تازه ترین خبرهای ایران و جهان

با هم قوی ترهستیم

سخن سردبیر - سرمقاله

خبرهای کوتاه

 • mediaاعطای تابعیت ایرانی به "رزمندگان خارجی" منتفی شد
  رادیوفرانسه: حجت الاسلام محمدعلی شهیدی، رییس بنیاد شهید، گفته است که اعطای "تابعیت ایرانی به "رزمندگان خارجی" منتفی شده و دیگر مطرح نیست. او گفته است که برای بررسی طرح مجلس شورای اسلامی مبنی بر اعطای تابعیت ایرانی به کسانی که دولت ایران "رزمندگان خارجی" می نامد نشستی در کمیسیون امنیت ملی مجلس با حضور نمایندگان وزارت کشور، وزارت امور خارجه و وزارت اطلاعات برگزار و در آن تصمیم گرفته شد که این موضوع در حال حاضر منتفی و از دستور کار خارج شود. رییس بنیاد شهید در عین حال تصریح کرده است که در عوض به این دسته افراد اجازۀ اقامت در ایران داده خواهد شد. در روزهای گذشته مرکز پژوهش ها و کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ایران از طرحی خبر دادند که اعطای ملیت ایرانی را به "رزمندگان خارجی" که "در نبرد حق علیه باطل" شرکت جسته اند و همچنین به "نخبگان بیگانه که در صدد خدمت رسانی به جمهوری اسلامی ایران هستند"، تسهیل می سازد. حجت الاسلام محمدعلی شهیدی در سخنان امروزش در گفتگو با خبرگزاری ایلنا اضافه کرده است که اساساً دادن تابعیت به افراد غیرایرانی کار بسیار مشکلی است و به همین دلیل از دستور کار خارج شده است. در صورتی که طرح مجلس در خصوص اعطای تابعیت به (رزمندگان) بیگانه به تصویب می رسید، شرط کسب ملیت در ایران که بر پایه پیوندهای خونی است تغییر اساسی می یافت و قانون تابعیت کشور دستخوش دگرگونی های اساسی می شد. در این حال، آنچه مقامات ایران "رزمندگان خارجی" می نامند به افراد و گروه های شیعه مسلک از جمله پناهجویان شیعه افغان اطلاق می شود که در ازای دریافت چند صد دلار دستمزد ماهانه و برخی تسهیلات جهت نبرد با مخالفان بشار اسد به سوریه اعزام می شوند. پدیدۀ "رزمندگان" یا "جنگجویان" خارجی در دورۀ معاصر همزاد صعود اسلام گرایی سیاسی است که با انقلاب اسلامی ایران آغاز می شود. این پدیده دربرگیرندۀ گروه های قدیمی نظیر حزب الله لبنان و در حال حاضر شیعیان یمن و عراق است و تا اسلام گرایی سنی نظیر القاعده و "داعش" نیز ادامه می یابد به طوری که در آنها پدیدۀ "رزمندگان خارجی" حضور و نقشی بسیار پررنگ تر می یابند.
  1
 • mediaکارزار اوباما در آلاسکا علیه گازهای گل خانه ای
  رادیوفرانسه: باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، امروز دوشنبه ۳۱ ماه اوت به امید برانگیختن اقدام های عاجل برای پیشگیری از گرمتر شدن کره زمین وارد آلاسکا شد. خبرگزاری فرانسه در گزارشی به همین مناسبت نوشته است که به دلیل نقش مرکزی نفت در این ایالت، استقبال از رییس جمهوری آمریکا فراگیر نخواهد بود. با این حال، نتایج گرم شدن کرۀ زمین در این بزرگترین و ثروتمندترین ایالت آمریکا پیش از همه جا آشکار است و خود را در بالا آمدن سطح دریا و ذوب شدن یخچال ها نمودار می کند. دو ماه مانده به کنفرانس بین المللی پاریس به منظور مقابله با گرم شدن کره زمین، رییس جمهوری آمریکا قصد دارد با سفر به آلاسکا افکار عمومی جهان را نسبت به پدیدۀ جهانی تغییر اقلیم جلب کند. پیش از سفر به آلاسکا، رییس جمهوری آمریکا اظهار داشت که اتفاقات اقلیمی این ایالت هشداری جهانی است و مادام که او رییس جمهوری آمریکا است این کشور نقش مرکزی در پاسخگویی به معضل جهانی تغییر اقلیم ایفا خواهد کرد. خبرگزاری فرانسه در ادامۀ گزارش اش نوشته است که در قیاس با حزب جمهوری خواه آمریکا، باراک اوباما قصد دارد معیارهای بسیار سختی برای کاستن از تولید گازهای