هکرهای روس کمپین مکرون را 'هدف گرفته اند'
کارشناسان امنیتی می گویند که هکرهای روس، ستاد مبارزات انتخاباتی امانوئل مکرون نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه را هدف گرفته اند.
فیک هاکبورد از شرکت امنیت سایبری "ترند مایکرو" گفت که در این حملات از ای میل های "فیشینگ"، بدافزارها و قلمروهای تقلبی استفاده می شود.
تصور می شود مهاجمان بخشی از همان گروهی باشند که انتخابات آمریکا را هدف گرفته بودند.
روسیه اتهام نقش داشتن در حمله سایبری به کمپین آقای مکرون را رد کرده است.
آقای هاکبورد در گزارشی گفت که عاملان این حملات "شدید" مجموعه ای از هکرهای روس هستند که عموما با عنوان "فنسی بر"، "ای پی تی۲۸" و "پان استورم" شناخته می شوند.
او گفت که این گروه از ابزارهای گسترده و پیشرفته ای برای به دست آوردن نام ورود (لاگین)، کلمه ورود و سایر اطلاعات دستیاران ستاد مبارزات آقای مکرون استفاده می کند.
او به خبرگزاری رویترز گفت: "ما مشاهده کرده ایم که وبسایت های فیشینگ ایجاد شد، و اثر انگشت آنها متعلق به همان بازیگرانی است که حزب ملی دمکرات (آمریکا) را هدف گرفت."

هیلاری کلینتون
"پان استورم" همچنین مسئول حمله به کمیته ملی حزب دمکرات آمریکا شناخته می شود

یک سخنگوی سازمان امنیت سایبری فرانسه تایید کرد که شاهد چندین حمله به خدمه آقای مکرون و سیستم های اداری ستاد او بوده است.
با این حال یک سخنگوی این سازمان گفت که نمی توان مطمئن بود که گروه "پان استورم" پشت این حملات است.
یک سخنگوی کمپین آقای مکرون گفت از این حملات خبر دارد اما هیچ کدام به انتشار اطلاعات حساس منجر نشده است.
منیر محجوبی به سی ان ان گفت: "اینها تاکتیک های معمول حمله سایبری است. ما یک تیم امنیتی ایجاد کرده ایم و همه خدمه برای گزارش کردن این تلاش ها آموزش دیده اند."
تصور می شود که گروه "پان استورم" در سایر حملات به سازمان های سیاسی از جمله "اتحادیه دمکرات مسیحی" آلمان، دولت ترکیه و پارلمان مونته نگرو به علاوه سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ و تلویزیون الجزیره دست داشته است.
آقای مکرون روز یکشنبه به همراه مارین لوپن به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه راه یافت.

 

 

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.