تلاش برای بمب‌گذاری در گردهمایی مجاهدین خلق در پاریس: بازداشت دو ایرانی‌تبار و بازجویی از دیپلمات ایران
دادستانی فدرال و امنیت ملی بلژیک، روز دوشنبه ۱۱ تیر/ ٢ ژوئیه از خنثی کردن طرح بمبگذاری در گردهمایی روز شنبه گذشته سازمان مجاهدین خلق در حومه پاریس و بازداشت دو بلژیکی ایرانی‌تبار در این رابطه در بروکسل خبر داد.

در چارچوب تحقیقاتی که در زمینه مبارزه با تروریسم از سوی دادستانی فدرال بلژیک انجام می‌شود، "امیر س." ٣٨ ساله و "نسیمه ن." ٣٣ ساله، با حکم یک قاضی در شهر "آنتورپ"، روز دوشنبه ٢ ژوئیه به زندان منتقل شدند.
این ٢، سوار بر یک خودرو مرسدس، همراه با ۵٠٠ گرم "استون پروکسید" که از مواد منفجرهٔ بسیار قدرتمند است و یک دستگاه برای انفجار این مواد، از سوی نیروهای ویژه پلیس بازداشت شده بودند. این ٢ نفر متهم شده‌اند که قصد داشته‌اند در گردهمایی سازمان مجاهدین خلق، یکی از اصلی‌ترین سازمان‌های مخالف جمهوری اسلامی ایران در تبعید، که روز شنبه ۹ تیر/ ٣٠ ژوئن در حومه پاریس برگزار شد، بمبگذاری کنند.
خبرگزاری "رویترز" گزارش داده که حدود ٢۵ هزار نفر در این گردهمایی شرکت کرده بودند.

همچنین در این پرونده از "مهرداد آ."، ۵٤ ساله در فرانسه به اتهام همکاری در این طرح بمبگذاری، بازجویی شده است.
٢ فرد دیگری که در این زمینه از آنها در فرانسه بازجویی شده، آزاد شده‌اند.
فرد دیگری به نام "اسدالله ا."، ٤۶ ساله ساکن آلمان که با عوامل اصلی در تماس بوده نیز از سوی پلیس آلمان مورد بازجویی قرار گرفته است. دادستانی فدرال بلژیک اعلام کرده که این فرد یک دیپلمات ایرانی است که در سفارت ایران در وین کار می‌کند.

خنثی‌سازی طرح بمبگذاری در گردهمایی سازمان مجاهدین خلق ایران، نتیجه همکاری سرویس‌های اطلاعاتی و قضائی سه کشور بلژیک، آلمان و فرانسه بوده است.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.