لاریجانی : بساط آشوب جمع شد، مطالبات به قوت خود باقی است
آیت الله صادق آملی لاریجانی، رئیس قوۀ قضائیه ایران، امروز دوشنبه هجدهم دی ماه در جلسۀ مقامات عالی قضایی کشور گفت که در اعتراض ها و تظاهرات اخیر کشور افرادی با خط گرفتن از دشمن تاثیر روشنی بر حوادث داشتند که حساب شان از دیگران جداست و باید با آنان به عنوان "اغتشاشگر" و مطابق قانون رفتار کرد. رئیس قوۀ قضائیه از اعتراض های اخیر به عنوان "آشوب" یاد نمود و افزود : "جمع شدن بساط آشوب به معنای نبود مطالعات صحیح و برحق مردم نیست."

آملی لاریجانی ابراز امیدواری کرد که همه به ویژه دولت باید با "تدبیر و فکر صحیح" جهت حل مشکلات اقتصادی و مطالبات بر حق مردم بکوشند. رئیس قوۀ قضائیه ایران با اشاره به موضعگیری های رئیس جمهوری آمریکا در قبال اعتراض های خیابانی در ایران و اقدام واشنگتن برای طرح این مسئله در شورای امنیت، گفت که امور داخلی ایران هیچ ربطی به شورای امنیت سازمان ملل ندارد.

رئیس قوۀ قضائیه اعتراض های جاری کشور را "زنگ خطری مهم برای مسئولان کشور در زمینۀ" کنترل و هدایت فضای اینترنتی خواند و خواستار کنترل بیشتر اینترنت در داخل کشور شد.

در اظهاراتی جداگانه معاون قوۀ قضائیه، حجت الاسلام حمید شهریاری، اظهار داشت که هنوز آمار دقیقی از تعداد دستگیرشدگان روزهای اخیر ندارد، اما، به گفتۀ او، "سرحلقۀ آشوب های اخیر شناسایی و دستگیر شده اند." معاون قوۀ قضائیه خواستار برخورد قاطع با این دستگیر شدگان و اشد مجازات برای آنان شد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین، حجت الاسلام صادقی نیازکی، نیز گفت که دستگیرشدگان بین ۲٠ تا ٣٠ سال سن دارند و هیچکدام از آنها مشکل معیشتی نداشته اند. وی نیز هشدار داد که برهمزنندگان نظم عمومی با برخورد قاطع قوۀ قضائیه روبرو خواهند شد.

روحانی، رئیس جمهوری، نیز امروز دوشنبه هجدهم دی ماه در دیدار با وزیر و معاونان وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت : برخی می خواهند از خواسته ها و تجمعات مردم سوءاستفاده کنند، اما، مردم مطالبات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دارند.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.