روحانی: تنها نتیجه خروج از برجام، بی اعتباری است
حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران درگفت وگو با CNN با بیان اینکه درست است که آقای ترامپ غیرقابل پیش بینی است؛ اعلام کرد: تنها نتیجه خروج از برجام، بی اعتباری است.
به گزارش ایرنا به نقل از توییت «پرویز اسماعیلی» معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهوری، روحانی افزود: ما برای هر وضعیتی پیش بینی و برنامه داریم.
وی در این مصاحبه گفت: خروج از چنین توافقی (برجام) هزینه سنگینی را برای آمریکا به دنبال خواهد داشت و نتیجه ای برای آمریکا ندارد.
محور سخنان رئیس جمهوری در این مصاحبه به شرح زیر است:
* مخالف سلاح کشتارجمعی و مسابقه تسلیحاتی در مناطق مختلف ازجمله شبه جزیره کره هستیم؛اما تهدید ونظامی گری مشکل اشاعه سلاح هسته ای راحل نمی کند.
* دولت شدن داعش به نفع هیچکس نیست؛ ایران جلوی آن را گرفت، نقل مکان داعش، خطر بعدی است.
* پایان مشکلات سوریه، باید مذاکره و اراده مردم باشد
*جهان باید در برابر نسل کشی و جنایت علیه مسلمانان، مقابل ارتش ودولت میانمار بایستد و به آوارگان کمک کند؛ ایران در هر دو زمینه اقدام می کند
*دستگاه قضایی ایران مستقل است؛ وظیفه رئیس جمهوری،مراقبت ازطی مراحل قانونی است/گوانتانامو یادتان نرود؛نمی توان یکطرفه نگران حقوق انسانها بود.

خبر در دست تکمیل است

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.