تظاهرات حکومتی در ایران در حمایت از آیت‌الله خامنه‌ای
حدود یک هفته پس از اعتراض های بی سابقه و سراسری علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبر آن آیت الله خامنه ای، مقامات این کشور امروز تظاهرات دولتی در پاره ای از شهرهای ایران سازماندهی و برگزار کردند. سیمای جمهوری اسلامی ایران تصاویر تظاهرکنندگان در شهرهای کرمانشاه، ایلام و گروگان را پخش کرد که در حمایت از رهبر جمهوری اسلامی ایران، آیت الله علی خامنه ای، شعار سر می دادند.

در این حال، تظاهرات معترضان علیه رهبر و حکومت اسلامی ایران دیروز سه شنبه برای ششمین روز متوالی در شهرهای مختلف کشور ادامه یافت. تصاویر ویدیویی منتشر شده در شبکه های اجتماعی از درگیری مردم معترض و پلیس ضدشورش در خیابان ها و شهرهای کشور خبر می دهند. دیروز علی خامنه ای تظاهرکنندگان مخالف خود را عوامل دشمنان خارجی خواند و وعده داد که دربارۀ اعتراض های جاری کشور در فرصتی دیگر سخن بگوید.

هدف مقامات ایران از سازماندهی و برگزاری تظاهرات امروز نشان دادن پشتیبانی عمومی از رهبر حکومت اسلامی ایران آیت الله خامنه ای است که موقعیت و اقتدارش در نتیجۀ ناآرامی های جاری بیش از گذشته متزلزل شده است. تظاهرکنندگان دولتی در شعارهای امروزشان از جمله خواستار اعدام مردم معترض شدند. رهبران ایران برای جلوگیری از گسترش اعتراض های خیابانی سرعت اینترنت را کاهش داده و شبکه های اجتماعی به ویژه تلگرام و اینستاگرام را شدیداً فیلتر یا سانسور کرده اند.

از فعالان مدنی شهر کرمانشاه در گفتگو با رادیو بین المللی فرانسه شرکت کنندگان در تظاهرات دولتی این شهر به حمایت از آیت الله خامنه ای را بعضا کسانی خواند که از رانت قدرت بهره می برند و به همین دلیل خود منشاء مشکلات و گرفتارهای مردمی هستند که در خیابان های کشور اقدام به اعتراض و تظاهرات می کنند.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.