تازه ترین خبرهای ایران و جهان

با هم قوی ترهستیم

یاری دهنده و پشتیبان این رسانه در راه اهدافش باشید

البرز نیوز رسانه ای مستقل و آزاد است که در تقويت و گسترش آزادی و دموکراسیاز طريق انتشار آزادانه اطلاعات و اخبار دقيق وبی‌طرفانه تلاش می کند.
این وب‌سايت اخبار و گزارشهای دقيق و عينی و بیطرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامهنگاری حرفهای را به شما ارائه میکند.
این رسانه در تلاش است تا در حساسترین لحظات تاریخی میهنمان صدای ایرانیان بوده و آن را انعکاس دهد به امید آنکه روزی جامعه ی ایرانی خود تعیین کننده ی سرنوشتش باشد.
این رسانه در ادامه ی فعالیت های "سبز یعنی وطن" با امکانات شخصی بوجود آمده و برای تداوم خود نیازمند به همکاری های معنوی و مادی شماست تا اهدافش را به پیش ببرد لذا در فعالیت این رسانه و ادامه ی حیات آن از کمکهای خود کوتاهی نکنید و با پشتیبانی خود به ادامه ی فعالیتش ما را یاری دهید. 
با سپاس و احترام، البرز نیوز

 

خبرهای کوتاه

 • ویدئوی روز

  1
 • mediaآیت الله خامنه ای خواستار برخورد با «افراد متخلف و فاسد» در داخلِ قوۀ قضائیه شد
  رادیوفرانسه: آیت‌الله علی خامنه‌ای از قوۀ قضائیه خواست «صد در صد انقلابی باشد و انقلابی عمل کند». و افزود «انقلابی‌گری بر خلاف نظر و تبلیغ برخی‌ها، تندروی نیست» بلکه «عادلانه، خردمندانه، دقیق، دلسوزانه، منصفانه، قاطعانه و بدون رودربایستی عمل کردن» است. سخنان آیت‌الله خامنه‌ای تنها دو روز پس از اظهارات علی اکبر ناطق نوری، رئیس دفتر بازرسی رهبر جمهوری اسلامی، از وجود نارضایتی از قوۀ قضائیه در راس قدرت پرده برمی‌دارد. ناطق نوری در سخنان خود قوۀ قضائیه را مورد انتقاد قرار داده، گفته بود «جمهوری اسلامی در این سالها سیر قهقرائی داشته است. وی پرسیده بود «آیا دستگاه قضای ما اسلامی است؟ آیا در ادارات ما شان مردم حفظ می‌شود؟» و خود با ذکر اینکه فردی با مراجعه به وی از او خواسته «از دستگاه قضائی بخواهد به پروندۀ او عادلانه رسیدگی شود» به این پرسش پاسخ داده و گفته بود «چرا باید چنین باشد». رئیس جمهوری اسلامی ایران، حسن روحانی، نیز روز سه شنبه از قوۀ قضائیه خواست «با همه عاملان فسادهای اقتصادی و همچنین آمران حمله به سفارت عربستان» با شفافیت برخورد کند. آیت‌الله خامنه‌ای در سخنان خود گفت که « حقوق بشری که غرب می‌گوید بر مبنای غلطی تنظیم شده» و بنابراین باید «حقوق بشر اسلامی با پایه‌های متقن و عقلانی در افکار عمومی جهان و مجامع حقوقی تبیین و پیگیری شود». سازمان ها و شخصیت های مدافع حقوق بشر در ایران و سایر کشورها، قوۀ قضائیۀ ایران را یشدت مورد انتقاد قرار داده و آن دستگاه را عامل اصلی سرکوب مدافعان حقوق و آزادی‌ها فردی و اجتماعی تلقی می کنند. رهبر جمهوری اسلامی ایران «دفاع حقوقی از شخصیت‌های مظلوم مسلمان در سراسر جهان» را از دیگر وظایف قوۀ قضائیه دانست. وی «رسانه‌های بیگانه» را به «تبلیغات مغرضانه و تهاجم به قوۀ قضائیه» متهم کرد و گفت این تبلیغات به «دلیل مواضع انقلابی، ارزشی و صریح رئیس دستگاه قضائی و مسئولان عالی این قوه» در دوران اخیر افزایش یافته است. 
  2
 • mediaنزدیکان جعفرعظیم زاده نسبت به «وضعیّت بسیار بحرانی و خطرناک جسمی» او ابراز نگرانی می کنند
