نشست فرماندهان نیروهای مسلح ایران با حضور سردار باقری/برگزاری رزمایش مشترک 'اقتدار' در مرزهای ایران و عراق در روزهای آینده
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح از برگزاری نشست فرماندهان نیروهای مسلح به ریاست سردار سرلشگر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح برای بررسی درخواست های رسمی دولت عراق از کشورمان خبر داد و گفت: رزمایش مشترک 'اقتدار' از سوی نیروهای مسلح ایران و واحدهایی از ارتش عراق در مرزهای مشترک دو کشور برگزار می شود.
سرتیپ پاسدار مسعود جزایری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در اجرای سیاست های اعلامی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اهتمام به یکپارچگی و حفظ تمامیت ارضی کشور عراق و به دنبال درخواست رسمی دولت بغداد برای همکاری جمهوری اسلامی ایران در استقرار حاکمیت دولت مرکزی در پایانه های مرزی دوکشور، صبح امروز(شنبه) نشست فرماندهان نیروهای مسلح به ریاست سرلشگر پاسدار محمد باقری در ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد.
وی ادامه داد: در این نشست با تاکید دوباره بر تمامیت ارضی، یکپارچگی عراق و غیرقانونی بودن همه پرسی استقلال در شمال این کشور، تصمیم های لازم جهت امنیت مرزها و پذیرش نیروهای دولت مرکزی عراق برای استقرار در پایانه ها اتخاذ شد.
معاون ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: همچنین در این نشست مقرر شد رزمایش مشترک اقتدار از سوی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و واحدهایی از ارتش عراق در مرزهای مشترک در مناطق مرزی قصر شیرین تا پرویز خان، مرز باشماق در مریوان و مرز تمرچین در پیرانشهر در روزهای آینده برگزار شود.
به گزارش ایرنا، همه پرسی اقلیم کردستان عراق هفته پیش در میان مخالفت های گسترده بین المللی، منطقه ای و داخلی در سه استان اقلیم کردستان عراق و مناطق مورد منازعه برگزار شد.
دولت بغداد تاکنون بارها اعلام کرده است: نتایج همه پرسی را به رسمیت نخواهد شناخت و در مورد آن هیچ مذاکره ای نخواهد کرد.

 

 

 

 

ایرنا

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.