نوبخت: روحانی با استعفای من موافقت نکرد
محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور ایران و رئیس سازمان برنامه و بودجه می گوید استعفای خود را تقدیم حسن روحانی رئیس جمهور کرده است اما او با این استعفا موافقت نکرده است.

آقای نوبخت امروز سوم مرداد (۲۵ ژوئیه) پس از جلسه هیات دولت به خبرنگاران گفته "آمادگی دارم هرچه سریعتر از دولت کناره‌گیری کنم" اما "نتوانستم اقای رئیس جمهور را برای این کار قانع کنم".

پس از اظهارات محمدباقر نوبخت درباره استعفایش، محمود واعظی رئیس دفتر حسن روحانی اظهارت آقای نوبخت را رد کرد و گفت "آنچه رسانه ها از قول آقای نوبخت نقل کرده اند به هیچ وجه صحت ندارد. ایشان در پی مباحثی که در خصوص تغیییرات در دولت بوجود آمده است صرفا با اعلام آمادگی و باز گذاشتن دست رئیس جمهور در این تغییرات بحثی را با رسانه ها مطرح کردند".

محمدباقر نوبخت دبیرکل حزب اعتدال توسعه و از نزدیک ترین افراد در دولت به حسن روحانی است. در هفته های اخیر و همزمان با بحران های مالی و ارزی در ایران، درخواست هایی برای تغییر آقای نوبخت در سطح افکار عمومی و کارشناسان اقتصادی مطرح بود.

شماری از منتقدان او را مانع از اجرای تصمیم گیری های اقتصادی افراد دیگر کابینه همچون وزرای مرتبط با مسائل اقتصادی می دانند.

محمود واعظی (چپ) اظهارات محمدباقر نوبخت درباره استعفای خودش را تکذیب کرده است
محمود واعظی (چپ) اظهارات محمدباقر نوبخت درباره استعفای خودش را تکذیب کرده است

خبرگزاری ایسنا گزارش داده آقای نوبخت گفته "واقعیت این است که بدون اینکه موضوع ارز و سیاست های بانک مرکزی در این زمینه و نابسامانی های بازار کالا ارتباطی با سازمان برنامه و بودجه داشته باشد، ترجیح دادم برای اینکه زمینه برای اصلاح فراهم شود و دست رئیس جمهور باز باشد داوطلبانه و شخصا از تمام مسئولیت های موجود دولت کناره گیری کنم".

 معاون رئیس جمهور ایران گفته "من نتوانستم آقای رئیس جمهور را برای این کار قانع کنم و امیدوارم که ایشان تصمیم مقتضی را بگیرند و البته از طرفی اصرار بر ترک مسئولیت آن هم در شرایط فعلی یک جور فرصت طلبی به نظر می رسد و ممکن است عده‌ای بگویند افرادی به دنبال عافیت طلبی هستند".

آقای نوبخت گفته "من از باب اینکه دست آقای رئیس جمهور باز باشد و حتی اگر یک در هزار وضعیت با تغییر من بهتر می شود آمادگی دارم که از دولت کنار بروم".

او گفته اظهارات آقای روحانی "درباره بنده نشان از محبت عمیق ایشان نسبت به من است".

محمدباقر نوبخت به غیر از معاونت رئیس جمهور، سخنگوی دولت ایران هم هست.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.