رزمایش مشترک ایران و عراق در مرز شرقی اقلیم کردستان برگزار می‌شود
یک مقام ارشد نظامی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.: رزمایش مشترک نیروهای نظامی ایران و عراق در مرزهای مشترک دو کشور برگزار می‌شود. به گفته سرتیپ پاسدار مسعود جزایری این تصمیم پس از برگزاری نشست فرماندهان نیروهای مسلح به منظور بررسی درخواست‌های رسمی دولت عراق اتخاذ شد.

سرتیپ پاسدار مسعود جزایری، سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ایران، روز شنبه هشتم مهر ماه، گفت: «در اجرای سیاست‌های اعلامی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اهتمام به یکپارچگی و حفظ تمامیت ارضی کشور عراق و به دنبال درخواست رسمی بغداد برای همکاری جمهوری اسلامی ایران در استقرار حاکمیت دولت مرکزی در پایانه‌های مرزی دو کشور، رزمایش مشترک ایران و عراق در روزهای آینده برگزار می‌شود».

به گفته این مقام نیروهای مسلح ایران، در نشست فرماندهان نیروهای مسلح نسبت به «تمامیت ارضی و یکپارچگی عراق و غیرقانونی بودن همه‌پرسی استقلال در شمال این کشور تاکید شد».

به گزارش خبرگزاری ایرنا، سرتیپ پاسدار مسعود جزایری خاطرنشان کرد: در این نشست «تصمیم‌های لازم در جهت امنیت مرزها و پذیرش نیروهای دولت مرکزی عراق برای استقرار در پایانه‌ها اتخاذ شد».

بر پایه همین گزارش، قرار است این رزمایش مشترک «در مرزهای مشترک ایران و عراق در مناطق مرزی قصرشیرین تا پرویزخان، مرز باشماق در مریوان و مرز تمرچین در پیرانشهر در روزهای آینده برگزار شود».

بدنبال برگزاری همه‌پرسی استقلال منطقه اقلیم کردستان در روز ۲۵ سپتامبر / ۳ مهر، دولت عراق خواستار لغو نتایج این همه پرسی شد و اعلام کرد که از امروز (شنبه ۳۰ سپتامبر / ۸ مهر) کنترل مرزهای این منطقه را در دست می‌گیرد.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.