  رادیوفرانسه: نزدیکان و همکاران جعفر عظیم زاده، دبیرهیئت مدیرۀ اتحادیۀ آزاد کارگران ایران، برای حمایت از این کارگر زندانی که از ٦٢ روز پیش در اعتصاب غذا بسر می برد، روزچهارشنبه ٩ تیر/ ٢٩ ژوئن، در برابر دفتر ریاست جمهوری ایران اجتماع کرده و خواستار رسیدگی به وضعیت او شدند. اجتماع کنندگان مطالبات خود را مبنی بر رسیدگی فوری به وضعیت جعفرعظیم زاده تسلیم دفتر ریاست جمهوری کردند. به گفتۀ خانم اکرم رحیم پور، همسر جعفر عظیم زاده، وی «از نظر سلامتی در وضعیت خیلی بدی قرار دارد و دچار فشار خون پائین، کاهش وزن بسیار و درد معدۀ سخت شده است». اکرم رحیم پور به رادیو بین المللی فرانسه می گوید که همسر وی «در روزهای اخیر دچار چنان درد هائی می شود که بر اثر آنها از حال می رود وحتی قادر به حرف زدن نیز نیست». دبیر هیئت مدیرۀ اتحادیۀ آزاد کارگران ایران به دلیل تقلیل شدید قوای جسمانی از ده روز پیش در بیمارستان بستری شده است. جعفر عظیم زاده در اسفند ١٣٩٣ در دادگاۀ انقلاب اسلامی تهران با اتهاماتی نظیر «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و «اخلال در نظم عمومی» به شش سال زندان و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به دو سال محرومیت از عضویت در احزاب و فعالیت در فضای مجازی و رسانه ها محکوم شد. جعفر عظیم زاده خواستار «حذف اتهام امنیتی» از پروندۀ خود و پرونده های فعالان صنفی و اجتماعی است. اجتماع کنندگان در برابر دفتر ریاست جمهوری در فراخوان خود اعلام کرده اند که «مطالبات برحق و عمومی» جعفر عظیم زاده همواره «با بی پاسخی و دهن کجی قوّۀ قضائیّه رو به رو شده» است. خانم اکرم رحیم پور می گوید «وثیقۀ لازم را برای کسب مرخصی آقای عظیم زاده به درخواست دادستانی تهران در اختیار مقامات قضائی» قرار داده، اما تا کنون هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است. وکیل مدافع جعفر عظیم زاده روز چهارشنبه ٩ تیر/ ٢٩ ژوئن اعلام کرد که تقاضای آزادی موکل خود را به قاضی تسلیم کرده است. جعفرعظیم زاده اعتصاب غذای خود را در روز دهم اردیبهشت ١٣٩٥ به همراه جمعی از زندانیان دیگر آغاز کرد.
  3
 • mediaتروریسم صنعت جهانگردی ترکیه را نشانه گرفته است
  رادیوفرانسه: صنعت جهانگردی ترکیه که در نتیجۀ عملیات تروریستی یکی دو سال گذشته ضربات سختی را تحمل کرده است، اینبار پس از عملیات تروریستی ۲۸ ژوئن در فرودگاه "آتاتورک" استانبول ضربات به مراتب سنگین تری را متحمل شده است. پیشتر گروه های کرد مخالف حکومت آنکارا گفته بودند که در زورآزمایی شان با قدرت، صنعت جهانگردی ترکیه را نشانه خواهند گرفت، هر چند آنها تصریح کرده بودند که هرگز خارجیان را هدف عملیات نظامی خود قرار نخواهند داد، بلکه صرفاً می خواهند ترکیه را کشوری ناامن برای خارجیان بسازند. در ژانویه گذشته، گروه اسلامگرای "داعش" با انجام یک رشته عملیات انتحاری در محلات توریستی استانبول به ویژه در محلۀ "سلطان احمد" دوازده جهانگرد آلمانی را به قتل رساند. عملیات تروریستی سه شنبه ۲۸ ژوئن در فرودگاه بین المللی استانبول همزمان است با آغاز فصل تعطیلات در ترکیه و ورود موج وسیعی از جهانگردان خارجی به این کشور. از خلال عملیات تروریستی بیست و هشتم ژوئن گروه اسلامی "داعش" به یکی از مهمترین نمادهای صنعت جهانگردی ترکیه یعنی فرودگاه بین المللی استانبول و شرکت هواپیمایی "تُرکیش ایرلاینز" که دارای یکی از پیشرفته ترین ناوگان هوایی جهان است حمله برده است. گروه داعش مسئولیت عملیات تروریستی در فرودگاه استانبول را نپذیرفته است. اما، این گروه تاکنون مسئولیت هیچیک از عملیات تروریستی خود را در ترکیه نپذیرفته است. توریسم یا صنعت گردشگری و جهانگردی مهمترین منبع درآمد ترکیه است. سالانه ۴۰ میلیون جهانگرد خارجی وارد ترکیه می شوند و درآمدی معادل ۴۰ میلیارد دلار عاید این کشور می کنند.  
  4
 • حمله به فرودگاه آتاتورک ترکیه؛ ۴۲ کشته و بیش از ۲۰۰ نفر مجروح
