مولوی عبدالحمید: شیعه و سنی در انتخابات حضور حداکثری داشته باشند
مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی روز جمعه پس از انداختن رای خود در صندوق اخذ رای در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شرکت در انتخابات امری حیاتی و وظیفه ملی برای همه ایرانیان است و باید حضوری پرشور و حداکثری در پای صندوق های رای داشته باشیم.
وی ادامه داد: مردم باید با حضور در پای صندوق های رای و انتخاب رئیس جمهوری و اعضای شوراهای شهر و روستا در سرنوشت کشور و استان خود سهیم باشند.
مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان با بیان اینکه رای یک امانت است گفت: دست اندرکاران برگزاری انتخابات باید از آرای مردم صیانت کنند.
مولوی اسماعیل زهی اظهار داشت: مردم در انتخابات بدون در نظر گرفتن مسائل قومی و قبیله ای به فرد اصلح رای دهند.
وی با اشاره به پیام انتخابات به دشمنان گفت: پیام حضور پرشور در انتخابات انسجام و همدلی مردم و وجود آرامش و امنیت در کشور است.
امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان ادامه داد: پیام ما به افرادی که در منازل خود هستند این است که پای صندوق های رای بیایند.
به گزارش ایرنا برای جمع آوری آرای مردم در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 2 هزار و 221 شعبه اخذ رای شهری و روستایی استان مستقر شده است.
یک میلیون و 608 هزار و 842 نفر از مجموع جمعیت 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفری استان واجد شرایط رای دادن در این دوره از انتخابات هستند.
وی بیان کرد: در مجموع 201 نفر منتخب شوراها در 37 شهر و حدود 10 هزار و 300 نفر منتخب در بیش از سه هزار و 200 روستای سیستان و بلوچستان به عنوان اعضای پنجمین دوره شوراها انتخاب می شوند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با 19 شهرستان زاهدان، زابل، زهک، هامون، هیرمند، نیمروز، خاش، ایرانشهر، سراوان، نیکشهر، میرجاوه، قصرقند، فنوج، مهرستان، سیب و سوران، دلگان، سرباز، کنارک و چابهار و 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که با کشور افغانستان و پاکستان هم مرز است.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا و میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح جمعه 29 اردیبهشت 96 در حدود 63 هزار و 500 شعبه اخذ رای در سراسر کشور آغاز شد.
56 میلیون و 410 هزارو 234 تن واجد شرایط رای دادن هستند که امروز می توانند با مراجعه به شعبه های اخذ رای در سراسر کشور آرای خود را به صندوق بریزند.

 

 

 

 

ایرنا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.