حسن روحانی: مخالفان برجام خود را محروم از سفره پهن شده، می‌بینند
حسن روحانى، رئیس‌جمهوری اسلامى ایران، صبح یک‌شنبه ۲۶ شهریور ماه، پیش از تـرک تهران به مقصد نیویورک به منظور شرکت در نشست سالانه مجمع عمومى سران سازمان ملل متحد، با اشاره به توافق اتمی ميان ايران و كشورهاى قدرتمند جهان گفت: «در جهان اتفاق نظری وجود دارد که به نفع امنیت، ثبات و همچنین توسعه منطقه و جهان است». حسن روحانى صبح يكشنبه، به منظور شركت در هفتادودومين نشست سالانه مجمع عمومى سازمان ملل متحد، تهران را به مقصد نيويورك ترك كرد.

به گزارش رسانه هاى داخلى، رييس جمهورى ايران گفته است در نيويورك در مورد توافق اتمى با رهبران جهان رايزنى خواهد كرد. در هفته هاى اخير، دولت آمریکا، جمهورى اسلامى ایران را به نقض «روح» برجام متهم كرده است.

خبرگزارى ايرنا به نقل از حسن روحانى گزارش داد: «مخالفان برجام به دو-سه کشور و از جمله عده‌ای در آمریکا محدود می‌شود». حسن روحاني در عين حال تاكيد كرد: اين مخالفان که «حال خودشان را مغبون می‌بینند و احساس می‌کنند سفره‌ای باز شده است، فکر می‌کنند در باز شدن این سفره، موقع خوردن غذا و استفاده از آن محروم هستند».

رييس جمهورى اسلامي ايران در ادامه افزوده است: «آنها هم می‌توانند راه درستی را انتخاب کنند، در اتاقی که سفره هست، آنها هم وارد شوند، از نظر ما اشکالی ندارد».

حسن روحانى همچنين گفته است قرار است جلساتى در مورد برجام در نيويورك برگزار شود كه «بسيار مهم» است.

خبرگزارى فرانسه هم، روز گذشته (شنبه) گزارش داد: قرار است در حاشيه نشست سالانه سازمان ملل جلساتي با حضور دونالد ترامپ و ديگر رهبران گروه ٥+١ به منظور بررسى توافق اتمى با ايران برگزار شود.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.