  بی بی سی: بر اساس گزارشها از ترکیه آمار کشته شدگان حملات انتحاری به فرودگاه آتاتورک ترکیه به ۴۲ نفر رسیده است. گزارشها حاکیست که ۱۳ نفر این کشته شدگان اتباع غیرترکیه ای هستند. بر اساس همین گزارشها ۲۳۹ نفر نیز مجروح شده اند که ۴۱ نفر از آنها در بخش مراقبتهای ویژه بستری هستند. رجب طیب اردوغان،رییس جمهور ترکیه، روز چهارشنبه را روز عزای عمومی اعلام کرد و گفت که این حمله باید به عنوان نقطه عطفی در تلاشها برای مبارزه با گروه های ستیزه جو تلقی شود. رئیس جمهوری ترکیه، پیشتر نیز در اظهاراتی این حمله را وحشیانه توصیف کرده و گفته است که کشتار مردم در ماه رمضان نشان می‌دهد که عاملات چنین اقداماتی به هیچ دین و ارزشی پایبند نیستند. حسن قشقاوی، معاون پارلمانی و کنسولی وزارت خارجه ایران به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است که طبق اطلاعات دریافتی از سرکنسولگری ایران در استانبول، تا کنون کشته شدن یک ایرانی و زخمی شدن پنج ایرانی دیگر در حمله شامگاه گذشته فرودگاه استانبول تایید شده است. باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در تماسی تلفنی با آقای اردوغان این حادثه را به ترکیه تسلیت گفت و بر همبستگی دو کشور تاکید کرد. آقای اوباما گفت که این حمله هم مثل حمله ماه مارس به فرودگاه بروکسل حمله ای به جامعه جهانی است. او همچنین گفت که آمریکا حاضر است در انجام تحقیقات درباره حمله با ترکیه همکاری کند. شامگاه سه شنبه (۲۸ ژوئن/۸ تیر)، سه مرد مسلح حاضران در سالن خروجی فرودگاه آتاتورک - فرودگاه اصلی استانبول - را به گلوله بستند و سپس به سوی سالن ورودی، در طبقه پائین فرودگاه رفتند و در حالیکه ماموران پلیس به سوی آنان تیراندازی می کردند، قبل از ورود به این سالن، در یک اقدام انتحاری، مواد منفجره همراه خود رامنفجر کردند. به دنبال این حادثه پروازهای فرودگاه با مشکلات شدید مواجه شد.
  5
 • mediaاولین نشست رهبران اروپا بدون بریتانیا برگزار شد
  رادیوفرانسه: رهبران کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا چهارشنبه ۲۹ ژوئن برای اولین بار بدون حضور بریتانیا در بروکسل با یکدیگر ملاقات کردند. هدف از این نشست ترسیم افق های تازه برای طرح اتحادیۀ اروپا پس از خروج بریتانیا از این اتحادیه اعلام شده است.  اگر چه دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، پیش از این نشست بروکسل را ترک کرد، اما، نخست وزیر اسکاتلند، نیکلا استرجن، امروز وارد بروکسل شد تا در ملاقات با مقامات اتحادیۀ اروپا بخت پیوستن جداگانۀ اسکاتلند به اتحادیۀ اروپا را بررسی و برآورد کند. خانم استرجن در نشست رهبران ۲۷ کشور عضو اتحادیۀ اروپا در بروکسل شرکت نکرد، اما، او با رییس پارلمان اروپا، مارتین شولتز، و رییس کمیسیون اروپا، ژان-کلود یونکر، دیدار و گفتگو می کند. دیشب سه شنبه ۲۸ ژوئن رهبران ۲۷ کشور عضو اتحادیۀ اروپا پذیرفتند برای خروج رسمی بریتانیا از اتحادیۀ اروپا کمی فرصت به این کشور بدهند، هر چند در عین حال تأکید کردند که این مهلت چند ماهه نخواهد بود. دیوید کامرون، در نشست دیروز رهبران اروپایی در بروکسل بار دیگر تأکید کرد که روند رسمی خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا توسط جانشین وی در ماه های آینده آغاز خواهد شد. او بار دیگر برگزاری همه پرسی ۲۳ ژوئن را که به خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا منجر شد، تصمیمی درست ارزیابی کرد، هر چند نسبت به نتیجۀ نهایی این همه پرسی ابراز تأسف نمود. با این حال، ژان کلود یونکر اظهار داشت : "نمی فهمم چرا کسانی که می خواستند اتحادیۀ اروپا را ترک کنند، حالا به روشنی منظور خود را نمی گویند." دیوید کامرون در سخنان دیروزش همچنین خواستار نزدیکترین مناسبات میان لندن و اتحادیۀ اروپا پس از خروج بریتانیا از این اتحادیه شد. او گفت ۲۷ کشور عضو اتحادیۀ اروپا همچنان "همسایگان، دوستان، متحدان و شرکای بریتانیا باقی خواهند ماند." صدراعظم آلمان فدرال، آنگلا مرکل، هشدار داد که مناسبات آیندۀ بریتانیا با اتحادیۀ اروپا گزینشی نخواهد بود. با این توضیح، آنگلا مرکل می کوشد از اقدام مشابۀ دیگر کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا پیشگیری کند. 
