مشایی: بقایی برای نامزدی انتخابات با من مشورت کرد
اسفندیار رحیم‌مشایی می‌گوید از حضور حمید بقایی در انتخابات ریاست جمهوری استقبال می‌کند چون او بسیار شبیه احمدی‌نژاد است. مشایی در نشست خبری اعلام نامزدی بقایی او را "تبلور احمدی‌نژاد" خوانده بود.
هشتم اسفندماه سال گذشته رئیس دفتر رئیس جمهور پیشین پس از ۴ سال به غیبت رسانه‌ای خود خاتمه داد و در نشست خبری اعلام نامزدی حمید بقایی برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حضور پیدا کرد.
خبرگزاری ایلنا، جمعه ۱۸ فروردین به نقل از اسفندیار رحیم‌مشایی نوشت که اعلام نامزدی بقایی پس از مشورت با او انجام شده است.
با ورود معاون اجرای سابق محمود احمدی‌نژاد به کارزار رقابت‌های انتخاباتی سه یار قدیمی بر فعالیت‌های رسانه‌ای خود افزوده‌اند و اوج این فعالیت‌ها تا کنون نخستین نشست خبری رئیس دولت‌های نهم و دهم از سال ۹۲ بود که چهارشنبه برگزار شد.
احمدی‌نژاد که پیش از این در نامه‌ای نوشته بود از هیچ کسی در انتخابات سال ۹۶ حمایت نمی‌کند، در نشست رسانه‌ای خود پس از غیبت چهار ساله، حمید بقایی را نیز با خود آورده بود تا بر حمایت قاطع‌اش از نامزدی او مهر تائید زده باشد.
احمدی‌نژاد پیش‌بینی کرد در انتخابات آینده "رای بالایی در انتظار آقای بقایی باشد" و افزود که یکی از هدف‌های حمید بقایی در صورت پیروزی "برپایی اخلاق سیاسی" است.
رحیم‌مشایی در واکنش به خبرنگارانی که از تناقض رفتار احمدی‌نژاد انتقاد کرده‌اند گفت: «خبرنگاران می‌گویند تو به چه حقی یک ماه پیش چنین گفتی و الان چیز دیگری می‌گویی؟ خب چرا ناراحتید؟ احمدی‌نژاد یا هر کس دیگری، اگر امروز چیزی بگوید و شب درباره آن مطالعه کند و نظرش را اصلاح کند، چه ایرادی دارد؟»

«حرف مرد دوتاست»
به گزارش خبرگزاری ایلنا، رئیس دفتر رئیس دولت دهم با بیان این که "امام می‌گفت حرف مرد دو تاست" خاطر نشان کرد: «اتفاقا شجاعت ایجاب می‌کند آدم وقتی به حقیقتی رسید آن را بیان کند.»
حمید بقایی درگیر یک پرونده فساد مالی است و سال گذشته به خاطر اتهام‌هایی که علیه او مطرح است چند ماه بازداشت بود. ناظران احتمال تائید صلاحیت بقایی از سوی شورای نگهبان را ناچیز ارزیابی می‌کنند.
اسفندیار رحیم‌مشایی در نشست خبری اعلام حمایت از بقایی، هدف از حضور او در رقابت‌های انتخاباتی را ادامه دادن راه احمدی‌نژاد خواند و درباره احتمال رد صلاحیت او توسط شورای نگهبان هشدار داد که این کار "دو قطبی خطرناکی" به وجود می‌آورد.
مشایی در واکنش به برخی رسانه‌ها که این سخن او را تهدید اصول‌گرایان و نظام ارزیابی کرده‌اند به ایلنا گفت: «اسم این را نمی‌شود تهدید گذاشت. من که تهدید نمی‌کنم. این "دو قطبی" است که تهدید می‌کند. بین اینها فرق وجود دارد.»

فکرهایی برای تائید صلاحیت بقایی
رئیس دفتر احمدی‌نژاد حاضر نشد درباره منظورش از این دو قطبی و علت خطرناک توصیف کردن آن توضیح بیشتری بدهد و در عین حال تصریح کرد که شکل گرفتن "یک دو قطبی بدون احمدی‌نژادی‌ها" به مصلحت کشور نیست.
رئیس دولت‌های نهم و دهم در نشست خبری اخیر خود گفته که تلاش خواهد کرد تا صلاحیت بقایی تائید شود و اگر نشد برای حل آن "فکرهایی" می‌کند. او افزود: «نمی‌توانم راه‌های پیش‌بینی شده را بیان کنم. ما منطقی و مستدل کارهایمان را جلو می‌بریم.»
در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ اسفندیار رحیم‌مشایی یکی از داوطلبانی بود که شورای نگهبان از تائید صلاحیت‌اش خودداری کرد و احمدی‌نژاد گرچه هنوز رئیس جمهور بود نتوانست برای او کاری کند.
به رغم شانس ناچیز بقایی برای شرکت در رقابت‌های انتخاباتی، در روزها و هفته‌های گذشته او گاهی در کنار احمدی‌نژاد و گاهی با همراهی رئیس دولت دهم و رحیم‌مشایی در مراسمی حاضر می‌شود تا حضور رسانه‌ای "احمدی‌نژادی‌ها" پر رنگ‌تر جلوه کند.
سایت خبری دولت بهار، پایگاه اطلاع‌رسانی "هواداران دکتر محمود احمدی‌نژاد" روز گذشته (پنج‌شنبه ۱۷ فروردین) ده‌ها عکس منتشر کرد که حمید بقایی و احمدی‌نژاد را در "حسینیه قمر بنی هاشم" و در "محفل پهلوانان و باستانی‌کاران تهران" نشان می‌دهند. درباره مناسبت این دیدار توضیحی داده نشده است.

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.