تولید نفت ایران به یک میلیون و پانصد هزار بشکه سقوط می‌کند
آژانس بین المللی انرژی امروز چهارشنبه سیزدهم ژوئن طی گزارشی نسبت به سقوط قابل پیش بینی تولید نفت ایران و ونزوئلا هشدار داد. بر اساس پیش بینی های آژانس بین المللی انرژی، تولید نفت این دو کشور تا پایان سال آیندۀ میلادی به کمتر از یک میلیون و پانصد هزار بشکه در روز سقوط خواهد کرد. به این ترتیب، تولید نفت ایران حتا به زحمت برای تأمین نیاز داخلی این کشور کفایت خواهد کرد.

آژانس بین المللی انرژی، همچنین پیش بینی کرده است که در نتیجۀ تحریم های جدید آمریکا کاهش صادرات نفت ایران مشابه دورۀ مجازات های پیشین خواهد بود. بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی کاهش تولید نفت ونزوئلا نیز بی وقفه خواهد بود. به همین خاطر همین نهاد نوشته است که کشورهای خاورمیانه عضو اوپک به زودی تولید روزانۀ نفت خود را به میزان یک میلیون و صد هزار بشکه در روز افزایش خواهند داد.

آژانس بین المللی انرژی تصریح کرده است که حتا اگر کسری تولید نفت ایران و ونزوئلا از سوی دیگر تولیدکنندگان جهانی نفت جبران شود، تعادل بازار نفت در سال آینده ناپایدار خواهد بود.

قرار است در ۲۲ ژوئن آینده کشورهای تولیدکنندۀ نفت در اینباره با یکدیگر در وین گفتگو کنند. عربستان سعودی و روسیه آمادگی خود را برای افزایش تولید نفت خود اعلام کرده اند. آژانس بین المللی انرژی گفته است که مسئلۀ کاهش صادرات نفت ایران و ونزوئلا دستور کار این نشست را تحت الشعاع خود قرار خواهد داد.

بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی تقاضای جهانی نفت در سال ٢۰١۹ به میزان یک میلیون و چهارصد هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت که قابل قیاس با افزایش تقاضای نفت در سال جاری است.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.