  6
 • تحلیل جعبه سیاه وجود دود در هواپیمای مصری را تایید کرد
  بی بی سی: محققان مصری می گویند که یکی از جعبه‌های سیاه پرواز شماره ام‌اس۸۰۴ خطوط هوایی مصر موید وجود دود در کابین پیش از سقوط است. آن پرواز روز ۱۹ مه با ۶۶ سرنشین از پاریس به قاهره می رفت که در دریای مدیترانه سقوط کرد. پیام های اتوماتیک الکترونیکی که هواپیما ارسال کرد از وجود دود، دقایقی پیش از سقوط، در توالت و در اتاقک تجهیزات الکترونیکی هواپیما در زیر کابین خلبان خبر می داد. محققان می گویند که داده های جعبه سیاه حاوی همین اطلاعات است. دستگاه های ضبط داده های پرواز و صداهای کابین خلبان موسوم به جعبه های سیاه اخیرا در عمق سه هزار متری مدیترانه پیدا شد. دستگاه داده های پرواز قبلا تعمیر شده و تعمیر جعبه دیگر متعلق به صداهای کابین خلبان هنوز در پاریس در جریان است. کمیته تحقیقات مصر همچنین گفت که در بخشی از قسمت جلویی لاشه هواپیما "آثار خسارت ناشی از دمای بالا و دوده" مشاهده می شود. هواپیما پیش از سقوط درخواست کمک نکرده بود و علت سقوط هنوز موضوع گمانه زنی است.
  7
 • دو سازمان حقوق بشری خواهان تعلیق عضویت عربستان در شورای حقوق بشر شدند
  بی بی سی: سازمان‌های حقوق بشری از مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواسته‌اند تا عضویت عربستان سعودی در شورای حقوق بشر را به حالت تعلیق در آورد. سازمان دیدبان حقوق بشر و سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ مشترکی گفته‌اند "تا زمانی که ائتلاف به رهبری عربستان، کشتار غیرنظامیان در یمن را متوقف نکرده، عربستان سعودی نباید در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد حضور داشته باشد." در صورت رای مساعد دو سوم کشورهای عضو مجمع عمومی سازمان ملل متحد، عضویت هر عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد می‌تواند در صورت تخلفات حقوق بشری، به حالت تعلیق در آید. دیدبان حقوق بشر و عفو بین‌الملل گفته‌اند که مستندات ۶۹ مورد حمله هوایی غیر قانونی در یمن را که منجر به کشته شدن حداقل ۹۱۴ شهروند غیرنظامی، تخریب خانه‌ها، بیمارستان‌ها، مدارس و مساجد شده، تهیه کرده‌اند. این دو سازمان حقوق بشری گفته‌اند شماری از این عملیات، معادل جنایت جنگی است. خبرگزاری رویترز می‌گوید نمایندگی عربستان سعودی در سازمان ملل متحد در این باره اظهارنظری نکرده است. ائتلاف به رهبری عربستان از مارس ۲۰۱۵ و به دنبال پیشروی نیروهای حوثی و متحدانشان به یاری عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری فراری یمن شتافتند. عملیات این نیروها منجر به کشته شدن شمار زیادی از شهروندان غیر نظامی یمن شده و بارها از سوی سازمان‌های حقوق بشری و سازمان ملل متحد مورد انتقاد قرار گرفته است. عربستان سعودی از دو سال پیش عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد بوده و امسال سال سوم و آخر این عضویت است. سازمان ملل متحد اخیرا ائتلاف به رهبری عربستان سعودی را به فهرست سیاه مسببان مرگ صدها کودک در یمن افزود اما به دنبال واکنش شدید عربستان سعودی، این سازمان نام این ائتلاف را به طور موقت از این فهرست خارج کرد. 
  8