گلخانه ای به ویژه توسط نیروگاه های تولید برق وضع کند. ایالات متحد آمریکا که بعد از چین دومین کشور تولیدکنندۀ گازهای گل خانه ای است متعهد شده است که تا سال ۲۰۲۵ تولید گاز کربنیک را بین ۲۶ تا ۲۸ درصد کاهش دهد. هدف از سفر سه روزه و غیرمعمول رییس جمهوری آمریکا به آلاسکا تلاش برای کاستن سهم انرژی های فسیلی در تولید برق و جایگزین کردن آنها توسط انرژی های قابل تجدید اعلام شده است. با این حال، بسیاری از ساکنان آلاسکا نگرانند که رییس جمهوری آمریکا در تلاش اش به ویژه پیش از کنفرانس پاریس مشکلات اقتصادی آلاسکا را نادیده بگیرد، به ویژه در دوره ای که بهای نفت شدیداً رو به کاهش گذاشته و به همین دلیل چهل و نهمین ایالت آمریکا را با تنگناهای شدید مالی روبرو ساخته است. "دون یونگ" نمایندۀ جمهوری خواه آلاسکا در کنگرۀ آمریکا خواستار توسعۀ حفاری به منظور یافتن منابع بیشتر نفت و گاز در آلاسکا شده است. انجمن تولیدکنندگان نفت و گاز آلاسکا نیز یادآوری کرده که صنایع نفت و گاز این ایالت ۱۱۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم تولید کرده و به همین دلیل از رییس جمهوری آمریکا خواسته است که در تصمیم هایش جانب احتیاط را رعایت کند. در این حال، طرفداران محیط زیست نیز با استناد به موافقت کاخ سفید با انجام حفاری های جدید در آلاسکا تناقض گفتار و رفتار رییس جمهوری آمریکا را در خصوص صیانت از محیط زیست و مقابله با تولید گازهای گل خانه ای مورد سرزنش قرار می دهند.
  2
 • mediaتظاهرات یک‌پارچه و بی‌سابقۀ لبنانی‌ها دولت را تحت فشار قرار داده است
  رادیوفرانسه: با تظاهرات بزرگی که مردم بیروت برگزار کردند، دولت لبنان به شدت تحت فشار قرار گرفته است. راه‌پیمایی روز شنبۀ گذشته که «بزرگ‌ترین تظاهرات جامعۀ مدنی در تاریخ لبنان» توصیف شده تا روز سه‌شنبه اول سپتامبر به دولت مهلت داده تا برای «بحران زباله‌ها» راه‌حلی بیابد. روز شنبه ۲۹ اوت/۷ شهریور، ده‌ها هزار نفر از مردم لبنان با شرکت در تظاهراتی بی‌سابقه از دولت خواستند که راه‌حلی پایدار و جامع برای مشکل زباله‌های شهر بیروت پیدا کند. مسئلۀ جمع‌آوری زباله‌های این شهر طی چند هفتۀ اخیر به یک بحران بزرگ سیاسی تبدیل شد. اما روز شنبه لبنانی‌ها سرانجام موفق شدند پس از سال‌ها اتحاد خود را در مقابل قدرت‌های سیاسی ابراز کنند. روز دوشنبه ۳۱ اوت/۹ شهریور، مطبوعات لبنانی از «پیروزی بزرگ ملت» نوشتند. از نظر اکثر رسانه‌ها، لبنانی‌ها بالاخره توانستند اختلاف نظرهای سیاسی خود را کنار بگذارند و مستقلاً ابراز عقیده کنند. در لبنان، دو گروه بزرگ سیاسی با هم رقابت می‌کنند: در یک سو نیروهایی که توسط حزب‌الله هدایت می‌شوند و از حمایت دمشق و تهران برخوردارند و در سوی دیگر نیروهای تحت رهبری سعد حریری که پشتیبانی آمریکا و عربستان را با خود دارند. این دو گروه از هجده ماه قبل «دولت تفاهم» را تشکیل داده‌اند اما در عمل قادر به همکاری مؤثر نیستند. بدین ترتیب جمع‌آوری زباله‌های بیروت به مشکل لاینحلی تبدیل شد که اعتراض و خشم مردم را به دنبال داشت. اما اعتراضات مردم با واکنش خشن نیروهای انتظامی مواجه گردید که به نوبۀ خود اعتراض‌های سازمان‌یافته‌تری را دامن زد. 
  3
 • کشف بزرگترین میدان گازی جهان در دریای مدیترانه
