۹ نفر وابسته به گروه ترویستی داعش در ایران دستگیر شدند
وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی از شناسایی عقبه تیم تروریستی و دستگیری افراد متعددی در رابطه با حملات ترویستی تهران خبر داد. در همین حال، مرکز اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی اعلام کرد که در عملیات مشترک میان ماموران پلیس و مأموران امنیتی، ۹ نفر در ارتباط با این عملیات در استان های فارس و کرمانشاه دستگیر شدند.

محمود علوی، وزیر اطلاعات بعد از ظهر جمعه در یک گفتگوی تلویزیونی گفت که نیروهای امنیتی پس از حملات تروریستی چهارشنبه و طی دو روز گذشته عقبه تیم تروریستی داعش در ایران را شناسایی کرده است. او گفت
افراد متعددی از آن‌ها شناسایی و دستگیر شده اند و محلی که در آن با هم همپیمان شده بودند و فیلم آن را مردم در فضای مجازی دیده اند، شناسایی شد و تعدادی از نفرات آن‌ها که هنوز آنجا حضور داشتند، دستگیر شدند. وی گفت تجهیزات و مواد منفجره و کمربند انفجاری که این افراد آماده کرده بودند، در اختیار نیروهای اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان گرفته است.
علوی تاکید کرد: با توجه به اینکه این عملیات هنوز در میانه راه است و جزئیات آن باید مکتوم بماند تا نیروهای امنیتی بتوانند آخرین ضربه ها را بر پیکر عناصر وابسته به داعش بزنند، اطلاعات کامل را پس از پایان عملیات، به اطلاع مردم می رساند.
وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که تا کنون ۴۱ نفر را در ارتباط با حملات تهران بازداشت کرده است.

در همین حال، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی از دستگیری نه نفر از عناصر مرتبط با گروه تروریستی داعش در استان های فارس و کرمانشاه خبر داد.

مرکز اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی اعلام کرد که در عملیات مشترک میان ماموران پلیس امنیت استان فارس و عوامل اداره اطلاعات این استان در شب گذشته(۱۸ خردادماه) هفت نفر از عناصر مرتبط با گروهک تروریستی داعش دستگیر شدند.
صبح امروز نیز نیروی انتظامی از دستگیری دو تن از عوامل مرتبط با حادثه تروریستی تهران توسط عوامل پلیس امنیت کرمانشاه خبر داده بود.

یادآور می شویم که روز چهارشنبه گذشته در دو حمله تروریستی جداگانه، ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی و آرامگاه آیت الله خمینی هدف تیراندازی پنج تن از مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت که در نتیجه آن، 17 نفر شهروند ایران کشته و 56 نفر مجروح شدند.
وزارت اطلاعات با افشای هویت و عکس ترویستها اعلام کرد: "تیم عملیاتی داعش که دردو عملیات تروریستی تهران مشارکت داشتند 5 نفر از عناصر تروریست سابقه دار وابسته به گروه های وهابی و تکفیری بودند که پس از جذب توسط گروه تروریستی داعش، از کشور خارج شده و در جنایات این گروه تروریستی در موصل و رقه مشارکت داشتند."

گروه دولت اسلامی، داعش روز گذشته مسئولیت حمله به ساختمان مجلس و آرامگاه آیت الله خمینی را بر عهده گرفته بود.
مراسم تشییع پیکر قربانیان این حملات تروریستی امروز جمعه در تهران برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.