سر خط خبرها در رسانه های بین المللی

SPIEGEL ONLINE - Politik
Politik-Nachrichten aus Deutschland und den Brennpunkten in aller Welt. Aktuelle Reportagen, Analysen, Interviews.

SPD-Chef in Griechenland: Gabriels Internationale

Auf seiner Griechenlandreise umgarnt Vizekanzler Gabriel den sozialistischen Premierminister Tsipras. Damit sendet er auch ein Zeichen in...


Schottische Regierungschefin Sturgeon: Unabhängig! Irgendwie

Das Brexit-Chaos beschert Schottlands Separatisten eine neue Chance auf Unabhängigkeit. Regierungschefin Sturgeon inszeniert sich bereits...


US-Wahlkampf: Trump bat ausländische Politiker illegal um Spenden

Neuer Ärger für Donald Trump: Der republikanische Präsidentschaftsanwärter wurde angeschwärzt, weil er Abgeordnete im Ausland um Geld...


Streit über Handelsabkommen: Gezeter um Ceta

Mitten im Brexit-Ärger wackelt plötzlich das Freihandelsabkommen mit Kanada. Warum ist die Aufregung darüber in Deutschland so groß? Und...


Politik - aktuelle Nachrichten und Reportagen
Aktuelle Nachrichten, Hintergründe und Kommentare zu deutscher und internationaler Politik

Westjordanland: Israel kündigt harte Reaktionen auf Attentate an

Ein palästinensischer Attentäter hat eine Tochter jüdischer Siedler in ihrem Bett erstochen. Regierungschef Netanjahu ließ das Dorf des...


Berlin: Die weichen Methoden der harten Männer

Eine neue türkische Partei, ein neuer russischer Thinktank: Autoritäre Regime kämpfen in Berlin um Einfluss – mit Mitteln, die sie zu...


Donald Trump: "Bitte steuern Sie etwas bei, damit mein Vater Präsident wird"

Wahlkampf ist teuer. Also verschickte Team Trump Spendenaufrufe an Politiker in aller Welt. Doch Ausländern ist es verboten,...


UN-Kriegsverbrechertribunal: Karadžić-Vertraute müssen 22 Jahre in Haft

Folter, Massenmord, Vergewaltigung: Zwei einst ranghohe Beamte können sich ihrer Verantwortung während des Bosnienkrieges nicht entziehen....


Ausland - FAZ.NET
Neueste Nachrichten der internationalen Politik. News aus aller Welt über die UN und Nato, Terrorismus und zur Außenpolitik der Staaten.

Neuer philippinischer Präsident will Kriminalität endgültig beseitigen

Der neue philippinische Staatschef Duterte macht ernst. Korruption, Kriminalität und Drogenhandel will er bekämpfen und dafür auch die...


Amerikanische Armee öffnet sich für Transgender

In der amerikanischen Armee dürfen sich nun auch Transgender zu ihrem Geschlecht bekennen. Ein Detail ist aber noch nicht geklärt: Damen-...


Johnsons Rückzug: Die Reißleine vor dem Abflug gezogen

Auf den letzten Metern wirft Boris Johnson hin. Sein engster Verbündeter war ihm in den Rücken gefallen. Dabei spielte eine fehlgeleitete...


Griechischer Oppositionsführer: „Jeder sollte wegen der Türkei beunruhigt sein“

Adonis Georgiadis, stellvertretender Vorsitzender der griechischen „Nea Dimokratia“, sieht die Anschläge am Istanbuler Flughafen mit...


Reuters: Politics
Reuters.com is your source for breaking news, business, financial and investing news, including personal finance and stocks. Reuters is the leading global provider of news, financial information and technology solutions to the world's media, financial institutions, businesses and individuals.

House of Representatives reignites gun-control debate with planned vote

WASHINGTON (Reuters) - The Republican-controlled U.S. House of Representatives, under mounting pressure to advance gun-control...


Trump raises questions about Bill Clinton meeting amid probe

WASHINGTON - Republican Donald Trump on Thursday accused Bill Clinton and Attorney General Loretta Lynch of showing bad judgment by...


Probe of Clinton's email driven by facts, not politics: White House

WASHINGTON (Reuters) - The White House on Thursday said the U.S. Justice Department's investigation into Hillary Clinton's email use is...


Obama signs Puerto Rico debt bill, but says still tough work ahead

WASHINGTON (Reuters) - U.S. President Barack Obama on Thursday signed into law a relief plan passed by the Congress to help Puerto Rico...


BBC News - World
BBC News - World

Istanbul airport attackers 'Russian, Uzbek and Kyrgyz'

The three men who carried out Tuesday's deadly attack on an Istanbul airport were all from former Soviet states, Turkish media and...


EU Trade Commissioner: No trade talks until full Brexit

The European Union's top trade official says the UK cannot begin negotiating terms for doing business with the bloc until after it has...


Israeli girl stabbed to death by Palestinian inside bedroom

A 13-year-old Israeli girl is stabbed to death by a Palestinian inside her bedroom at a Jewish settlement in the occupied West Bank.


Iran sacks bank chiefs amid uproar over high salaries

The chief executives of four public banks in Iran have been sacked amid widespread criticism of their salaries, the state-run Irna news...


World
The Washington Post World section provides information and analysis of breaking world news stories. In addition to our world news and video, Post World News offers discussions and blogs on major international news and economic issues.

Stung by a betrayal, former London mayor Boris Johnson ends bid to lead Britain

The pro-Brexit camp was splintered by the astonishing entry of Michael Gove into the leadership campaign.


Venezuelans are trying to oust their president. Will the government stop them?

The process to recall Nicolás Maduro faces a race against the clock and a string of procedural hurdles.


Palestinian fatally stabs sleeping Israeli girl in West Bank settlement

The attack in Kiryat Arba brings calls from Jewish settlers for increased Israeli security.


Officials: At least 30 Afghan police cadets killed in suicide bombings outside Kabul

Two bombs hit a convoy transporting police trainees to the Afghan capital.


NYT > World

Turkey Says Airport Bombers Were From Kyrgyzstan, Russia and Uzbekistan

Officials have blamed the Islamic State for the attack in which dozens were killed, and raids and arrests have been carried out across the...


Boris Johnson Won’t Seek to Lead Britain, but Michael Gove Will

Mr. Johnson’s decision not to seek leadership of the Conservative Party came after Mr. Gove, a onetime ally, entered the contest.


