سیزده نفر از اعضای گروه "عرفان حلقه" دستگیر شدند
خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران ایران، خبر داد که دست کم سیزده نفر از اعضای گروه مذهبی "عرفان حلقه" دستگیر شدند. این خبرگزاری علت دستگیری این افراد را اعتراض ایشان به حکم مجدد اعدام محمدعلی طاهری رهبر گروه "عرفان حلقه" اعلام کرده است.

خبرگزاری تسنیم مدعی شده که اتهام سه تن از دستگیرشدگان به نام ها مهدی سپهر، شهریار سپهر و علی معماریان، "اقدام علیه امنیت ملی" بوده و ده تن دیگر از اعضای گروه "عرفان حلقه" طی روزهای اخیر و بعد از برگزاری تجمعات عمومی در اعتراض به حکم اعدام محمدعلی طاهری دستگیر شده‌اند.

در سوم سپتامبر گذشته حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوۀ قضاییه ایران، حکم اعدام محمدعلی طاهری را به اتهام "فساد فی الارض" تأئید کرد. دو روز پیشتر وزارت امور خارجۀ آمریکا از مقامات جمهوری اسلامی ایران خواسته بود که این حکم را باطل اعلام کنند.

محمدعلی طاهری ۶۱ سال دارد و زادۀ کرمانشاه است. او در اوایل سال های ٢۰۰۰ با موافقت وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی و با همکاری برخی فرماندهان سپاه پاسداران انجمن "عرفان حلقه" را تشکیل داد. محمد علی طاهری به اتهام "فعالیت های شیطانی" و فعالیت های پزشکی غیرقانونی در ماه مه سال ٢۰۱۱ دستگیر شد و در بهار سال ٢۰۱۵ به اتهام "توهین به ارزش های مقدس و فساد فی الارض" به اعدام محکوم شد. دادگاه تجدیدنظر این حکم را باطل کرد، اما دیوان عالی کشور در دسامبر سال ٢۰۱۵ با شکستن رأی دادگاه تجدیدنظر پروندۀ به دادگاه بدوی ارجاع داد.

محمدعلی طاهری گفته است که در گذشته موکلش طلب عفو کرده و از اعتقادات مذهبی اش صرف نظر نموده است. به گفتۀ منابع مختلف خبری در ایران، در تابستان جاری دست کم دوازده نفر از اعضای "عرفان حلقه" در شهر اصفهان دستگیر شدند.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.