ملاقات با محصورین در روز جمعه؛ خواهران میرحسین هم بودند
خانواده میرحسین و رهنورد روز گذشته به ملاقات پدر و مادر محصور خود رفتند. همچنین دو خواهر میرحسین موسوی نیز که ضمن انتقاد از اظهارات علی شمخانی درباره حصر اعلام کرده بودند ماه‌هاست که از دیدن برادر خود محرومند روز گذشته توانستند (بدون حضور خانواده خود) به دیدار محصورین زندان اختر برود....
خانواده میرحسین و رهنورد روز گذشته به ملاقات پدر و مادر محصور خود رفتند. همچنین دو خواهر میرحسین موسوی نیز که ضمن انتقاد از اظهارات علی شمخانی درباره حصر اعلام کرده بودند ماه‌هاست که از دیدن برادر خود محرومند روز گذشته توانستند (بدون حضور خانواده خود) به دیدار محصورین زندان اختر برود.

به گزارش کلمه، زندانبانان اختر در تماس با خانواده محصورین ضمن برخی هشدارها!‌ اعلام کردند جمعه نیز می‌توانند با محصورین ملاقات داشته باشند؛ تغییری که اگر در هفته‌های آتی نیز ادامه یابد می‌تواند به گشایشی اگر چه قطره چکانی در وضعیت ملاقات محصورین با خانواده خود تعبیر شود.

در تمام سال‌های گذشته خانواده محصورین جدای از محرومیت‌های چند ماهه و یا موارد استثنایی، به صورت روتین هفته‌ای یک ملاقات ۲ ساعته با خانواده خود داشته‌اند و در طول هفته نیز از تماس با ارتباط با پدر و مادر خود محروم بوده‌اند.

هفته گذشته سردار شمخانی گفته بود آقایانی(!) که نامبرده می‌شوند، در حصر نیستند و هر زمان بخواهند کسانی را که اراده کنند ملاقات می‌کنند. اظهاراتی که اگر چه خلاف واقع بودن آن بدیهی بود و با واکنش خانواده‌های محصورین نیز مواجه شد اما در برخی تحلیل‌ها به دلیل موقعیت و مواضع گذشته سردار شمخانی تعبیر به اراده حاکمیت برای گشایش‌هایی در حصر ظالمانه شد.

پس از اظهارات دبیر شورای عالی امنیت ملی خواهر میرحسین موسوی در متن کوتاهی شهادت داد ٣ ماه است برادرش را ندیده است. وی همچنین گفته بود که برادر مهندس موسوی هم ٧ ماه است که او را ندیده است. البته با تماس و بررسی کلمه مشخص شد آقای میرمحمود موسوی برادر میرحسین از اردیبهشت سال قبل، یعنی بیش از ١٧ ماه است برادر خود را ملاقات نکرده است.

همچنین صالح نقره کار خواهرزاده خانم رهنورد نیز نوشت ٧ سال است که او و بقیه (خواهرزاده‌ها و برادر زاده‌ها) از دیدن خاله خود محروم بوده‌اند.

بنا به گزارش رسیده به کلمه پس از این واکنش‌ها، دفتر یک نهاد امنیتی سه شنبه شب در تماس با خانم خدیجه موسوی خواهر بزرگ میرحسین و مادر سیدعلی موسوی شهید عاشورای ٨٨ ضمن ابراز تاسف، عنوان کرده است که آقای شمخانی از این وضع بی‌خبر بوده است!

پس از آن بود که دیروز به دختران میرحسین و رهنورد به همراه دو خواهر مهندس موسوی، بدون همسر و فرزندانشان وقت ملاقاتی دو ساعته داده شد.

گفتنی است خانواده آقای موسوی ضمن ابراز امیدواری نسبت به رفع حصر و استقبال از هرگونه گشایشی در این باره تاکید کرده‌اند که هر تغییر و تحول در وضعیت حصر، حتی در حد بسیار جزییِ دیروز را به صورت شفاف با مردم در میان خواهند گذشت.

 

 

 

 

 

کلمه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.