  العربیه: دولت مصر روز دوشنبه 31 اوت از کشف بزرگترین میدان گازی جهان خبر داد. خبرگزاری سی ان ان ، این میدان گازی را که با همکاری شرکت ایتالیایی «انی» در دریای مدیترانه کشف شده، بزرگترین میدان گازی جهان، توصیف کرد. مصر نام این میدان نفتی را «شروق» گذاشته است. شرکت انی در گزارشی که به این مناسبت به شریف اسماعیل وزیر نفت مصر ارسال کرد گفته که، ظرفیت درجای گاز این میدان 30 تریلیون متر مکعب است و منطقه ای به وسعت 100 کیلومتر مربع را در برمیگیرد. وزارت نفت مصر گفته که حفاری این چاه که به کشف این میدان گازی انجامید در امتداد سواحل مدیترانه ای مصر و در عمق 1450 متری انجام شده و گاز در عمق 4131 یافت شده است. این وزارت گفته که شرکت انی به حفریات خود در اوایل سال آینده برای حفر سه چاه دیگر ادامه خواهد داد. بر اساس این گزارش حفر این سه چاه، 4 سال به طول خواهد انجامید تا به گفته وزارت نفت مصر، محصول آنها در استفاده داخلی به کار گرفته شود. انی در ماه ژوئن با وزارت نفت مصر قرارداد اکتشاف منابع انرژی امضا کرد. این قرارداد به ارزش 2 میلیارد دلار پس از آن منعقد شد که دو طرف در یک همایش سرمایه گذاری که در ماه مارس برگزار شد، تفاهمنامه همکاری امضا کردند. وزارت نفت مصر گفته که این کشف، افق های جدیدی را برای اکتشافاتی دیگر باز خواهد کرد. این وزارت تاکید کرد که منطقه مدیترانه مجاور مصر از حوضه های مهم دارای گاز طبیعی در جهان است. 
  4
 • ترور چهارتن از سازماندهندگان تظاهرات «مبارزه با فساد» در عراق
  العربیه: رسانه‌های محلی عراق از ترور چهارتن از سازماندهندگان تظاهرات اخیر عراق که با درخواست بهبود وضعیت خدماتی، مبارزه با فساد و حمایت از اصلاحات حیدر العبادی نخست وزیر این کشور برگزار شد، خبر می‌دهند. به گزارش سایت‌های «جی بی سی نیوز» و «هیئت علمای مسلمان عراق» این چهار تن در بغداد، ناصریه و بصره، توسط «افراد ناشناس» ترور شده‌اند. بنا بر این گزارش‌ها، خالد العکیلی، فعال مدنی و وبلاگ نویس عراقی که از برجسته‌ترین سازماندهان تظاهرات بغداد بود، یکشنبه ۳۰ اوت روبروی منزلش در بغداد پایتخت عراق ترور شد. بمبی نیز در خودروی صباح الکرموشی از روحانیون شیعی عضو کمیته سازماندهی تظاهرات بصره منفجر شد که او نیز سرانجام در اثر شدت جراحات وارده، جان خود را از دست داد. یکشنبه همچنین مثلم الرکابی و ولید سعید الطائی دو تن از برگزار کنندگان تظاهرات ناصریه، به ضرب گلوله افراد ناشناس ترور شدند. بغداد و شهرهای اصلی در مرکز و جنوب عراق، طی چند هفته گذشته شاهد تظاهرات صدها هزار نفری با خواست مبارزه با فساد، معرفی و مجازات عاملان فساد و اصلاحات حکومتی بود. این تظاهرات که در اصل در اعتراض به قطع طولانی برق در گرمای بی سابقه عراق آغاز شد، حیدر العبادی نخست وزیر این کشور را بر آن داشت تا اصلاحاتی را به اجرا بگذارد. برپایه اصلاحات العبادی، شماری از پست‌های دولتی از جمله سه معاونت رئیس جمهور و نخست وزیر منحل شدند. همچنین العبادی با ادغام برخی وزارتخانه‌ها، دولت را کوچک کرد. شمار محافظان شخصیت‌های سیاسی نیز برای کاهش فشار بر بودجه عمومی، کاسته شد. 
  5
 • تایلند قرار بازداشت دو مظنون دیگر بمبگذاری اخیر را صادر کرد
  بی بی سی: تایلند برای دو نفر دیگر که ظن آن می رود در بمبگذاری اخیر در معبد هندوها دربانکوک، پایتخت دست داشته اند، قرار بازداشت صادر کرده است. در جریان بمبگذاری در معبد شلوغ اراوان که در ۱۷ اوت در مرکز بانکوک اتفاق افتاد، بیش از ۲۰ نفر کشته و شمار زیادی مجروح شدند. پلیس تایلند تصاویری از مظنونان جدید منتشر کرده که یکی از آنها یک زن محجبه است. مقامات گفته اند که فرد دوم یک خارجی است. پلیس روزشنبه (۳۰ اوت/۸ شهریور) تصویر اولین مظنونی را که در رابطه با این بمبگذاری دستگیر کرده، منتشر کرد. این مظنون رسما به داشتن سلاح غیرقانونی متهم شده است. هویت مظنون اول که یک مرد ۲۸ ساله خارجی است، هنوز افشا نشده، اما برخی از گزارش ها گفته اند که اواهل ترکیه است. 
  6

