سخنگوی وزات امور خارجه:ظریف برنامه ای برای دیدار با تیلرسون در دستور کار نداشته است
سخنگوی وزات امور خارجه گفت: وزیر امورخارجه اساسا برنامه ای برای ملاقات با رکس تیلرسون وزیر امورخارجه آمریکا در دستور کار نداشته است.
به گزارش ایرنا، بهرام قاسمی روز جمعه انتشار برخی اخبار جهت دار در فضای مجازی مبنی بر دستور به وزیر امور خارجه برای ملاقات با همتای آمریکایی خود در سفر اخیر به نیویورک را تکذیب کرد و گفت: دکتر ظریف اساسا برنامه ای برای ملاقات با رکس تیلرسون در دستور کار نداشته است.
به گزارش ایرنا، محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان چند روز قبل نیز که برای شرکت در نشست مجمع عالیرتبه سیاسی امسال سازمان ملل به نیویورک رفت، از عدم ملاقات با مقامات دولتی آمریکا سخن گفته بود.
وی که پس از ورود به نیویورک، به محل اسکان نمایندگان ایران در سازمان ملل رفته، در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر احتمال دیدار با رکس تیلرسون همتای آمریکایی خود گفت که برنامه‌ای برای دیدار با وی ندارد و در عوض با جامعه‌ای گسترده‌تر از نخبگان آمریکایی که بر سیاست‌سازی‌های این کشور تأثیر می‌گذارند، دیدار خواهم کرد.
این چندمین باری است که بحث دیدار ظریف و مقامات دولت ترامپ مطرح و بار این مباحث تکذیب می شود.

 

 

 

 

ایرنا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.