مرگ پنج تن دیگر از نیروهای نظامی ایران در سوریه
رسانه‌ها در ایران روز چهارشنبه از مرگ پنج تن دیگر از نیروهای نظامی ایران موسوم به «مدافع حرم» در سوریه خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس در روز چهارشنبه، ۱۸ مردادماه، این پنج تن در هفته جاری به دست نیروهایی که این وب‌سایت «نیروهای تکفیری وهابی» می‌نامد در خاک سوریه کشته شده‌اند.
مرتضی حسین‌پور، اهل شهرستان لنگرود، محمد تاج‌بخش، اهل شهرستان گتوند استان خوزستان، و علی عظیمی از اهالی زرند استان کرمان نام سه تن از افرادی است که در هفته جاری کشته شدند.
محمد علی‌پور، اهل اندیمشک، و محسن حججی، اهل نجف‌آباد اصفهان، دو نظامی دیگر کشته‌شده در سوریه‌اند.
خبرگزاری دفاع مقدس تمام این افراد را عضو سپاه پاسداران ایران معرفی کرده است.
از این میان، خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی، درباره محسن حججی می‌گوید که وی دو روز پیشتر در عملیاتی در نزدیکی مرز سوریه و عراق به اسارت گروه حکومت اسلامی، داعش، درآمده بود.
میزان در گزارش خود می‌گوید که داعش تصاویری از مرگ این رزمنده ایرانی را نیز منتشر کرده است.
جمهوری اسلامی برای نبرد با حکومت اسلامی نیروهای نظامی خود در ارتش و سپاه را به سوریه و عراق فرستاده و شماری از شیعیان افغان و پاکستانی را نیز در قالب «تیپ فاطمیون» و «لشکر زینبیون» به سوریه اعزام می‌کند.
تاکنون تعداد قابل توجهی از این نیروها که در این دو کشور کشته شده‌اند٬ در چندین شهر ایران تشییع و به خاک سپرده شده‌اند.
در همین زمینه محمدعلی شهیدی، رئیس بنیاد شهید، اسفندماه سال ۹۵ شمار کشته‌شدگان موسوم به «مدافع حرم» را ۲۱۰۰ نفر اعلام کرد.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.