Turkey, a Conduit for Fighters Joining ISIS, Begins to Feel Its Wrath

For years, Turkey served as a rear base, transit hub and shopping bazaar for the Islamic State, but now, officials say Tuesday’s attack...


The Interpreter: The E.U. Is Democratic. It Just Doesn’t Feel That Way.

The bloc was designed to rise above and defuse nationalist politics. That is why, for many Europeans, it does not feel like a functioning...


Le Monde diplomatique
Journal mensuel d'informations internationales

Gloire aux causes perdues

Ce n'est pas vraiment une saga ni un polar, encore moins un essai, même s'il est instructif, mais bien un roman, un ouvrage-fleuve divisé...


Ce pays est ton pays

Occuper. Occuper, habiter les marges du rêve américain. Ou les pointillés de la colère. Afin de mieux les subvertir. Rose Zimmer est une...


« Arrangements contractuels » au sein de l'Union européenne, l'arme fatale

Mettre à profit la coopération économique au sein de l'Union pour accélérer la dislocation des solidarités nationales : et si le rêve...


Le Parlement européen est-il vraiment la solution ?

Si chacun s'entend pour dénoncer le déficit démocratique de l'Union européenne, les réponses envisagées divergent. Pour certains, une...


moyen-orient-RFI

Jordanie: quelque 60 000 Syriens bloqués à la frontière sans eau ni nourriture

La Jordanie a complètement fermé ses frontières avec la Syrie, à la suite d’une attaque avec une voiture chargée d’explosif qui a tué sept...


Irak: des frappes aériennes déciment des jihadistes du groupe EI fuyant Fallouja

En Irak, 150 membres de l’organisation Etat islamique auraient été tués dans des frappes près de Fallouja. Ces jihadistes étaient en train...


Des ONG appellent l'ONU à suspendre Riyad du Conseil des droits de l'homme

Amnesty International et Human Rights Watch (HRW) disent stop à « l’hypocrisie et au cynisme ». Pour les deux ONG, l’Arabie saoudite doit...


Plainte contre une société française pour complicité de crimes de guerre à Gaza

Une famille palestinienne porte plainte en France ce mercredi 29 juin contre Exxelia Technologies pour complicité de crimes de guerre à...


France 24 - Live news

Appeals court overturns Canada pipeline approval

Canada's federal court of appeal has overturned approval of the new Northern Gateway pipeline on grounds that builders failed to...


Murray eases, Muguruza crashes, Troicki rants at Wimbledon

Andy Murray reached the Wimbledon last 32 Thursday while Serena Williams' path to a record-equalling 22nd Grand Slam was eased by a shock...


Turkey paying for 'mistakes' in IS strategy: analysts

Accused of harbouring links to the Islamic State group in the past, Turkish President Recep Tayyip Erdogan risks paying a high price for...


US military lifts ban on transgender personnel

Transgender personnel will no longer be barred from serving openly in the US military, the Pentagon announced Thursday -- a major...


سر خط خبرها در رسانه های فارسی زبان

euronews
The leading European News TV-channel. All the International news in 14.

انتشار تصاویر جدید از سه مهاجم انتحاری فرودگاه آتاتورک

رسانه های ترکیه بخشی از تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مدار بسته فرودگاه آتاتورک را که در آن چهره های سه مهاجم انتحاری قابل مشاهده است،...


ممنوعیت خدمت تراجنسی ها در ارتش آمریکا لغو شد

اشتون کارتر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد به ممنوعیت خدمت افراد تراجنسی در ارتش این کشور پایان داده شده است. رفع...


یک دختر نوجوان اسرائیلی به ضرب چاقوی یک جوان فلسطینی کشته شد

یک جوان فلسطینی در شهرک کریات اربع در کرانه باختری با ضربات چاقو یک دختر ۱۵ساله اسرائیلی را در اتاق خوابش از پای درآورد. ضارب که گفته می...


گارد ساحلی ایتالیا موفق به نجات جان ۲۲۳ پناهجو شد

به دنبال آسیب دیدگی یک قایق پناهجویان در دریای مدیترانه ۱۰ پناهجو جان باخته و ۱۰۷ پناهجوی دیگر توسط گارد ساحلی ایتالیا نجات یافتند. گارد...


سرخط‌ خبرها - Radio Free Europe / Radio Liberty
تازه‌ترین خبرهای ایران و جهان را با رادیو فردا دنبال کنید. «سرخط خبرها» انعکاس خبرهای کوتاهی است که شما در هر یک از مجله‌های رادیویی و خبری روزانه رادیو فردا می‌شنوید.

گروهی از روزنامه نگاران ایرانی پیام‌های تهدید‌آمیز دریافت کردند

گروهی از روزنامه‌نگاران ایرانی بعدازظهر پنجشنبه پیامکی تهدید‌آمیز دریافت کردند، که از جانب فرستنده‌ای نامعلوم ارسال شده است. در این پیامک...


