«رشوه ۶۰۰ میلیونی، افزایش درصد جانبازی، و دو صندوقه شدن» از راهکارهای مسئولان برای فرار از بازنشستگی
به دنبال تصویب قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشسته‌ها در دستگاه‌های دولتی، احسان قاضی‌زاده هاشمی، نماینده مجلس، از راهکارهای گوناگون مسئولان برای دور زدن این قانون خبر داد.

به گفته او «یکی از معاونین وزرا ۶۰۰ میلیون تومان به صندوق تأمین اجتماعی برای پاک کردن سوابق پرداخت‌های تأمین اجتماعی و ارتقا و سنوات برای مناصب دیگرش پرداخت کرده‌است.»

به گزارش خبرگزاری مهر، وی با ذکر این‌که «متأسفانه خیلی‌ها به دنبال دور زدن و فرار از اجرای قانون هستند»، افزود: «برای مثال یکی از اقدامات افزایش درصد جانبازی است ... یکی دیگر از شیوه‌ها این بود که به دلیل تفاوت سن بازنشستگی در هر نهاد، برخی که اعضای هیئت علمی بودند برای ارتقاء خود از دانشیاری به مراتب بالاتر اقدام کردند. یا افرادی دو صندوقه بودند و حق و حقوق‌های بازنشستگی خود را برمی‌گردانند تا سنوات خود را خارج کنند. یا به دنبال خارج کردن دوره آموزشی از سنوات خود هستند.»

به نوشته خبرگزاری فارس، وزیر ورزش و جوانان نیز در آخرین نشست خود با روسای فدراسیون‌ها از آنها خواسته است به صورت مصالحه‌آمیز موضوع بازنشستگی حل کنند «اما هنوز هیچ رئیسی به‌طور رسمی استعفای خود را مطرح نکرده‌است.»

به گزارش فارس، «علاوه بر اینکه هنوز هیچ رئیس بازنشسته‌ای از پست خود کنار نرفته، برخی از روسای فدراسیون‌ها پای مراجع بین‌المللی را وسط کشیدند که می‌توان به والیبال اشاره کرد.»

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.