گزارش‌های ضد و نقیض از 'محدودیت بیشتر برای محمد خاتمی'
در حالی که برخی اصلاح‌طلبان می‌گویند محدودیت‌های تازه‌ای برای محمد خاتمی، رئیس جمهور سابق ایران، وضع شده است، دو خبرگزاری محافظه‌کار به نقل از "منابع آگاه" می‌گویند محدودیت تازه‌ای برای آقای خاتمی وجود ندارد.
روز چهارشنبه محمدرضا تابش، نماینده مجلس و خواهرزاده آقای خاتمی، به خبرگزاری ایسنا از "اعمال محدودیت‌های جدید در مورد رئیس دولت اصلاحات" گفت و از این محدودیت‌های ادعایی ابراز تاسف کرد.
امروز، پنجشنبه ۱۳ مهر هم وبسایت کلمه نوشت که با حکم دادستان ویژه روحانیت، به آقای خاتمی گفته شده که تا سه ماه نباید در هیچ "مراسم سیاسی و تبلیغی" شرکت کند و حضور او در هر جمع "غیرخانوادگی" ممنوع است و دیگران هم اجازه ملاقات با او را ندارند.
اما خبرگزاری‌ مهر بدون نام بردن از آقای خاتمی به نقل از یک "منبع آگاه" گفته است "محدودیت جدیدی در مورد وی اعمال نشده است و کماکان بر اساس مصوبات شورای عالی امنیت ملی اقدام می شود."
پیش از این مقام‌های قضایی و مقام‌های دولت ایران درباره حکم شورای عالی امنیت ملی برای ممنوع التصویری محمد خاتمی در رسانه‌های ایران اظهارنظرهای متضادی کرده‌اند.
آقای خاتمی در مواردی هم از حضور در جلسه‌هایی منع شده است.
حال وبسایت کلمه می‌گوید دادگاه ویژه روحانیت در نامه‌ای که با "امضای ابراهیم رئیسی" به خانه محمد خاتمی فرستاده شده، حکم کرده است که "هرگونه حضور خاتمی در جلسات، سالن‌ها، همایش‌ها، مراسمات هنری، از قبیل تئاتر، کنسرت، و همینطور حضور در محافل مختلف غیرخانوادگی حتی در جلسات خصوصی ممنوع شده است."
"همچنین ملاقات افراد حقیقی و حقوقی، مقامات دولتی، حوزوی، گروه‌های سیاسی، صنفی، دانشجویی و… با سید محمد خاتمی ممنوع است."
ابراهیم رئیسی علاوه تولیت آستان قدس رضوی دادستان ویژه روحانیت است.
خبرگزاری فارس می‌گوید خبر محدودیت جدید برای محمد خاتمی "دروغ" است.
محافظه‌کاران و هواداران رهبر ایران به محمد خاتمی، میرحسین موسوی و مهدی کروبی لقب "سران فتنه" داده‌اند.
آقایان موسوی و کروبی و همچنین زهرا رهنورد بیش از شش سال است که به دنبال فراخوان تجمعی در ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ در حبس خانگی هستند.
یکی از خواسته‌های اصلی هواداران حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، در جریان مبارزات انتخاباتی، "رفع حصر" بوده است.

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.