حمله انتحاری طالبان به کاروان پلیس ۳۷ کشته بر جای گذاشت

شبه‌نظامیان طالبان در حمله‌ای به کاروان کارآموزان پلیس، که دو بمب‌گذار انتحاری در آن شرکت داشتند، دست‌کم ۳۷ نفر را کشته و ۴۰ نفر را زخمی...


دعوت آکادمی علوم و هنرهای سینما برای عضویت عباس کیارستمی

آکادمی علوم و هنرهای سینما از عباس کیارستمی، کارگردان مشهور ایرانی دعوت کرد تا به عضویت این نهاد شاخص سینمایی درآید. آکادمی هنرهای سینمایی...


گروه حزب الله لبنان به دلایل امنیتی مراسم روز قدس را لغو کرد

گروه حزب الله لبنان اعلام کرد بنا به بر آنچه "ملاحظات امنیتی" خواند، مراسم روز قدس را برگزار نمی‌کند. به گزارش آسوشیتدپرس، این نخستین بار...


کیهان لندن

لطفا در نمایشگاه کتاب تهران علاوه بر میوه، کتاب هم بخرید

آزاده کریمی – بیست ‌و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران پانزدهم تا بیست ‌و پنجم اردیبهشت ماه در مجموعه نمایشگاهی «شهر آفتاب» در مقابل...


ریشه دواندن فساد اقتصادی در دولت روحانی

روشنک آسترکی – فساد و رانت دو واژه‌ای هستند که به‌ محض شنیدن آن خبرهای مربوط به فسادهای کلان در دستگاه‌های مختلف حکومت جمهوری اسلامی در...


نظرسنجی‌های ساختگی ایران در آمریکا و حماقت‌های اوباما 

ساده لوحی اوباما در رابطه با مسائل ایران از حماقت بی اندازه او نشات می‌گیرد. نظرسنجی­های ساختگی توسط پیمانکاران رژیم اسلامی در آمریکا در...


چطور از پیله امن خود خارج شویم؟

برای بسیاری از ما آسانتر است تا خود را در چارچوب‌ها و حصارهایی که به آنها عادت کرده‌ایم نگاه داریم تا اینکه جسارت به خرج بدهیم و به کارهای...


ار.اف.ای - مهمترین خبرها-RFI

ملوانان آمریکایی طی بازداشت در ایران "بیش از حد حرف زده بودند"

نیروی دریایی آمریکا پس از بررسی واقعۀ بازداشت ملوانان آمریکایی در خلیج فارس که در زمستان گذشته رخ داد، به این نتیجه رسید که آنان بیش از حد...


"آلوین تافلر"،آینده نگر و کارشناس جامعه فراصنعتی در گذشت

«آلوین تافلر» آینده نگر و نظریه پرداز دنیای فراصنعتی و آغاز دروان شبکه‌های اطلاعاتی و دیجیتالی، دوشنبه شب در۸۸ سالگی درمحل اقامت خود...


آغاز رقابت برای جانشینی دیوید کامرون؛ بوریس جانسون انصراف داد

کشمکش ها برای جانشینی "دیوید کامرون"، که پس از پیروزی جناح هوادار خروج از اتحادیۀ اروپا، استعفا داد، امروز با انصراف"بوریس جانسون"، شهردار...


عبدالکریم لاهیجی: رئیس و مقامات بلند پایه قوه قضاییه از جمله فاسدترین اشخاص ۳۰ سال اخیر هستند

عبدالکریم لاهیجی رئیس فدراسیون بین المللی جامعه های دفاع از حقوق بشر درباره سخنان انتقاد آمیز دیشب آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی در...


سایت خبری تحلیلی کلمه
سایت خبری تحلیلی کلمه

عباس کیارستمی عضو آکادمی اسکار شد

آکادمی اسکار با دعوت از چهره‌های سینمایی جدید بین‌المللی، تعداد اعضای خود را برای اولین بار به رکورد ۶۸۳ نفر رساند.


دفتر آیت‌الله صانعی اعلام کرد: زکات فطره هر نفر به گندم ۵۵۰۰ و به برنج ۱۸۰۰۰ تومان

پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله صانعی اعلام کرد: میزان زکات فطره در سال ۱۳۹۵ برای هر نفر به قیمت گندم ۵۵۰۰ تومان و بهقیمت برنج ۱۸۰۰۰...


روحانی: مطرح شدن فیلمهای ایران در عرصه جهانی، افتخار است/ معلوم نیست چرا برخی از این موضوع خرسند نیستند

رییس جمهوری با اشاره به اینکه همه باید در کنار یکدیگر ملت بزرگ و پرآوازه ایران‌ را یاری و از مشکلات عبور کنیم، خاطر نشان ساخت: تنگ‌نظری در...


مرخصی جعفر عظیم‌زاده و پایان شصت روز اعتصاب غذا

عظیم زاده که از دهم اردیبهشت ماه امسال اعتصاب غذای خود را آغاز کرده بود با قول اعاده دادرسی و رسیدگی عادلانه به پرونده اش و مرخصی قابل...


