نسرین ستوده، تعیین قرار وثیقه ۶۵۰ میلیونی و اتهامات جدید را نمی‌پذیرد
نسرین ستوده، وکیل مدافع و فعال حقوق‌بشر، اتهامات جدید را بی‌اساس و ساختگی دانسته و قرار وثیقه ۶۵۰ میلیونی تومانی را نمی‌پذیرد. نسرین ستوده از روز ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ در بازداشت به سر می‌برد.

نسرین ستوده، وکیل مدافع و فعال حقوق‌بشر، اتهامات جدید مطرح شده علیه خود را "ساختگی و بی‌اساس دانسته و وثیقه تعیین شده را مناسب ندانسته و نپذیرفته" است. نسرین ستوده، در حال حاضر، در بند عمومی زنان بازداشتگاه اوین است.

رضا خندان، همسر نسرین ستوده، به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، گفته است: برای همسرم قرار وثیقه ۶۵۰ میلیون تومانی صادر شده ولی او چنین وثیقه‌ای را قبول نمی‌کند.

به گفته رضا خندان، خانم ستوده، در حال حاضر، به اتهام تبانی و اجتماع و تبلیغ علیه نظام بازداشت شده است.

آقای خندان به خبرگزاری ایسنا گفته است: برای همسرم در همان روز اول قرار وثیقه صادر شده اما خانم ستوده چنین وثیقه‌ای را قبول نکرده و فعلا در بازداشت موقت است.

نسرین ستوده وکیل مدافع ۵۵ ساله، در روز ۲۳ خرداد ۱۳۹۷، بازداشت شد. رضا خندان، این خبر را ساعتی پس از دستگیری همسرش، در صفحه فیس‌بوک شخصی خود منتشر کرد.

نسرین ستوده، فعال حقوق بشر و وکیل پرونده‌های فعالان سیاسی و اجتماعی بوده است. او همچنین وکالت تعدادی از زنان بازداشت شده‌ی معترض به حجاب اجباری در حرکت موسوم به "دختران خیابان انقلاب" را برعهده گرفت.

نسرین ستوده از روز ۱۳ شهریور ۱۳۸۹ تا ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ به اتهام "اقدام علیه امنیت ملی" در زندان اوین به سر برد. مجوز وکالت نسرین ستوده، به دستور دادگاه انتظامی وکلا، از مهرماه ۱۳۹۳ به مدت سه سال باطل اعلام شد.

۲۵ تن از چهره‌های فعالان در خارج و داخل ایران: "نسرین تنها نیست"

بدنبال ادامه بازداشت نسرین ستوده، شماری از چهره‌های، سیاسی، مدنی، فرهنگی و حقوق‌بشری داخل و خارج ایران با انتشار بیانیه‌ای، با تاکید بر دستگیری وی "به شکلی غیرقانونی و بدون اطلاع قبلی، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط" نسرین ستوده شدند.

در این بیانیه که به امضا ۲۵ تن از چهره‌های فعال ایرانی در خارج و داخل کشور رسیده، خطاب به مقامات جمهوری اسلامی ایران آمده است: نسرین ستوده "تنها نیست و تنها نخواهد ماند".

امضاکنندگان این بیانیه، ضمن اشاره به مواضع نسرین ستوده، از جمله "دفاع از حقوق و مطالبات معترضان دی ماه ۹۶"، تاکید بر "برگزاری یک رفراندوم آزاد" برای تعیین نوع حکومت در ایران، "مخالفت با حجاب اجباری" و مخالفت با "تعیین وکیل حکومتی برای فعالان و متهمان سیاسی" حمایت خود را از مواضع وی اعلام کردند.

آنان تاکید کردند: زندانی کردن نسرین ستوده باعث خاموش شدن و فراموش شدن این مطالبات نخواهد شد زیرا این مطالباتِ بخش بزرگی از مردم ایران است و ما برای تحقق آن‌ها در کنار نسرین ستوده هستیم و از تمامی انسان‌های آزادیخواه جهان هم دعوت می‌کنیم که از او و مطالباتش حمایت کنند.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.