ویدئوی انتخابی روز

ویدئوی روز


 - www.alborznews.eu

سر خط خبرها در رسانه های بین المللی

SPIEGEL ONLINE - Politik
Politik-Nachrichten aus Deutschland und den Brennpunkten in aller Welt. Aktuelle Reportagen, Analysen, Interviews.

Türkei: Terror-Anklage gegen britische Reporter

Zwei Journalisten von "Vice News" soll offenbar der Prozess gemacht werden. Ein türkisches Gericht wirft ihnen vor, in "terroristische...


Bahnhofskontrollen eingestellt: Ungarn lässt Hunderte Flüchtlinge ausreisen - Ankunft in Bayern

Tagelang hatten die Flüchtlinge am Budapester Ostbahnhof campiert, dann stellte die Polizei die Kontrollen ein: Hunderte kamen mit...


Flüchtlingscamp in Calais: Neue Zelte für den "Dschungel"

Tausende Flüchtlinge harren vor dem Eurotunnel in Calais aus, sie hoffen auf einen Weg nach Großbritannien. Die Notlage rief Frankreichs...


Syriza-Rebellin Konstantopoulou: Griechische Parlamentspräsidentin läuft zur neuen Linkspartei über

Nun auch Zoi Konstantopoulou: Die griechische Parlamentspräsidentin verlässt die Syriza-Partei von Alexis Tsipras. Sie schließt sich der...


ZEIT ONLINE: Politik
Aktuelle Politik-Nachrichten, Hintergründe, Kommentare und Reportagen aus Deutschland und internationale Politik. Aktuelle Informationen und News von ZEIT ONLINE und DIE ZEIT.

Ukraine: Poroschenko verurteilt Ausschreitungen als "antiukrainisch"

Der ukrainische Präsident hat die gewaltsamen Proteste gegen die Gebietsreformen für Donezk und Luhansk verurteilt. Bei den Zusammenstößen...


Bundeswehr: Neue Drohnen für Heer und Marine gesucht

Die Bundeswehr schafft mehr Drohnen an, als bisher bekannt. Die unbewaffneten Maschinen sollen ab 2018 fliegen. Bisher aber gibt es nur...


Flüchtlinge: Merkel wird deutlich

"Merkeln" bedeutet unter Jugendlichen "keine Äußerung von sich geben". In der Flüchtlingsfrage hat die Kanzlerin jetzt klare Worte gefunden.


Libanon: Die Libanesen haben die Nase voll

Müllberge in Beirut lösen eine breite Protestwelle aus. Die Volksbewegung Ihr stinkt stellt der korrupten politischen Klasse des Landes...