رادیو زمانه
رادیو و وب‌سایت مستقل برای عرضه اخبار، گزارش، گفت‌وگو و تحلیل

فعالیت صنعت سیمان ایران با ۵۰ درصد ظرفیت

رکود صنعت ساخت و ساز در ایران گریبان‌گیر صنایع وابسته نیز شده است. پس از اعلام بحران در صنایع فولادی و کاشی و سرامیک، مسئولان از فعالیت با...


پس از ۶۴ روز اعتصاب غذا جعفر عظیم‌زاده آزاد شد

جعفر عظیم‌زاده، شامگاه پنج‌شنبه ۱۰ تیرماه با قول مساعد مسئولان برای اعاده دادرسی و اعطای مرخصی به اعتصاب خود پایان داد و به مرخصی اعزام شد.


مداحی هم نان دارد و هم آب؛ ساعتی پنج میلیون تومان

یلدا بهزادی- در هیاهوی فیش‌های حقوقی چند میلیونی، دریافتی‌ مداحان هم مورد توجه واقع شده‌ است. گروهی که تنها برای خواندن مدح و ذم ساعتی...


ادامه نبرد با مدلینگ و برند: مراسم افتتاح یک نمایندگی پوشاک خارجی لغو شد

خبرگزاری تسنیم نوشته‌‌ است که بنا بوده در مراسم افتتاح نمایندگی "لیوایز" تعدادی از مانکن‌های معروف تهران با قدم زدن روی فرش قرمز، لباس‌های...


دویچه وله فارسی | همه گزارش‌ها
Persian Homepage

الوین تافلر، نویسنده "موج سوم" درگذشت

الوین تافلر، جامعه‌شناس، نویسنده و آینده‌پژوه سرشناس آمریکایی، در سن ۸۸ سالگی در خانه مسکونی خود در لس‌آنجلس درگذشت. "شوک آینده" و "موج...


آلمان برای تربیت خالکوب مدارس حرفه‌ای دائر می‌کند

با گرایش فزاینده به خالکوبی در آلمان وزارت حمایت از مصرف‌کننده به ایجاد یک سایت مشورتی مبادرت کرده. قرار است ورود به حرفه خالکوبی هم به...


مصادره اموال ۵ پناهجوی ایرانی در فرودگاه کپنهاک دانمارک

دولت دانمارک مقررات جدید درباره پناهجویان را به اجرا گذاشت و در اولین اقدام نزدیک به ۱۲۹ هزار کرون پول همراه پنج ایرانی را مصادره کرد. این...


فیلترینگ وسیع در ترکیه در پی حملات تروریستی فرودگاه آتاتورک

دولت ترکیه در پی حملات تروریستی در فرودگاه آتاتورک فیس‌بوک و توییتر و یوتیوب را فیلتر کرد. فیلترینگ بر خلاف موارد مشابه پیشین ساعت‌هاست که...


روزنامه اعتماد

ايراني‌ها در تله ترور گرفتار شدند


ماموريت دوگانه روحاني


آن‌كه كمترين گناه‌ را دارد گردن نزنيد


پس‌افتادگي حقوقي و فرهنگي در محيط‌زيست


BBC ‮فارسی - صفحه نخست
BBC ‮فارسی - صفحه نخست

حزب الله لبنان مراسم روز قدس را لغو کرد

حزب الله لبنان اعلام کرده است که به دلیل نگرانی‌های امنیتی مراسم روز قدس در روز جمعه را لغو می‌کند. گفته می‌شود که این اولین باری است که...


جعفر عظیم زاده پس از دو ماه اعتصاب غذا 'آزاد شد'

فعالان حقوق بشری در ایران می‌گویند که جعفر عظیم زاده، دبیر اتحادیه آزاد کارگران ایران، پس از بیش از دو ماه اعتصب غذا، با وعده مقام‌های...


آمریکا: ملوان‌های بازداشتی در ایران 'بیش از حد اطلاعات داده‌اند'

نیروی دریایی آمریکا در گزارشی درباره واقعه ورود ملوانان آمریکایی به آب‌های ایران گفته است که این ملوان‌ها در زمان بازداشت "بیش از حد"...


جنجال حقوق‌ها؛ مدیران چهار بانک در ایران 'برکنار شدند'

خبرگزاری رسمی ایران از برکناری مدیران بانک‌های ملت، صادرات، رفاه و قرض‌الحسنه مهر ایران به دلیل "دریافت حقوق‌ها و وام‌های نامتعارف" خبر...


آگهی های شما

دریافت روزنامه ها

sabz yaani vatan
روزنامه ها را دانلود کنید

 ادامه

وبلاگ سبز یعنی وطن

weblog

 

 مطالب گذشته را دنبال کنید 

ادامه

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.

ارسال به شبکه های اجتماعی

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest
Pin It

یاری دهنده و پشتیبان ما باشید

Support - Unterstützung - پشتیبانی

Amount: