ممنوعیت واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا به ایران
وزات صنعت، معدن و تجارت ایران، ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا و از جمله انواع خودرو را به این کشور ممنوع کرده است.

به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، در نامه‌ای به سازمان توسعه تجارت به تاریخ ۳۰ خرداد، فهرست کالاهای ممنوعه را اعلام کرده است.

برای مشاهده فهرست کالاهایی که واردت آنها ممنوع شده اینجا کلیلک کنید.

آقای شریعتمداری تاکید کرده که ممنوعیت ورود این کالاها، در "ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی" به تصویب رسیده است.

این ستاد در سال ۱۳۹۴ و در اجرای سیاست های ابلاغ شده از سوی رهبر جمهوری اسلامی ایران برای تحقق "اقتصاد مقاومتی" تشکیل شده که به معنی تلاش برای کاهش وابستگی اقتصاد ایران به خارج و مقاوم کردن آن در برابر تحریم‌های اقتصادی است.

ریاست ستاد اقتصاد مقاومتی با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ایران است و در آن، تعدادی از وزرای دولت عضویت دارند.

در نامه ۳۰ خرداد وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران آمده که تمام ثبت سفارش‌هایی که قبلا در ارتباط با کالاهای ممنوعه صورت گرفته فاقد اعتبار خواهند بود "مگر اینکه قبل از این تاریخ توسط شبکه بانکی تامین ارز شده و یا بدون انتقال ارز باشند".

در پی خروج آمریکا از برجام و تصمیم واشنگتن به برقراری مجدد تحریم های اقتصادی علیه تهران، دستگاه های حکومتی ایران در حال آماده سازی خود برای مقابله با شرایط جدید هستند.

تلاش برای کنترل خروج ارز از کشور از جمله تمهیدات اصلی مورد نظر ایران در شرایط جدید است که اعلام ممنوعیت های وارداتی اخیر، در همین راستا ارزیابی می‌شود.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.