وزیر کار دولت روحانی با استیضاح نمانیدگان از کار برکنار شد
مجلس شورای اسلامی ایران، با دادن رأی عدم اعتماد به "علی ربیعی" وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت روحانی، وی را از کار برکنار کرد. در جریان استیضاح، از ٢٤٣ آرای مأخوذه، ١٢٩ نفر به برکناری وزیر کار رأی موافق، ١١١ رأی مخالف و ٣ رأی ممتنع دادند.

در جلسه علنی روز چهارشنبه ۱۷ مرداد/ ٨ اوت که به بررسی موضوع استیضاح وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اختصاص یافته بود، نمایندگان پس از شنیدن نطق موافقین و مخالفین و صحبت‌های وزیر، رأی‌گیری صورت گرفت که وزیر کار با اکثریت آرای موافق استیضاح، از سمت خود کنار گذاشته شد.

دلایل برکناری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کاهش اشتغال و افزایش بیکاری، مشکلات معیشتی کارگران و کاهش توانایی‌های بخش‌های تعاون و رفاه و ضعف صندوق‌های بازنشستگی اعلام شده است.
برخی از مخالفین عملکرد وزیر کار دولت روحانی، وی را متهم کرده‌اند که به جای انجام وظایف در وزارتخانه «به لابی‌گری» پرداخته و کوشش کرده است برای جلوگیری از استیضاح، با نمانیدگان مخالف به «معامله» بپردازد.

حال این با حسن روحانی است که در روزهای آینده فردی را برای احراز پست وزارت کار معرفی نماید.
این سومین بار طی سال میلادی جاری بود که "علی ربیعی" استیضاح شد و با اکثریت آرای عدم اعتماد نمایندگان روبرو شد. وی ٢ بار در ماه‌های فوریه و مارس گذشته نیز استیضاح شده بود.

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.