چهار یادداشت تفاهم همکاری بین ایران و ترکیه امضا شد
مقامات جمهوری اسلامی ایران و ترکیه امروز -چهارشنبه- در حضور روسای جمهوری دو کشور چهار یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، نخستین سند همکاری یادداشت تفاهم همکاری های گمرکی بین وزارت امور اقتصاد و دارایی جمهوری اسلامی ایران و وزارت گمرک و تجارت جمهوری ترکیه است که به امضای مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی و بولنت توفنگچی وزیر گمرک و تجارت جمهوری ترکیه رسید.
همچنین ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مورات تچین کایا رییس کل بانک مرکزی ترکیه یادداشت تفاهم همکاری بین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بانک مرکزی جمهوری ترکیه را امضا کردند.
بر این اساس یادداشت تفاهم همکاری بین سازمان اسناد و کتابخانه جمهوری اسلامی ایران و اداره کل آرشیو دولتی نخست وزیری ترکیه دیگر سندی است که اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران و پروفسور اوغور اونال رییس اداره کل آرشیو دولتی نخست وزیری جمهوری ترکیه آن را امضا کردند.
همچنین علی عسگری رییس سازمان صدا و سیما و ابراهیم ارن رییس رادیو و تلویزیون دولتی جمهوری ترکیه یادداشت تفاهم همکاری بین صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و سازمان رادیو و تلویزیون دولتی جمهوری ترکیه را به امضا رساندند.
رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه صبح امروز به منظور دیدار و گفت وگو با مقامات کشورمان در راس هیاتی بلندپایه وارد تهران شد.

 

 

ایرنا

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.