اطلاعات سپاه پاسداران: حسن روحانی حصر موسوی و کروبی را تأیید کرده است
حسین نجات، جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران طی سخنانی در جمع مسئولان "بسیج دانشجویی" درباره وقایع پس از انتخابات سال ۸۸ و حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد معترض به نتایج این انتخابات توضیح داد.

حسین نجات گفت که حامیان موسوی و کروبی می خواستند که در روز ۲۲ بهمن ۸۹ در اقدامی مشابه با تظاهرات میدان تحریر قاهره، در میدان آزادی تهران چادر بزنند و آنجا مستقر شوند و اعلام کنند تا برآورده شدن مطالبات‌شان خارج نخواهند شد و "این آغاز فتنه جدید بود."

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران افزود: "نظام ۲۰ ماه در مقابل این افراد مماشات کرد" اما موسوی و کروبی "قصد پایان دادن به ماجرا و اصلاح رویه خود را" نداشتند.

نجات گفت که پیشنهاد حصر این دو نامزد معترض در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بررسی و در شورای شد و یک نفر حتی حسن روحانی که آن زمان نماینده آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی بود هم اعتراض نکرد.

وی گفت: "همه بدون حتی یک نفر مخالف، اصل مجرم بودن اینها را تأیید کردند، محاکمه را به مصحلت ندانستند و حصر را تأیید کردند."

اظهارات این مقام اطلاعاتی سپاه پاسداران در حالی مطرح می‌شود که وعده رفع حصر از مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد یکی از وعده‌های انتخاباتی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ بود، اما با وجود یک دوره از ریاست جمهوری حسن روحانی، هنوز این وعده عملی نشده است.

چند روز پیش، گروهی از فعالان "ملی-مذهبی" در نامه‌ای سرگشاده به حسن روحانی، از او خواسته‌اند به عنوان رئیس شورای‌عالی امنیت ملی برای رفع حصر از رهبران جنبش سبز سریعا اقدام کند.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.