شمخانی: موضوع دسترسی به اماکن نظامی ایران، پرونده ای ملغی شده است
دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید براینکه موضوع دسترسی به اماکن نظامی، پرونده ای ملغی شده است، گفت: رفتار غیر سازنده و بهانه جویانه دولت ترامپ در قبال اجرای تعهدات خود در برجام که تلاشی فعال برای ضربه زدن به این توافق بین المللی است، ضمن مخدوش کردن بیش از پیش جایگاه این کشور بدون شک چون گذشته با پاسخ متناسب از سوی ایران همراه خواهد بود.

به گزارش بامداد جمعه ایرنا، دریابان علی شمخانی در واکنش به برخی اظهارات مطرح شده مقامات خارجی در موضوع دسترسی به مراکز نظامی کشورمان در چارچوب توافق برجام، گفت؛ جمهوری اسلامی ایران فعالیت اعلام نشده هسته ای در هیچیک از نقاط جغرافیایی کشور نداشته و مطالب مطرح شده، فضاسازی رسانه های آمریکایی به منظور فرار به جلو و سرباز زدن از انجام تعهدات و وظایف انجام نشده از سوی این کشور است.
وی افزود: در هیچ یک از مراکز نظامی جمهوری اسلامی ایران فعالیت و یا حتی تحقیقات هسته ای وجود ندارد و بازدیدهای انجام شده از سوی آژانس طی سال های گذشته این مطلب را تایید می کند.
نماینده مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: البته در مراکز نظامی، تحقیقات درخصوص سلاح های متعارف به ویژه در حوزه موشکی در جریان است که در چارچوب تولید قدرت دفاعی و ارتقاء بازدارندگی برابر تهدیدات خارجی با قدرت ادامه خواهد یافت.
شمخانی گفت: در چارچوب اجرای فعال سیاست پدافند غیرعامل، مجموعه ظرفیت های تحقیقاتی و تولیدی متعارف در بخش دفاعی در پهنه ای به وسعت ایران اسلامی توزیع شده و به طور طبیعی مکشوف سازی این ظرفیت برای بیگانگان امکان پذیر نمی باشد.
عضو هیات نظارت بر اجرای برجام تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران صرفا در چارچوب توافقات و دستورالعمل مشخص برجام رفتار کرده و هیچ تعهدی فراتر از آن را نمی پذیرد.
امیر دریابان شمخانی گفت: مقامات آمریکا و رژیم صهیونیستی با دلالی منافقین به واسطه توهمات خود و با هدف ایران هراسی فرضیاتی را بدون سند و دلیل علیه برنامه صلح آمیز هسته ای کشورمان بیان می کنند که از گذشته نیز وجود داشته و تنها مصرف رسانه ای دارد.
وی افزود: هرگونه اظهار نظر در مورد تعهدات پذیرفته شده در قبال برجام می بایست از مجاری رسمی و مبتنی بر رویکردهای فنی و حقوقی و فارغ از نگاه های جانبدارانه، صرفا در آژانس بین المللی انرژی اتمی بررسی شود.
شمخانی تاکید کرد: به طور قطع سایر ادعاهای خارج از این چارچوب ضمن آنکه بی اهمیت است، الزامی درخصوص پاسخگویی به آن نیز وجود ندارد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: آژانس بین المللی انرژی اتمی در صورت ارائه مستندات کافی و قابل قبول، شیوه های فراوانی برای رفع ابهام در اختیار دارد و موضوع دسترسی به اماکن نظامی موضوعی غیرضرور و ملغی شده است.
شمخانی در پایان اظهارکرد: رفتار غیر سازنده و بهانه جویانه دولت ترامپ در قبال اجرای تعهدات خود در برجام که تلاشی فعال برای ضربه زدن به این توافق بین المللی است، ضمن مخدوش کردن بیش از پیش جایگاه این کشور در نظام بین الملل بدون شک چون گذشته با پاسخ متناسب از سوی جمهوری اسلامی ایران همراه خواهد بود. 

 

 

 

 

ایرنا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.