزنامه ها را دانلود کنید

 ادامه

وبلاگ سبز یعنی وطن

weblog

 

 مطالب گذشته را دنبال کنید 

ادامه

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.

ارسال به شبکه های اجتماعی

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest
Pin It

یاری دهنده و پشتیبان ما باشید

Support - Unterstützung - پشتیبانی

: