علی لاریجانی: آمریکا داعش بزرگ است، سپاه و نیروهای قدس خط قرمز ماهستند
آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی روز جمعه،۹ ژوئن و در روز تشییع پیکر کشته‌شدگان حوادث تروریستی تهران پیامی صادر کرد. او در این پیام گفته که این جنایات خللی در عزم ملت ایران ایجاد نمی‌کند و نتیجه قطعی این جنایات، چیزی جز افزایش نفرت از دولت‌های آمریکا و سعودی‌نیست. در همین حال، در مراسم تشییع کشته شدگان در مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی رئیس مجلس گفت که امروز با دو داعش منطقه ای و بین المللی روبرو هستیم. آمریکا داعش بزرگ بین المللی است که در کنار داعش منطقه ای قرار دارد. لاریجانی عربستان را مظهر حمایت از تروریسم ومبارزه با مردم سالاری توصیف کرد و گفت: سپاه پاسدارن و نیروی قدس، خط قرمز ماهستند و پاسخ کوبنده ای به آنها خواهیم داد.

مراسم تشییع کشته شدگان حوادث تروریستی تهران امروز، جمعه در ساختمان مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این مراسم که با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری، آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه و علی لاریجانی رئیس مجلس و شماری از نمایندگان و مسئولان کشور و خانواده های قربانیان این حوادث تروریستی برگزار شد، محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبری، پیام آیت الله خامنه ای را قرائت کرد. در این پیام، آیت الله خامنه ای گفته که نتیجه قطعی این حملات چیزی جز افزایش نفرت از دولت‌های آمریکا و سعودی‌نیست. او این حملات را نشانه "کینه و دشمنی مزدوران استکبار" با ملت ایران دانست. رهبر جمهوری اسلامی ایران در این پیام همچنین تاکید کرده است که این گونه حملات نمی‌تواند "در عزم ملت ایران" خللی وارد کند. سپس علی لاریجانی، رئیس مجلس در سخنانش گفت که ما نشان میدهیم که آمریکا پایگاه اصلی تروریسم در منطقه است. او گفت در جهان امروز با دو داعش منطقه‎ای و بین‎المللی روبرو هستیم. آمریکا داعش بزرگ بین المللی است که در کنار داعش منطقه‎ای قرار دارد. علی لاریجانی گفت سپاه و نیروی قدس، خط قرمز ما هستند. او در اظهاراتش همچنین گفت که جمهوری اسلامی نگین قدرتمند در ایجاد امنیت منطقه ای است، اما اظهارات سبکسر وزیر خارجه عربستان و رئیس جمهوی آمریکا مایه ننگ آنهاست. او تأکید کرد که امروز عربستان مظهر مبارزه با مردم سالاری و حمایت از تروریسم است.
حسن روحانی نیز در حاشیه این مراسم در یک گفت وگوی تلویزیونی گفت: این اقدام تروریستی درواقع انتقام از دموکراسی است. او گفت که حضور مردم در یک مشارکت فوق العاده در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی، دوستان ما را در سراسر جهان خوشحال کرد، ولی درهمان حال، همه بدخواهان ما را به اعجاب و مخالفت واداشت. چه آنهایی که حامی تروریسم هستند و در زندگی سیاسی شان دموکراسی ندیده اند و چه آنهایی که تروریست هستند.
حسن روحانی گفت: انتخابات و صندوق انتخابات به مبنای فکری خشونت طلبان و تروریست ها ضربه کاری زده است و همه حامیان آنها دنبال انتقام بودند، غافل از آنکه مردم ایران، مردمی مقاوم هستند و از این حوادث در زندگی خودشان فراوان دیده اند.

پس از مراسم در مجلس شورای اسلامی، پیکرهای کشته شدگان حوادث تروریستی تهران برای ادامه مراسم تشییع به محل اقامه نماز جمعه در دانشگاه تهران منتقل شد.

 

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.