اردوغان آلمان را به حمایت از«تروریست ها» متهم کرد!
رجب طیب اردوغان،رییس جمهوری ترکیه، آلمان را متهم کرده است که با پاسخ ندادن به هزاران پرونده ای که به برلین ارسال شده است، به تروریست ها کمک کرده است.

به گزارش رویترز، رجب طیب اردوغان روز دوشنبه در کنفرانسی در استان ریزه گفته است: آلمان مشوق و حامی تروریست ها است.

وی اضافه کرده است: ما به (آنگلا) مرکل چهار هزار و ۵۰۰ پرونده دادیم، ولی هیچ پاسخی حتی برای یکی از آنها دریافت نکردیم.

رییس جمهوری ترکیه اضافه کرده است: زمانی که یک تروریست (در ترکیه ) وجود دارد، آنها می توانند به ما بگویند و ما ان فرد را مسترد می کنیم. شما آنهایی (که مربوط به ما هستند و در اختیار دارید) به ما مسترد نمی کنید،‌ اما خواهان آنهایی هستید که نزد ما هستند؟ شما قوه قضاییه دارید و ترکیه قوه قضاییه ندارد؟

در همین زمینه، یک مقام دولتی آلمان در گفت وگو با رویترز اظهارات روز دوشنبه رجب طیب اردوغان را رد کرده است.

این مقام آلمانی که خواست نامش فاش نشد، اظهار داشت: همه آن چیزی که باید گفته بشود در این رابطه گفته شده است. تکرار کردن پیاپی یک سری اتهامات باعث نمی شود که آنها واقعیت داشته باشند.

تنش در روابط آلمان و ترکیه به دنبال بازداشت ۱۰ فعال حقوق بشر از جمله یک آلمانی وارد مرحل تازه ای شد. این در حالی است به دنبال کوتای نافرجام نظامیان در ۲۵ تیرماه سال گذشته در ترکیه روابط دو کشور تیره شد.

دادستانی ترکیه این فعالان را به همکاری با جنبش اسلامگرای فتح اله گولن، روحانی تبعیدی ترک که در آمریکا زندگی می کند، متهم کرده است. حکومت ترکیه فتح اله گولن را عامل کودتای سال گذشته می داند، این در حالی است فتح اله گولن دخالت در کودتای نافرجام ترکیه را رد می کند.

ترکیه، آلمان را متهم می کند که به شبه نظامیان وابسته گروه های کرد وهمچنین نیروهای چپ پناه میدهد. همچنین شماری از نیروهای نظامی ترکیه پس از کودتای نافرجام سال گذشته از المان تقاضای پناهندگی کرده اند.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.