روحانی: بعضی دستگاه‌ها بیکارند، ناچارند عده‌ای را مدام احضار کنند
حسن روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها از مخالفان سیاسی خود انتقاد کرد و گفت "بگذاریم رقابت آزاد در جامعه باشد. انحصار در اقتصاد و مدیریت خطرناک است". روحانی همچنین با دفاع از برجام، اطمینان داد که دونالد ترامپ نخواهد توانست در این مورد به عقب برگردد.

روز شنبه ١۵ مهر/٧ اکتبر، به مناسبت آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها، حسن روحانی به دانشگاه تهران رفت و در سخنانی مفصل از نتایج کار دولت خود دفاع کرد. او همچنین به طور سربسته از مخالفان داخلی خود انتقاد کرد و ضمن صحبت در بارۀ امام حسین گفت: "چقدر آسان در جامعه ما حرمت، حیثیت، جایگاه و شخصیت افراد خدوم، خدمتگزار و محبوب مردم توسط برخی از قلم‌ها و زبان‌ها شکسته می‌شود".

به تازگی برادر إسحاق جهانگیری – معاون روحانی – بازداشت شده است. هنوز اتهامات وی به طور رسمی اعلام نشده است. علاوه بر این، طرفداران محمد خاتمی می‌گویند که فشارها علیه وی افزایش یافته و وضعیت او را نزدیک به "حصر" می‌دانند.

روحانی در بارۀ جناح سیاسی مخالف گفت: "ما یک رقابت ناسالم تحت عنوان جناح‌های سیاسی درست کردیم که معلوم نیست خیلی درست و درمان باشد... یک جناح جایزه می‌گیرد و یک جناح تنبیه می‌شود". او بدون این که به مورد خاصی اشاره کند افزود: "البته شاید بعضی دستگاه‌ها بیکارند. باید شغلی داشته باشند، ناچارند عده‌ای را دم ساعت احضار کنند".

او گفت باید این نوع روش‌ها را رها کرد زیرا در سال‌های گذشته جواب نداده است. روحانی ادامه داد: "بگذاریم یک رقابت آزاد در جامعه باشد، در اقتصاد، علم و مدیریت انحصار خطرناک است".

روحانی سپس به موضوع برجام رسید و گفت: "این پیروزی قابل بازگشت نیست... ما در مذاکرات هسته‌ای به موارد و منافعی رسیدیم که غیر قابل بازگشت است. هیچ کس نمی‌تواند آن را برگرداند، نه آقای ترامپ و نه هیچ کس دیگری، اگر ١٠ تا ترامپ دیگر هم در دنیا درست شود، آنها غیر قابل بازگشت است".

روحانی اضافه کرد: "ما اعتبارات مهمی را از بانک‌های بزرگ دنیا گرفته‌ایم که قابل بازگشت نیست، ما فناوری‌های مهمی را از دنیا گرفتیم که قابل بازگشت نیست".

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.