Ausland - FAZ.NET
Neueste Nachrichten der internationalen Politik. News aus aller Welt über die UN und Nato, Terrorismus und zur Außenpolitik der Staaten.

Chinesischer Journalist: „So habe ich den Börsencrash verursacht“

Chinas Regierung braucht Sündenböcke: Mit dem vermeintlichen Geständnis eines Journalisten lenkt Peking von eigenen Fehlern ab - kein...


Obama in Alaska: Der Prophet reist zum Berg

Obama wirbt in Alaska für den Klimaschutz, obwohl er Ölförderung in arktischen Gewässern erlaubt hat. Den Ureinwohnern macht er ein...


Sturm auf Züge nach Wien

Verzweifelte Migranten stürmen ungehindert von der ungarischen Polizei in Züge, die später von Beamten in Österreich und Deutschland...


Steinmeier in Pakistan: Eine Botschaft, zwei Tonlagen

Frank-Walter Steinmeier und Susan Rice fordern Pakistan auf, seine ambivalente Haltung gegenüber den Taliban aufzugeben und Kabul bei der...


Reuters: Politics
Reuters.com is your source for breaking news, business, financial and investing news, including personal finance and stocks. Reuters is the leading global provider of news, financial information and technology solutions to the world's media, financial institutions, businesses and individuals.

State Department says 150 more Clinton emails have classified information

WASHINGTON (Reuters) - About 150 more of Hillary Clinton's work emails have recently been designated as containing classified information,...


New batch of Hillary Clinton emails to be released at 9 p.m.: State Department

WASHINGTON (Reuters) - A new tranche of 7,000 additional pages of emails from former U.S. Secretary of State Hillary Clinton's private...


Milwaukee mayor wants to outfit all patrol officers with body cameras

MILWAUKEE (Reuters) - Milwaukee may soon become one of the largest cities in the United States to outfit all of its patrol officers with...


Washington mayor backs police chief after union's no-confidence vote

WASHINGTON (Reuters) - Washington Mayor Muriel Bowser vowed support for the U.S. capital's police chief on Monday after a police union...


BBC News - World
The latest stories from the World section of the BBC News web site.

Deadly protests after Ukraine vote

One national guard member dies and about 100 others are wounded outside Ukraine's parliament, after MPs backed greater autonomy in the...


Merkel warns of 'failure' on migrants

German Chancellor Angela Merkel says "Europe as a whole needs to move" on how to deal with refugees and migrants arriving in the EU.


Rare hurricane hits Cape Verde

A hurricane, with winds of up to 140km/h (85mph) hits the island nation of Cape Verde, off the coast of West Africa, for the first time...


Palmyra temple 'still standing'

Palmyra's ancient Temple of Bel is still standing despite a bid by the Islamic State group to blow it up, Syria's antiquities chief says.


World: World News, International News, Foreign Reporting - The Washington Post
The Washington Post World section provides information and analysis of breaking world news stories. In addition to our world news and video, Post World News offers discussions and blogs on major international news and economic issues.

WorldViews: China pins market plunge on financial journalist, airs ‘confession’

What's roiling China's stock market? A journalist, apparently.Wang Xiaolu, a reporter for a respected Chinese business magazine,...


E.U. leaders show little unity ahead of emergency conclave on refugees

BRUSSELS — European leaders traded barbs Monday about who was to blame for a worsening migration crisis, as mounting calls to take in...


Secular scholar in India fatally shot

NEW DELHI — Writers and intellectuals took to the streets Monday in the southern Indian state of Karnataka to protest the shooting death...


Iran’s post-sanctions windfall may not benefit Hamas

GAZA CITY — In the congressional battle being waged over the Iran nuclear deal, critics point to a likely windfall of cash and weapons...


NYT > World
World

Temple of Baal in Palmyra Is Damaged by ISIS, but Extent Is Unknown

The attack was the group’s second on the ancient Syrian city’s world-renowned ruins in a week, according to local activists and residents.


India’s Supreme Court Suspends Ban on Starvation Ritual

A state-level court had banned santhara, considered essential to followers of the Jain religion, ruling that it was tantamount to suicide,...


Medical Fraud Grows in Gaza as Residents Seek Exit Permits

Israeli permits to cross the border are reserved mainly for merchants and medical patients, spurring a black market for fake medical...


