آیت‌الله خامنه‌ای: هر حرکت غلط آمریکا در قبال برجام با عکس‌العمل جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد
آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، می‌گوید: آمریکا در قضیه برجام هر روز یک "شرارت" و یک "شیطنت" نشان می‌دهد که نشانگر صحت گفته‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی است که آمریکا را شیطان بزرگ می خواند و حقیقتا رژیم ایالات متحده آمریکا، خبیث‌ترین شیطان‌ها است. وی تاکید کرد: هر حرکت غلط نظام سلطه در قضیه برجام با عکس‌العمل جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد.

آیت‌الله علی خامنه‌ای، روز یک‌شنبه ۲۶ شهریور، در سخنانی در دانشگاه علوم انتظامی، با اشاره به تلاش و رویکرد علمی دانشمندان ایرانی در بحث دانش هسته‌ای گفت: ملت ایران برای تامین نیاز خود به دنبال یک مسیر علمی و عملی و یک اقدام مشروع و صحیح و بی‌خطر رفت اما آمریکا که مخالف پیشرفت علمی ملت ایران و دیگر ملت‌ها است، در مقابل این حرکت مشروع ایستاد و تحریم‌های ظالمانه را تحمیل کرد.

رهبر جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه "مسئولان کشور به این نتیجه رسیدند که مذاکره کنند و از بخشی از حق خود نیز صرف‌نظر کنند تا تحریم‌ها برداشته شود"، متذکر شد: امروز می‌بینیم که علیرغم همه قرارها و تعهدها و بحث‌های فراوان در مذاکرات، برخورد آمریکا با این مذاکرات و نتیجه آن، کاملا ظالمانه، قلدرمآبانه و زورگویانه است.

آیت‌الله علی خامنه‌ای ضمن تاکید بر لزوم "ایستادگی در مسائل مهم مربوط به منافع ملی"، خطاب به مسئولان جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: مسئولان باید به سردمداران آمریکایی اثبات کنند که به مردم خود متکی هستند و ملت ایران که ملتی مقتدر است زیر بار زور نمی‌رود و کرنش نخواهد کرد.

رهبر جمهوری اسلامی ایران، ضمن "فاسد، دروغگو و فریبکار"خواندن آمریکا، افزود: آنان مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران را به دروغ‌گویی متهم می‌کنند... دروغگو شما هستید؛ دروغگو کسانی هستند که تامین منافع نامشروع خود را به هر قیمتی جایز می‌دانند.

رهبران ایالات متحده آمریکا، در هفته‌های اخیر، بارها، جمهوری اسلامی ایران را به عدم پایبندی به روح برجام متهم نموده‌اند.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.