ایدرو و گازپروم روسیه تفاهم همکاری در بخش انرژی امضا کردند
تفاهمنامه همکاری در زمینه نفت، گاز و انرژی امروز (یکشنبه) بین «منصور معظمی» رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و «ویتالی مارکلف» نایب رییس شرکت گاز پروم روسیه، به امضا رسید.
به گزارش ایرنا از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم تاکید کرد امضا این تفاهم نامه فرصتی برای همکاری های توسعه ای 2 طرف در زمینه نفت، گاز و انرژی است .
معظمی با اشاره به سابقه 50 ساله توسعه ای ایدرو در زمینه صنعت و همچنین حوزه نفت و گاز بویژه اجرای پروژه های مختلف در پارس جنوبی، گفت: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای همکاری با گازپروم آمادگی کامل دارد .
وی افزود: امضای این تفاهم نامه به شرکت گاز پروم کمک خواهد کرد تا بتواند از فرصت های صنعتی ایران استفاده کند.
رئیس هیئت عامل ایدرو با اشاره به تعاملات 2 کشور در حوزه های صنعت ریلی و هوایی، خاطرنشان کرد: موفقیت های خوبی در حوزه صنعت ریلی و راه آهن داشته ایم و در بخش هوایی نیز در حال بررسی و بحث و گفت وگو هستیم .
در ادامه، «ویتالی مارکلوف» نائب رئیس شرکت گاز پروم با اشاره به فعالیت های این شرکت در حوزه های گوناگون گفت: این شرکت در 26 کشور جهان فعال است و پروژه های مختلف در حوزه نفت، گاز و انرژی را در برنامه دارد؛ درصددیم در ایران نیز فعالیت وسیعی در این زمینه از مرحله ای ابتدایی تا زنجیره تکامل به انجام برسانیم.
به گزارش ایرنا، پیشتر «الکساندر نواک» وزیر انرژی روسیه گفته بود: شرکت گازپروم روسیه قصد دارد در ایران گاز طبیعی تولید کند سپس با ساخت یک خط لوله انتقال گاز طبیعی (1200 کیلومتر) این گاز را به هند منتقل خواهد کرد.
وی افزود: این پروژه تا سال 2018 به مرحله اجرا می شود.

 

 

 

 

ایرنا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.