انتقاد از انتصاب استانداران 'ضعیف' و تکذیبیه وزارت کشور ایران
وزارت کشور ایران در پاسخ به انتقادها از شیوه انتخاب استانداران، در اطلاعیه‌ای "ناهماهنگی" میان این وزارتخانه و رییس‌جمهور ایران را تکذیب کرده و گفته است که رویکردش همسو و هم‌راستا با برنامه‌های دولت حسن روحانی است.
بعضی رسانه‌ها در ایران از جمله روزنامه همشهری در یادداشتی از جابه‌جایی استانداران به گفته این روزنامه "ضعیف" و "تحمیل" استاندارهای غیربومی به مردم استان‌های مختلف انتقاد کرده بودند.
همشهری در گزارشی نوشته است که از میان بیست و سه استاندار که در دولت دوازدهم تغییر کرده‌اند، دست‌کم بیست نفر غیربومی هستند و از استان دیگری به آن منطقه فرستاده شده‌اند.
وزارت کشور ایران در اطلاعیه‌اش گفته است که اولویت این نهاد در دولت قبلی استخدام گزینه‌های بومی بوده است اما "در شرایط موجود، بومی گزینی، اولویتی ندارد و نمی‌توان به بهانه بومی‌گزینی از معیارهای اصلی عدول و استان‌ها را از مدیران شایسته و تحول آفرین در روند توسعه استان محروم کرد."

استاندار سابق سیستان و بلوچستان (چپ) امروز برای استقبال از وزیر کشور (راست) به فرودگاه زاهدان رفت
استاندار سابق سیستان و بلوچستان (چپ) امروز برای استقبال از وزیر کشور (راست) به فرودگاه زاهدان رفت

تازه‌ترین مورد تغییر استانداران، آمدن دانیال ملایی (محبی‌نیا) به جای علی‌اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان است که سه روز پیش حکم او اعلام شد. در شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر شماری از مردم محلی از برکنار کردن علی اوسط هاشمی انتقاد کرده و او را یکی از موفق‌ترین استانداران دولت یازدهم می‌دانند.
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران، امروز هفدهم آبان ماه در راستای تغییرات مدیریتی در این استان مرزی و معرفی استاندار جدید به زاهدان رفته است.
جمعی از فعالان زن چندی پیش در نامه‌ای به رییس‌جمهوری ایران خواستار ابقای آقای هاشمی در سیستان و بلوچستان شده بودند و خطاب به حسن روحانی گفته بودند که استاندار سیستان و بلوچستان توانسته نگاه به منطقه را تغییر دهد و با شکستن سقف شیشه‌ای برای زنان راه را برای مشارکت سیاسی آنان هموار کند.
در سیستان بلوچستان برای اولین بار بعد از انقلاب شماری از مدیران زن به عنوان معاون استاندار و فرماندار چند شهر انتخاب شدند.
در نامه فعالان زن به حسن روحانی که سایت ندای زاهدان آن را منتشر کرده، گفته شده که علی اوسط هاشمی با اعتماد به زنان، حمیرا ریگی را به عنوان فرماندار شهرستان قصرقند انتخاب کرد که منطقه‌ای توسعه نیافته و صعب‌العبور است؛ اما اکنون بعد از چهار سال وضعیت امنیت و امکانات در این منطقه به مراتب بهتر از گذشته شده است.

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.