معصومه ابتکار: تهران توان این همه ساخت‌وساز را ندارد
معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و معاون رییس جمهوری اسلامی با انتقاد از رشد بی‌رویۀ ساخت و ساز و برج‌سازی بدون ضابطه در تهران، گفت تا زمانی که درآمد شهرداری‌ها از محل فروش تراکم و پروانه تامین شود، بحران ادامه خواهد یافت و نتیجۀ "شهرفروشی"، ساخت‌وساز بی‌رویه، تخریب فضای سبز، به هم خوردن تعادل اکولوژیک و سر ریز شدن جمعیت است.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست جمهوری اسلامی ایران در گفتگویی با خبرگزاری ایلنا از وضعیت محیط زیستی پایتخت ابراز نگرانی کرد و گفت: "متاسفانه بساز بفروش‌هایی در تهران هستند که می‌توانند به راحتی پول‌های زیادی جابجا کنند و مجوز ساخت‌وساز بگیرند، در حالی که تهران توان این همه ساخت‌وساز را ندارد".
او مثال زد که در جنوب پارک نیاوران و در خیابان مقدس اردبیلی "مال‌"های عظیمی ساخته شده‌ که وحشت‌آور است و ترافیک زیادی ایجاد کرده...
معصومه ابتکار سپس با انتقاد از شهردار تهران گفت: "بارها از قالیباف خواستیم گزارشی در باره سیاست‌ها و ضوابط‌ بلندمرتبه‌سازی ارائه دهد اما توجهی نشد".
او همچنین دولت احمدی‌نژاد را مسئول دانست و گفت: "در اوخر عمر دولت دهم، با دستور احمدی‌نژاد، اجازه ساخت یک طبقۀ اضافه، افزون بر آنچه در طرح تفصیلی شهر تهران آمده، صادر شد".

توافق پاریس معتبر است
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر خروج آمریکا از توافق آب وهوای پاریس گفت: "نشست پاریس یک توافق جهانی است و با خروج یک کشور از هم نمی پاشد".
او در مورد تعهدات ایران در چارچوب این پیمان توضیح داد که "ایران در توافق پاریس متعهد شد چهار درصد بدون شرط و هشت درصد به شرط برداشته شدن تحریم‌ها، انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را کاهش دهد ".

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.