نطق محمود صادقی در مجلس دعوا به راه انداخت
سخنان محمود صادقی، نماینده تهران در جلسه امروز مجلس ایران باعث اعتراض نمایندگان اصولگرا و تنش و التهاب در فضای مجلس شد.

آقای صادقی امروز یکشنه ۲۶ آذر در نطق خود از نظام اقتصادی "رفاقتی و سفارشی" در ایران انتقاد کرد و گفت که این پدیده باعث "رویش یک اقتصاد رانتی انگلی فسادزا و ظهور یک طبقه تازه به دوران رسیده قلدر و باجگیر شده است".

او توزیع اعتبارها در لایحه بودجه سال آینده را نامناسب و غیرشفاف خواند و گفت که سال به سال ‌ شکاف فقر و غنا بیشتر می‌شود.

محمد صادقی عضو فراکسیون امید مجلس که پیش از این بارها به دلیل موضع‌گیری‌هایش خبرساز شده، امروز هم با انتقاد از بی‌تفاوتی مجلس در برابر فساد گفت: "چرا با مفسدان همکاری می‌کنیم و از افشای نام بدهکاران کلان هراس داریم؟"

حسین نقوی حسینی در حال بحث با علی مطهری که ریاست امروز مجلس را به عهده داشت
حسین نقوی حسینی در حال بحث با علی مطهری که ریاست امروز مجلس را به عهده داشت

او نظام مالی مجلس را غیرشفاف خواند و گفت: "آیا مجلس عصاره فضائل ملت است؟ ما عصاره فضائل شورای نگهبان هستیم."

در واکنش به این سخنان، علی ادیانی راد، نماینده قائم‌شهر در تذکری قانونی از آقای صادقی پرسید "اگر مجلس را عصاره فضائل شورای نگهبان می‌دانید، آیا حضور شما در مجلس مشروعیت دارد؟"

آقای ادیانی راد گفت که حرف‌های آقای صادقی برای مجلس هزینه ایجاد می‌کند و از ادبیاتی انتقاد کرد که "خوراکی برای کسانی که اراده باطل دارند" فراهم می‌کند.

حسین نقوی حسینی، دیگر نماینده اصولگرای مجلس هم از آقای صادقی خواست که مجلس را تضعیف نکند و به ویژه به گفته‌های او درباره شواری نگهبان اعتراض کرد.

علی مطهری که امروز در غیاب علی لاریجانی ریاست مجلس را بر عهده داشت به دلیل تکراری بودن اخطار آقای نقوی حسینی مانع از ادامه سخنان او شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا این موضوع باعث خشم آقای نقوی حسینی شد. او به سمت جایگاه هیئت رئیسه رفت و با فریاد درخواست ادامه صحبت کرد.

آقای مطهری با این درخواست موافقت نکرد و آقای نقوی حسینی به فریادهای خود ادامه داد و عده‌ای از نمایندگان هم دور او جمع شدند.

آن طور که خبرگزاری ایسنا گزارش داده بعضی نمایندگان تلاش کردند که آقای نقوی حسینی را به صندلی‌اش برگردانند اما اکبر ترکی، نماینده فریدن تعدادی از این نمایندگان از جمله محمدرضا تابش و محمدعلی وکیلی را "به عقب هل داد".

ایسنا می‌گوید در نهایت بعد از آرام شدن فضای مجلس آقای تابش و نقوی حسینی با هم روبوسی کرده‌اند.

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.