محمدعلی نجفی گزینه نهایی اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران شد
نمایندگان منتخب پنجمین دوره شورای شهر تهران محمدعلی نجفی را به عنوان گزینه اول شهرداری تهران انتخاب کرده‌اند.
اصلاح‌طلبان هفت چهره را برای شهرداری تهران نامزد کردند، که پس از انصراف شش نفر از این افراد آقای نجفی با ۲۱ رای از ۲۱ عضو نمایندگان منتخب شورای شهر به عنوان گزینه نهایی شهرداری تهران انتخاب شد.
پنجمین دوره شورای شهر تهران هنوز به طور رسمی کار خود را آغاز نکرده است و قرار است پس از ۱ شهریور، که شورای جدید رسما آغاز می‌شود، برای شهرداری تهران رای‌گیری شود.
مرتضی الویری پس از جلسه امروز گفت ممکن است در روزهای آینده نظرها یا چهره‌های دیگری مطرح شوند، هرچند احتمال این موضوع بسیار کم است.
محمد شریعتمداری و حبیب الله بیطرف، دو نفر از نامزدهای اولیه شهرداری، به عنوان وزرای پیشنهادی صنعت و نیرو به مجلس معرفی شده‌اند و از نامزدی برای شهرداری انصراف دادند.
در روزهای گذشته پنج نامزد دیگر برنامه‌های خود برای شهرداری تهران را ارائه کردند اما محمدعلی افشانی روز چهارشنبه و الهه کولایی، حسین مرعشی و محسن مهرعلیزاده هم روز پنجشنبه پس از ارائه برنامه‌هایشان از نامزدی شهرداری انصراف دادند.
آقای نجفی پس از اعلام خبر انتخابش در مصاحبه با شبکه خبر تلویزیون ایران گفت به دنبال ایجاد آرامش، در جنبه‌های روحی و روانی زندگی شهروندان تهرانی، و ایجاد آسایش، در جنبه‌های فیزیکی و مادی زندگی آنان است.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.