دادستان کل ایران: نیروهای امنیتی مراقب نفوذ دشمن باشند
دادستان کل ایران روز پنجشنبه ۱۹ مرداد نسبت به آنچه «نفوذ دشمن میان نیروها» نامید٬ هشدار داد و خواستار «هوشیاری نیروهای امنیتی» درباره این موضوع شد.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، محمد جعفر منتظری ضمن اعلام اینکه «دشمن برای نفوذ میان نیروها به شدت در حال برنامه‌ریزی است» افزود که «این خطر را باید جدی گرفت و جلوگیری از آن هوشیاری مسئولان و نیروهای امنیتی را می‌طلبد».

وی البته توضیحی درباره چگونگی این «برنامه‌ریزی» نداد.

دادستان کل ایران در بخش دیگری از سخنانش که در شهر گرگان انجام شد،‌ گفت که «امن بودن ایران» در شرایطی که «چهار طرف کشور را آتش جنگ فرا گرفته»٬ برای «دشمن غیرقابل قبول» است و به همین دلیل «از هیچ توطئه‌ای» علیه جمهوری اسلامی «دریغ نمی‌کند».

محمد جعفر منتظری از «سربازان و نیروهای امنیتی» خواست «بیدار و هوشیار» باشند و «توطئه علیه کشور را همواره رصد» کنند.

وی به عنوان نمونه از تصویب تحریم‌ها علیه ایران و «جوسازی تحت عنوان حقوق بشر» به عنوان این «توطئه‌ها» نام برد.

پیش از این، مقام های جمهوری اسلامی ایران، به خصوص مقام های قضایی، بارها نهادهای حقوق بشری را متهم به غرض ورزی متهم کرده و گفته اند که آنها ابزار دست دشمن برای دخالت در امور داخلی ایران هستند؛ اتهاماتی که از اسوی این نهادها رد شده است.

به دنبال سخنان آیت‌الله علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر تلاش «دشمن» برای «نفوذ بر نخبگان، افراد موثر، تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران»٬ نظامیان٬ شخصیت‌های سیاسی و روحانیون نزدیک به وی به طور مکرر نسبت به این موضوع هشدار می‌دهند.

رهبر جمهوری اسلامی در مرداد سال ۹۴ اندکی پس از امضای توافق‌نامه برجام٬ گفته بود مقام‌های آمریکایی در این توافق قصد داشتند «راهی برای نفوذ» به ایران پیدا کنند و «ما این راه را به طور قاطع خواهیم بست».

وی همچنین در یک سخنرانی در سوم آذر سال گذشته گفت :«یکی از برنامه‌ریزی‌های دشمن عبارت است از نفوذ. بنده الان شاید حدود یک سال یا بیشتر است که راجع به نفوذ دارم صحبت میکنم. از نفوذ باید ترسید، باید مراقب بود».

آیت‌الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، هم در ۲۴ خرداد سال جاری با تاکید بر «لزوم هوشیاری هر چه بیشتر» نیروهای امنیتی و قضات دستگاه قضایی برای «ردیابی نفوذ دشمن» گفت: «خطر نفوذ در ایام اخیر تشدید شده است و همه دستگاه های مرتبط باید ابعاد مختلف این نفوذ را تحت نظر داشته باشند».

علی سعیدی٬ نماینده علی خامنه‌ای در سپاه پاسداران نیز به طور مکرر نسبت به موضوع «نفوذ» هشدار داده و «تعامل» مدنظر حسن روحانی با دنیا را «ابزار آمریکا برای نفوذ» معرفی کرده است.

وی روز ۱۱ تیر با استفاده از واژه «نفوذ» برای انتقاد از سیاست خارجی دولت روحانی٬ درباره برجام گفت: «معلوم شده هدف آن‌ها {آمریکا} فراتر از هسته‌ای بوده و وقتی نتوانستند به هدف خود برسند به جای اول بازگشتند، نقد داده‌ایم و نسیه گرفته‌ایم».

نماینده رهبر جمهوری اسلامی همچنین بدون ارائه شواهد و اسنادی گفت که آمریکا «سه برنامه حمایت از عناصر غرب‌گرا و غرب‌باور، شرطی‌سازی افکار عمومی مردم و تقویت جریان تکنوکرات‌های متمایل به غرب را در دستور کار دارد».

این انتقادها واکنش منفی حسن روحانی و مقام های دولت او را به همراه داشته است.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.