دادستان تهران : کسی مدیر سکه ثامن را فراری نداده بود
عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران در حاشیه نشستی با صرافان، خبر داد که فرهاد زاهدی فر، مدیر عامل "سایت سکه ثامن"، امروز شنبه دوازدهم مهر دستگیر و به دستگاه قضایی تحویل داده شد، دادستان تهران توضیحی در مورد محل دستگیری وی نداد.

جعفری دولت آبادی تلویحاً اخبار فراری دادن فرهاد زاهدی فر را تکذیب کرد و گفت : : "ادعای مطروحه مبنی بر عامدانه بودن فرار متهم و وجود همکاری در این زمینه" رد می شود.

هفتۀ گذشته حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوۀ قضائیه، گفت که "اموال فرهاد زاهدی فر مسدود و خود وی نیز ممنوع الخروج شده، البته اگر هنوز از کشور خارج نشده باشد."

همزمان دادستان تهران، عباس جعفری دولت آبادی، گفته بود که "یک روز پیش از تشکیل پروندۀ اتهامی، فرهاد زاهدی فر از کشور خارج شد و چند روز پیشتر همسرش را از ایران خارج کرده بود."

ساعاتی پیش از اظهارات امروز دادستان تهران، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه ای از دستگیری فرهاد زاهدی فر در خارج از کشور و انتقال وی به ایران به کمک اینترپل خبر داده بود.

سکه ثامن نام شرکتی است که در سال ١٣٩۵ فعالیت خود را در زمینۀ خرید و فروش طلا به صورت "آنلاین" آغاز کرد. رسانه های رسمی جمهوری اسلامی بعضاً شهروندان را به سرمایه گذاری از طریق سایت "سکه ثامن" تشویق و بر ایمن بودن خرید و فروش طلا از طریق این سایت تأکید می کردند.

نیروی انتظامی فرهاد زاهدی فر را به صدها میلیارد تومان کلاهبرداری متهم کرده است.

در ملاقات امروزش با صرافان، دادستان عمومی و انقلاب تهران، اعتراف کرد که برخی صرافی ها ارز ٤٢٠٠ تومانی دریافت کرده و آن را به قیمت آزاد در بازار سیاه فروخته و مرتکب تخلفاتی در این زمینه شده اند.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.