سپاه پاسداران: یک بسته انفجاری در نجف‌آباد اصفهان خنثی شد
یک مقام سپاه پاسداران ایران روز دوشنبه ۱۸ سپتامبر/ ۲۷ شهریور از کشف و خنثی سازی یک بسته انفجاری در نجف‌آباد اصفهان خبر داد. این بسته ظاهراً در یک خودرو جاسازی شده بود و مردم محل وجود آن را به نیروهای امنیتی اطلاع داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری "سپاه نیوز"، سرهنگ پاسدار سیف‌الله رشیدزاده، فرمانده‌ لشکر زرهی ۸ نجف اشرف گفت: «یک خودرو سواری مشکوک به حمل بسته انفجاری در نجف آباد اصفهان شناسایی و مواد انفجاری جاسازی شده درآن خنثی شد.»
به گفته این مقام سپاه پاسداران، عملیات خنثی ساختن بسته بعد از آن انجام شد که ساعت ۲۲:۳۰ شب گذشته، نیروهای عملیاتی ناجا، «در پی گزارش‌های مردمی مبنی بر توقف خودرویی مشکوک در یکی از محله‌های نجف‌آباد» وارد عمل شدند.
سرهنگ رشیدزاده در ادامه گفت «نیروهای عملیات ناجا بلافاصله با کنترل منطقه و شناسایی موقعیت خودرو سواری، متوجه نصب بسته مشکوک مجهز به چراغ چشمک‌زن شدند» و «در پی این شناسایی، نیروهای لشکر زرهی ۸ نجف اشرف نیز به گروه‌های عملیاتی پیوستند».

سپاه نیوز از قول سرهنگ رشیدزاده نوشته است که بسته مشکوک ساعت ۲۳:۳۰ مورد بررسی‌های اولیه قرار گرفت و سپس با تدابیر امنیتی ویژه به فضای باز بیرون شهر منتقل و منهدم شد.

برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی، شب گذشته گزارش داده بودند که بسته مشکوک در نزدیکی منزل محسن حججی پیدا شده است که چندی پیش در سوریه توسط گروه دولت اسلامی یا داعش کشته شد.
فرمانده لشکر زرهی ۸ نجف و مدیر کل امنیتی وزارت کشور ایران، این گزارش‌ها را رد کرده و گفته‌اند که بررسی ها برای شناخت عوامل این اقدام ادامه دارد.

این در حالیست که خبرگزاری "فارس" از قول زرین کلاه، مدیرکل امنیتی وزارت کشور نقل قول کرده است که بسته یافت شده «الزاماً انفجاری تروریستی نبوده است.»

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.