مقام ایرانی: شیء نورانی در آسمان ایران موشک بالستیک روسیه بود
یک مقام نظامی ایران می‌گوید که شیء نورانی که غروب روز سه‌شنبه ۴ مهر (۲۶ سپتامبر) در آسمان برخی از نقاط این کشور دیده شد، موشک بالستیکی بوده که روسیه آزمایش کرده‌است.
خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سرتیپ علیرضا الهامی، معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی ارتش، گزارش کرده است که "بررسی‌های دقیق و کارشناسی پدافند نشان داد که رویت این شیء نورانی مربوط به موشک بالستیک RS-12M روسیه با برد ۱۰۰۰ کیلومتر بوده است که از میدان تیری در شمال دریای خزر شلیک و در محلی به نام ساری شاگان قزاقستان فرود آمده است."
سرتیپ الهامی تأیید کرده است که این شیء نورانی در حوالی ساعت ۷ بعد ازظهر در برخی از نقاط ایران مانند قزوین، بیرجند، طبس، یزد، اراک، شیراز، و تهران قابل مشاهده بوده است.
به گفته این مقام نظامی ایران، "مسیر پروازی این موشک از آسمان ایران نبوده است و به خاطر ارتفاع بسیار بالای پرواز و ساعت شلیک آن" در این مناطق دیده شده است.
روز گذشته دیده شدن این شیء نورانی در آسمان برخی از مناطق ایران موجب واکنش کاربران در شبکه های اجتماعی شد که تصاویری از آن را به اشتراک گذاشتند.

 شی نورانی در آسمان ایران

 شی نورانی در آسمان ایران

 شی نورانی در آسمان ایران

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.