ظریف: "تروریست‌ها و اربابان" حمله چابهار تنبیه خواهند شد
ظریف در یک پیام توییتری از مجازات عاملان و اربابان "حمله تروریستی" چابهار خبر داد. ظریف تاکید کرد که «چنین جنایت‌هایی بدون تنبیه نخواهند ماند». سخنگوی سپاه نیز تلویحا به ارتباط عاملان چنین حملاتی با عربستان اشاره کرد.

ستاد انتظامی چابهار سحرگاه روز پنجشنبه ۱۵ آذر (ششم دسامبر) شاهد یک حمله انتحاری بود. دو نفر از ماموران انتظامی در اثر این حمله کشته شده و شمار دیگری نیز مجروح شدند.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، از جمله کسانی بود که نسبت به حمله چابهار واکنش نشان داد. وزیر امور خارجه ایران در یک پیام توییتری اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران در برابر چنین "جنایت‌هایی" سکوت نخواهد کرد.

ظریف از حمایت خارجی در ارتباط با حمله انتحاری به ستاد انتظامی چابهار خبر داد. او در پیام توییتری خود نوشت:

«تروریست‌های تحت حمایت خارجی افراد بی‌گناه را در چابهار به قتل رسانده و زخمی کردند. ما در گذشته نشان داده‌ایم که چنین جنایت‌هایی بدون تنبیه نخواهند ماند: در سال ۲۰۱۰، سرویس‌های امنیتی افراطی‌ها را رهگیری کرده و در مسیرشان از امارات متحده عربی دستگیر کردند. حرف مرا به یاد داشته باشید: ایران تروریست‌ها و اربابان آن‌ها را به پیشگاه عدالت تسلیم خواهد کرد.»

واکنش سخنگوی سپاه پاسداران

خبرگزاری مهر نیز با انتشار گزارشی به اظهارات رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ورامین، اشاره کرده است.

سخنگوی سپاه در حاشیه اجلاس "ورامین انقلابی" اعلام کرد که «عوامل پشتیبان حمله تروریستی چابهار رهگیری و به‌شدت تنبیه می‌شوند».

شریف تلویحا به نقش عربستان در چنین حملاتی اشاره کرد و گفت: «گروهک‌های تروریستی عمدتا با سرویس‌های امنیتی بیگانه مانند کشور عربستان مرتبط هستند و همواره سعی دارند نا‌امنی‌هایی را در مناطق مرزی ما ایجاد کنند.»

سخنگوی سپاه اعلام کرد که در اثر حمله انتحاری به ستاد انتظامی چابهار، تعدادی از پرسنل انتظامی کشته شده و عده‌ای مجروح شده‌اند. او از کشته شدن عوامل انتحاری نیز سخن گفت.

باید یادآور شد که حمله به ستاد انتظامی چابهار توسط یک خودروی حامل مواد منفجره صورت گرفته است. رحمدل بامری، فرماندار چابهار، از "چهار شهید" سخن گفته است. این در حالی است که آمار مربوط به تعداد کشته شدگان این حمله هنوز ناروشن است.

هنوز هیچ گروهی رسما مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است. این در حالی است که سایت "اقتصادنیوز" به گفت‌وگوی خبرگزاری "اسپوتنیک" با پیرمحمد ملازهی، کارشناس مسائل افغانستان و پاکستان، در ارتباط با حمله چابهار اشاره کرده است.

برخی از رسانه‌های ایران، گروه "انصار الفرقان" را مسئول این حمله اعلام کرده‌اند. کارشناس یاد شده اعلام کرده است که این گروه پس از انشقاق در جندالله در کوه‌های سیستان و بلوچستان پدید آمده و رهبر این گروه، جلیل قنبرزهی، چند ماه پیش در اثر حملات نیروهای نظامی ایران کشته شده است.

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.