آیت‌الله خامنه‌ای: تصور حل مشکلات ایران با مذاکره یا رابطه با آمریکا، خطا است
آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، می‌گوید: تصور حل مشکلات ایران با مذاکره یا رابطه با آمریکا، خطایی واضح است زیرا آمریکا با اصل نظام اسلامی مشکل اساسی و مبنایی دارد.

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، روز شنبه ۳۰ تیر/۲۱ ژوئیه، در جمع سفرا، کارداران و مسئولان وزارت أمور خارجه ایران، بار دیگر کشورهای غربی را به ایجاد «جنگ روانی» علیه ایران متهم کرده و گفت: «دشمنان»، متهم کردن دائم ایران به یک مساله منفی را در دستور کار اصلی جنگ روانی خود قرار داده و برای تحقق این هدف، ایران هراسی، ایران ستیزی، ایران گریزی، اتهام نقض دموکراسی، نبود آزادی و نقض حقوق بشر را مدام در تبلیغات خود تکرار می‌کنند.

رهبر جمهوری اسلامی ایران با متهم ساختن «آمریکا و برخی کشورهای اروپایی به همدستی با سعودی‌ها در کشتار مردم یمن»، افزود: «غربی‌ها مظهر نقض حقوق بشر هستند اما ایران را متهم می‌کنند به گونه‌ای که گاه انسان از شدت وقاحت آنها حیرت می‌کند».

آیت‌الله علی خامنه‌ای با تاکید بر اینکه «کشورهای فراوانی در آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین که با آمریکا رابطه دارند هم با مشکلات فراوانی دست به گریبانند»، تصریح کرد: تصور حل مشکلات کشور با مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است.

رهبر جمهوری اسلامی ایران، «دشمنی عمیق آمریکا با جمهوری اسلامی را نشانه هدف آمریکایی‌ها برای بازگشت به موقعیت و جایگاه خود در ایران قبل از انقلاب دانسته که (به گفته او) به کمتر از این هم راضی نخواهند شد.

آیت‌الله خامنه‌ای، مخالفت آمریکا با «توان هسته‌ای و قدرت غنی‌سازی بالا و نیز حضور ایران در منطقه را ناشی از خصومت عمیق آنها با نظام اسلامی ایران» برشمرد و تاکید کرد: حضور منطقه‌ای جزو عناصر قدرت و امنیت ایران است اما دشمنان با آن مخالف هستند.

رهبر جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه «مسئولان کشور بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا» تاکید می‌کنند، یادآور شد: بنده از قدیم این نکته را خاطرنشان می‌کردم که روی حرف و حتی امضا آمریکایی‌ها نمی‌توان حساب کرد بنابراین مذاکره با آمریکا هیچ فایده‌ای ندارد.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.