اعتصاب غذای عبدالفتاح سلطانی در اعتراض به "تدلیس‌های ناروای حاکم بر زندان"
عبدالفتاح سلطانی فعال مدافع حقوق بشر از تاریخ اول فروردین ۱۳۹۷ در زندان اوین به اعتصاب غذا دست زده است. در نامه او به "مداخله مامورین وزارت اطلاعات آقای روحانی در تصمیم گیری‌های مربوط به زندانیان" اشاره شده است.

عبدالفتاح سلطانی، وکیل و فعال مدافع حقوق بشر ایران از روز اول فروردین در اعتراض به رفتارهای وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در زندان اوین به اعتصاب غذا دست زده است.

به گزارش سایت "کلمه"، عبدالفتاح سلطانی در نامه‌ای درباره آغاز اعتصاب غذای خود به "تدلیس‌های ناروای حاکم بر زندان" اشاره کرده و نوشته است: «عده‌ای از زندانیان از جمله رانتخواران، اختلاس‌گران و وابستگان به قدرت از امتیازاتی برخوردار هستند که برای بسیاری از زندانیان عادی و (سیاسی-عقیدتی) در نظر گرفته نمی‌شود.» 

این وکیل پایه یک دادگستری و مدافع حقوق بشر از "عدم رعایت حقوق شهروندی مورد ادعای دولت" انتقاد کرده و نوشته است: «مداخله برخی مامورین وزارت اطلاعات آقای روحانی در تصمیم‌گیری‌های مربوط به زندانیان (سیاسی - عقیدتی) به نحوی است که دادستان تهران نیز تحت تاثیر اظهار نظرها و خواسته‌های آنان از رعایت پاره‌ای از حقوق قانونی زندانیان مذکور سر باز می‌زند.»

او در پایان این نامه نوشته است: «اینجانب علیرغم اینکه قصد نداشتم این ایام شادی و سرور را به کام عزیزان تلخ نمایم و بر خلاف میل باطنی، در اعتراض به این قبیل رفتارهای ناعادلانه و تبعیض آمیز از تاریخ اول فروردین ۱۳۹۷ اعتصاب غذا می‌نمایم و مسئولیت عواقب ناگوار آن به عهده رئیس جمهور، رئیس قوه قضائیه و سایر مقامات مسئول خواهد بود.»

عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری از شهریور ۱۳۹۰ در زندان به‌ سر می‌برد. آقای سلطانی وکالت تعداد زیادی از پرونده‌های دارای جنبه حقوق بشری، مانند پرونده فعالان سیاسی، دانشجویان و روزنامه‌نگاران را بر عهده داشت.

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.