علی خامنه‌ای سیاست غرب را در خاورمیانه شکست خورده خواند
ساعاتی پس از حملات تررویستی لندن، آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت که حملات گروه داعش در اروپا نشان می دهد که سیاست کشورهای غربی در خاورمیانه نتیجه ای غیرسازنده داشته است. رهبر حکومت اسلامی ایران اظهار داشت که امروز داعش از عراق و سوریه خارج شده و در افغانستان، پاکستان و فیلیپین و کشورهای اروپایی دست به عمل می زند.

او سیاست دونالد ترامپ را در قبال خاورمیانه محکوم به شکست خواند و گفت که حتا قراردادهای هنگفت اخیر میان عربستان و آمریکا باعث نخواهد شد که دولت ریاض به اهدافش در منطقه برسد. وی همچنین مدعی شد که اکنون حتا کشورهای اروپایی اعتراف می کنند که دولت ایالات متحد آمریکا قابل اعتماد نیست.

علی خامنه ای اضافه کرد که دولت عربستان مجبور است برای جلب رضایت خاطر رئیس جمهوری جدید آمریکا بیش از نیمی از منابع مالی خود را بر اساس میل واشینگتن هزینه کند.

رهبر جمهوری اسلامی ایران که این سخنان را به مناسبت سالگرد مرگ آیت الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، ایراد می کرد، تأسیس گروه های تروریستی را به کشورهای غربی نسبت داد و افزود : آتشی که این قدرت ها برافروختند اکنون دامنگیر خودشان شده است.

در اظهاراتی جداگانه، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجۀ ایران، با اشاره به حملات اخیر تروریستی لندن، تلویحاً عربستان سعودی را به عنوان منبع ایدئولوژیک و مالی تروریسم اسلامی معرفی کرد و خواستار برخورد جامعۀ جهانی با آن شد.

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.