تکذیب فهرست‌های منتسب به اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان برای انتخابات شوراها
چهره‌های برجسته اصلاح‌طلب و اصول‌گرا در ایران فهرست‌هایی را که در روزهای اخیر با عنوان لیست‌های اصلاح‌طلبان و یا اصول‌گرایان برای شورای شهر منتشر شده‌اند تکذیب کرده‌ و گفته‌اند که لیست‌های نهایی در روزهای آینده منتشر خواهد شد.
هم اصلاح‌طلبان و هم اصول‌گرایان به رد صلاحیت‌های انجام‌شده در انتخابات شوراها معترضند.
پرویز سروری، عضو فعلی شورای شهر تهران، رد صلاحیت‌ها را "مهندسی" انتخابات خوانده و گفته است رد صلاحیت انتخابات شوراها از نظارت استصوابی شورای نگهبان هم فراتر رفته است.
محمدرضا عارف هم گفته است که رد صلاحیت اصلاح‌طلبان در بعضی استان‌ها "نگران‌کننده" است.
شورای نگهبان خواهان رد صلاحیت اقلیت‌های دینی در انتخابات شوراها بود، با این حال صلاحیت تعدادی نامزد از اقلیت‌های دینی تایید شده است. در عین حال صلاحیت شماری از چهره‌های سیاسی و فعالان مدنی و همچنین برخی از اعضای کنونی شوراها رد شده است.
حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی، به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است: "لطفا مردم هیچ پیش قضاوتی درباره شورای عالی و لیست تهران نداشته باشند، تمامی لیست‌هایی که تا به امروز منتشر شده غیرواقعی است."
این هفته توماری از فعالان اصلاح‌طلب منتشر شد که می‌گفت آنها از رهبران اصلاح‌طلب "سرخورده" هستند و شورای عالی سیاست‌گذاری باید در تهیه لیست نامزدها شفاف عمل کند.
پیش از این عبدالواحد موسوی لاری، عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، گفته بود که فهرست اصلاح‌طلبان تا ۱۵ اردیبهشت (حدود یک هفته دیگر) منتشر می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران، اسامی منتسب به اصول‌گرایان را تکذیب کرده و گفته است: "اسامی نامزدهای 'لیست خدمت ' هنوز نهایی نشده و بررسی ها برای تکمیل این فهرست همچنان ادامه دارد."
در اصفهان نیز محمد فلاح، سخنگوی مجمع اصولگرایان این استان، به تسنیم گفته است که "فهرست اعلام شده در فضای مجازی واقعیت ندارد و آن را تکذیب می‌کنیم. مجمع اصولگرایان برای انتخاب کاندیداهای خود هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده است."
انتخابات شورای شهر و روستا در روز ۲۹ اردیبهشت، همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.