مانور مشترک دریایی ایران و روسیه در دریای خزر برگزار می‌شود
فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران اعلام کرد: رزمایش امداد و نجات، تاکتیکی و مقابله با دزدان دریایی میان نیروهای دریایی ایران و روسیه برنامه‌ریزی و در آینده نزدیک اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر دریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران، با اشاره به گسترش روابط نیروی دریایی ایران و روسیه گفت: همکاری بین دو نیروی دریایی ایران و روسیه و همچنین نیروهای دریایی منطقه خزر در سال‌های اخیر به شدت تعمیق یافته است و روابط پایدار بسیار خوب و منظمی داریم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه روابط میان کشورهای منطقه خزر شکل سنتی به خود گرفته و کشورهای منطقه به خوبی همدیگر را در این فضا درک می‌کنند، تاکید کرد: خزر یک دریاچه بسته است و امنیت آن را کشورهای منطقه برقرار می‌کنند و أجازه حضور در این دریاچه به هیچ نیروی فرامنطقه‌ای داده نمی‌شود.

نیروی دریایی ایران و روسیه در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ نیز اقدام به برگزاری مانور مشترک نظامی در دریای خزر نمودند.

در جریان رزمایش پنج روزه سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۶)، با عنوان "امنیت پایدار و اقتدار دریایی ۹۶"، در دریای خزر، ناوشکن دماوند برای اولین بار در یک رزمایش گسترده شرکت کرد.

ناوشکن دماوند، دومین ناوشکن ساخت ایران است که بعد از ناوشکن جماران در جنوب ایران، در آب‌های خزر به بهره برداری رسید.

ناوشکن دماوند، در بهمن ماه سال گذشته، در برخورد با موج‌شکن‌ها در ساحل بندر انزلی دچار خسارات اساسی شد و رسانه‌های داخلی چند روز پس از سانحه از غرق شدن این ناو جنگی خبر دادند. مقام‌های ارتش این خبر را تکذیب کرده و اعلام کردند أدوات اصلی و ارزشمند ناوشکن دماوند جدا شده و بدنه آن هم قرار است از آب خارج و برای تعمیر فرستاده شود.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.