ایران بازرسی از تأسیسات نظامی‌اش را ناموّجه خواند
علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، در جریان سفرش به وین دولت آمریکا را متهم کرد که قصد دارد به توافق بین المللی دربارۀ برنامۀ اتمی ایران ضربه بزند. صالحی از آژانس بین المللی انرژی اتمی خواست که در مقابل "خواسته های غیرقابل قبول و ناموّجه آمریکا مقاومت کند."

علی اکبر صالحی سیاست دولت کنونی آمریکا را در قبال این توافق خصمانه توصیف کرد و افزود : کلیه تدابیر و تصمیم های واشنگتن در قبال این توافق و برای جلوگیری از منتفع شدن ایران از نتایج آن خلاف متن و روح برجام است.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به سفر اخیر نیکی هیلی، نمایندۀ آمریکا در شورای امنیت، به وین و گفتگوهایش با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، یوکیا آمانو، گفت که او در این گفتگوها مطالبات "ناموّجه ای را در خصوص ایران طرح کرده است."

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع آگاه نوشته است که نیکی هیلی در ملاقاتش با یوکیا آمانو خواستار بازرسی از تأسیسات نظامی ایران شده است.

وزیر نیروی دولت آمریکا، ریک پری، در نشست سالانۀ شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین گفت که واشنگتن اجرای ضعیف و بدون نظارت توافق اتمی با ایران را نمی پذیرد.

علی اکبر صالحی مطالبات نیکی هیلی را بسیار فراتر از متن و محتوای برجام توصیف و ابراز اطمینان نموده است که آژانس بین المللی انرژی اتمی و مدیر آن در مقابل این مطالبات مقاومت خواهند کرد. در این حال، مدیر آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز دوشنبه هجدهم سپتامبر اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر تحت شدیدترین بازرسی های اتمی جهان قرار دارد.

دیروز یکشنبه، آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، گفت که این کشور تسلیم فشارها و ارعاب ایالات متحد آمریکا نمی شود. توافق اتمی با ایران یکی از موضوع های مهم نشست سالانۀ مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک طی هفتۀ جاری خواهد بود.

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.