Afghanistan’s Electoral Reform Plan Is Met With Skepticism

Some of the reactions to the proposals made clear that they would not signal a quick end to the reform process and the gridlock within the...


Le Monde diplomatique
Journal mensuel d'informations internationales

La résistible dérive oligarchique des partis

Plus d'un siècle s'est écoulé depuis la publication de l'essai classique de Robert Michels, « Les Partis politiques ». Mais la question...


Le sens du placement

Qui achète qui ? La question n'épuise assurément pas la subtilité des organisations humaines. Mais y répondre offre un robuste aperçu de...


La primaire des milliardaires

Aux Etats-Unis, un arrêt de la Cour suprême a supprimé en 2010 la plupart des restrictions aux donations politiques. Depuis, les grosses...


Il ne s'est rien passé à Athènes

Après avoir sorti le drapeau blanc, le 13 juillet, le premier ministre grec Alexis Tsipras a choisi de retourner devant les électeurs....


moyen-orient-RFI

Syrie: le groupe EI avance dans Damas

L’organisation Etat islamique était engagée ce lundi dans des combats de rues dans un des quartiers de Damas, selon l’Observatoire syrien...


Un important gisement de gaz découvert au large de l'Egypte

Le géant italien de l'énergie ENI a annoncé dimanche la découverte du « plus grand » gisement offshore de gaz naturel en Méditerranée dans...


Le chef d'orchestre Daniel Barenboïm non grata en Iran

L'Iran refuse la venue à Téhéran de Daniel Barenboïm, qui dirige l'orchestre berlinois la Staatskapelle, parce qu'il est Israélien....


[En intégral] Pedro Kadivar (Iran): «Pièce de printemps. Pays natal»

C’est un retour vers un pays natal que nous vous proposons de découvrir ce dimanche 30 août à l’antenne et sur rfi.fr. « Je ne suis pas de...


France 24 - Live news

Ukrainian ultranationalist party Svoboda, a history of violence

The Ukrainian ultranationalist party Svoboda, blamed for clashes that killed one person and injured dozens more outside parliament on...


London's Notting Hill Carnival shimmies under downpour

Colourfully-dressed revellers partied under umbrellas and raincoats on Monday as the grand finale of London's Notting Hill Carnival was...


Islamic State group announces own currency free from 'satanic' banks

The Islamic State group (IS) announced the launch of its own currency in a video posted online at the weekend, saying it would release...


Boeckmans to remain in induced coma for a week

Belgian cyclist Kris Boeckmans will be kept in an induced coma for the next week due to the severe injuries he suffered when crashing in...


یاری دهنده و پشتیبان این رسانه در راه اهدافش باشید

البرز نیوز رسانه ای مستقل و آزاد است که در تقويت و گسترش آزادی و دموکراسیاز طريق انتشار آزادانه اطلاعات و اخبار دقيق وبی‌طرفانه تلاش می کند.
این وب‌سايت اخبار و گزارشهای دقيق و عينی و بیطرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامهنگاری حرفهای را به شما ارائه میکند.
این رسانه در تلاش است تا در حساسترین لحظات تاریخی میهنمان صدای ایرانیان بوده و آن را انعکاس دهد به امید آنکه روزی جامعه ی ایرانی خود تعیین کننده ی سرنوشتش باشد.
این رسانه در ادامه ی فعالیت های "سبز یعنی وطن" با امکانات شخصی بوجود آمده و برای تداوم خود نیازمند به همکاری های معنوی و مادی شماست تا اهدافش را به پیش ببرد لذا در فعالیت این رسانه و ادامه ی حیات آن از کمکهای خود کوتاهی نکنید و با پشتیبانی خود به ادامه ی فعالیتش ما را یاری دهید. 
با سپاس و احترام
البرز نیوز

 

آگهی های شما

دریافت روزنامه ها

sabz yaani vatan
روزنامه ها را دانلود کنید

 ادامه

وبلاگ سبز یعنی وطن

weblog

 

 مطالب گذشته را دنبال کنید 

ادامه

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.

ارسال به شبکه های اجتماعی

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest
Pin It

یاری دهنده و پشتیبان ما باشید

Support - Unterstützung - پشتیبانی

Amount: