فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ تغییر کرد
فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ تغییر کرده است.
روز دوشنبه، ١٦ مرداد (٧ اوت)، سخنگوی نیروی انتظامی ایران اعلام کرد که سرتیپ دوم پاسدار حسین رحیمی به سمت فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ منصوب شده است. حسین رحیمی پیش از این فرمانده نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان بود.
حسین رحیمی جایگزین سرتیپ پاسدار حسین ساجدی می‌شود که از اسفندماه سال ١٣٨٨ فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ را در اختیار داشته است.
نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان علاوه بر وظایف عادی، با شرایط ویژه ناشی از فعالیت گروه‌های مسلح مخالف حکومت و همچنین مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر روبروست و گاه به گاه گزارش‌هایی از تلفات این نیرو هنگام انجام ماموریت منتشر می‌شود.
آقای رحیمی پیش از فرماندهی در سیستان و بلوچستان حدود چهار سال ریاست راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ را بر عهده داشت.
در همایش فرماندهان و کارکنان ارشد نیروی انتظامی در سال ١٣٩٤، حسین رحیمی به عنوان یکی از "فرماندهان برتر سال" معرفی شد و از اقدامات او تقدیر به عمل آمد.
چند هفته پیش هم فدراسیون ووشو ایران اعلام کرد که حسین رحیمی به سمت رئیس هیئت ووشو نیروی انتظامی منصوب شده است.
سخنگوی نیروی انتظامی تهران امروز همچنین از انتصاب حسین ساجدی‌نیا، فرمانده سابق پلیس تهران بزرگ به سمت معاون عملیاتی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی خبر داده است.
در اوایل سال ١٣٩٠، اتحادیه اروپا حسین ساجدی‌نیا را همراه با تعدادی از مقامات دیگر جمهوری اسلامی را به نقض گسترده حقوق بشر در ایران متهم کرد و تحریم‌هایی شامل ممنوعیت ورود به کشورهای عضو اتحادیه و توقیف دارایی‌های او در این کشورها را علیه او به اجرا گذاشت. آقای ساجدی‌نیا متهم شده که در جریان اعتراضات علیه نتیجه اعلام شده انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری از جمله عاملان سرکوب شهروندان بوده است.

ساجدی نیا

حسین ساجدی‌نیا، فرمانده سابق نیروی انتظامی تهران بزرگ

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.