قوه قضاییه ایران: نامه‌های مربوط به دختر لاریجانی 'جعلی' است
مقام‌های قضایی ایران نامه‌های منتشر شده درباره فرزند رئیس قوه قضاییه این کشور و اتهام "جاسوسی" او را بی‌اساس خوانده‌ و "عوامل نفوذ" را به "سندسازی" علیه صادق لاریجانی متهم کرده‌اند.
مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه ایران در اطلاعیه‌ای، متن‌های منتشر شده را "شایعات و نامه‌های مجعول ناشیانه و کذب" خوانده که هدفش از بین بردن اعتماد مردم به دستگاه قضایی است.
اخیرا سایت آمدنیوز با انتشار چند گزارش و متن دو نامه مدعی شده که زهرا لاریجانی، دختر صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه ایران به برخی اسناد و بولتن‌های محرمانه پدرش دسترسی داشته و آنها را در اختیار سفارتخانه بریتانیا گذاشته است. اتهامی که قوه قضاییه ایران به شدت رد می‌کند.
سایت آمدنیوز که در خارج از ایران فعالیت می‌کند، عکس دو نامه را منتشر کرده که در آن مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه خواستار تحقیق درباره فرزند رئیس قوه قضاییه و محرمانه ماندن اطلاعات مربوط به او شده است. در حالی که این نهاد در اطلاعیه خود اصالت چنین نامه‌هایی را رد کرده و گفته است: "اسناد ادعایی مذکور، صد در صد کذب و واهی است و علائم کذب بودن آن از همان ظاهر نامه‌ها هم هویدا است."
این مرکز در اطلاعیه‌اش هدف از انتشار این نامه‌ها را "تخریب" چهره سران نظام عنوان کرده است.
پیش‌تر محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس، خواستار شفافیت و توضیح قوه قضاییه درباره این ادعاها شده بود. وزیر اطلاعات ایران هم گفته بود که هیچ اتهام جاسوسی علیه فرزند صادق لاریجانی مطرح نشده است.
در ادامه واکنش‌ها به پخش اخبار منتشر شده درباره فرزند رئیس قوه قضاییه ایران، امروز همچنین محمدجعفر منتظری، دادستان کل ایران، در همایشی دشمنان قوه قضاییه را به "دروغ‌گویی" متهم و تاکید کرده که "عوامل نفوذ" سعی دارند "اقتدار نیروهای امنیتی و اطلاعاتی" قوه قضاییه را تضعیف کنند.
او درباره برخورد قضایی با سایت‌هایی که چنین اخباری را منتشر می‌کنند گفته است: "کانال آمدنیوز از شبکه تلگرام استفاده می‌کند و برای تلگرام هم به زودی تعیین تکلیف می‌کنیم".
مدیران سایت آمدنیوز می‌گویند که مقام‌های قضایی جمهوری اسلامی ایران برای جلوگیری از انتشار این اخبار شماری از افراد "بی‌گناه" و خانواده‌ها را احضار کرده‌اند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.