عارف: لزوم پایبندی به گفتمان اصلاحات تمکین از خرد جمعی/فهرست اصلاح طلبان شورای شهر با ساز و کار مورد قبول همه نامزدها تهیه شد
محمدرضا عارف در دیدار اعضای 21 نفره فهرست امید در ستاد انتخاباتی اصلا‌ح ‌طلبان با تبریک اعیاد شعبانیه به مسئولیت سنگین اصلاح طلبان در مقطع فعلی اشاره کرد و گفت: گفتمان اصلاحات گفتمان گذشت از خود، عبور از منافع فردی و حزبی است. این گفتمان با یک تحلیل روشن در دهه 90 شعار اخلاق، عقلانیت و خرد جمعی را سرلوحه خود قرار داد.
وی ادامه داد: مردم در دو انتخابات سال 92 و 94 انصافاً سنگ تمام گذاشتند. باید اصالت گفتمان اصلاحات را نشان دهیم. نباید به گونه‌ای عمل کنیم که بگویند اتفاق سال 92 تصادفی بود. باید نشان دهیم که رخداد 92 به درستی تصمیم گرفته شد.
رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با قدردانی از نامزدهای انتخابات شوراها به جهت اعتماد به شورای عالی، تاکید کرد: نباید برخی‌ها تصور کنند که شورای عالی سیاست گذاری باید در بستن فهرست انتخاباتی معجزه کند، بسیاری از اساتید برجسته دانشگاهی و افراد نخبه در انتخابات ثبت نام کردند ولی با ساز و کار که مورد قبول همه نامزدها بود فهرست اصلاح طلبان تهیه شد. مبنای ما خرد جمعی است و باید به تصمیمی که با خرد جمعی گرفته می‌شود، تمکین کرد.
وی با یادآوری چگونگی تشکیل شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان، تصریح کرد: خیلی‌ها به من گفتند زمانی ریاست شورای عالی را بپذیرم که حق وتو داشته باشم، ولی به خاطر اعتقاد به خرد جمعی با چنین ایده‌ای موافقت نکردم.
عارف با بیان اینکه فرصت خدمت صرفاً محدود به انتخابات شورای شهر نیست، گفت: واقعاً تهیه لیست 21 نفره از بین چهره‌های فرهیخته کار بسیار سختی است. برخی از افراد نزدیک به من که می‌خواستند نامزد انتخابات شوند و از من مشورت گرفتند به آنان گفتم وارد انتخابات نشوند هر چند حق طبیعی‌ شان بود.
عارف ادامه داد: در جریان بررسی فعالیت های داوطلبان هم هیچ گاه وارد مصداق نشدیم و با وسواس مرحله غربالگری انجام شد و به وعده‌مان به بانوان و جوانان متخصص هم وفادار ماندیم.
رئیس فراکسیون امید با قدردانی از همراهی جمع کثیری از نامزدهای اصلاح طلب در روند تهیه فهرست انتخاباتی با شورای عالی سیاست گذاری از جمله جوانان و فرزندان برخی مسئولان، گفت: باید راهبرد قابل دفاعی که از دهه 90 آغاز کردیم، ادامه دهیم. اگر در فهرست نهایی قرار نگرفتیم به گونه‌ای عمل نکنیم که با گفتمان اصلاحات زاویه داشته باشد.
وی با بیان اینکه برای تهیه یک فهرست انتخاباتی قرار نیست آخرت خودمان را فدا کنیم، گفت: به عنوان رئیس شورای عالی سیاست گذاری به همه نامزدهای محترم اطمینان خاطر می‌دهم با همان ساز و کارهایی که مورد قبول همه داوطلبان بود فهرست نهایی با رأی گیری اعضای شورای عالی تهیه شد و هیچگونه اعمال سلیقه‌ای صورت نگرفت.
عارف با تاکید بر اینکه باید همه از 21 نامزدی که در فهرست نهایی قرار گرفتند، دفاع کنند، گفت: اعضای فهرست امید باید محکم و استوار و با همبستگی و وحدت وارد کار زار انتخابات شوند و یکصدا از گفتمان اصلاحات دفاع کنند و بدون درگیر شدن با حاشیه‌ها هدف نهایی خود را پیروزی در انتخابات قرار دهند تا انشالله در شورای شهر پنجم منشاء خدمات ارزشمندی برای شهروندان عزیز تهرانی شوند.
در این دیدار هر یک از اعضای فهرست امید طی سخنانی ضمن تشکر از هیات رئیسه شورای عالی اصلاح‌طلبان و تاکید بر این نکته که مطمئناً بسیاری از افراد شایسته به خاطر محدودیت فهرست امکان حضور در آن نداشتند، اظهار امیدواری کردند با حمایت مردم و اصلاح طلبان فهرست امید بتواند در انتخابات شوراها پیروز میدان رقابت شود.

 

 

 

 

 


ایرنا

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.