جلسات جداگانه فراکسیون امید با وزیر اطلاعات و اسماعیل بخشی
یک نماینده مجلس از جلسات جداگانه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با وزیر اطلاعات و اسماعیل بخشی، نماینده کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه، خبر داد. قرار است هیئتی از این فراکسیون نیز برای بررسی موضوع «شکنجه» آقای بخشی به شوش سفر کند.

این خبر پس از آن منتشر می‌شود که وزارت اطلاعات «شکنجه» بخشی در دوران بازداشت را تکذیب کرد، اما سپیده قلیان، فعال مدنی که همراه بخشی بازداشت شده بود ضمن شرح «شکنجه‌های» نماینده کارگران هفت‌تپه اعلام کرد که حاضر است در دادگاه در این زمینه شهادت بدهد.

فاطمه سعیدی، سخنگوی فراکسیون امید مجلس، ضمن اعلام برگزاری جلسات جداگانه اعضای این فراکسیون با وزیر اطلاعات و اسماعیل بخشی و وکیل وی افزود: «نتیجه بررسی‌ها را بعد از بررسی قوه قضاییه و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص ادعای بخشی اعلام می‌کنیم.»

آن‌ طور که خانم سعیدی خبر داده، در این جلسات، وزیر اطلاعات در مورد موضوع «شکنجه» بخشی توضیحاتی داد و مدیرکل اطلاعات استان خوزستان نیز «مستنداتی» ارائه داد.

این نماینده بدون اشاره به جزئیات این «توضیحات و مستندات» گفت که اعضای فراکسیون امید، سخنان بخشی را نیز «استماع» کردند و «پیگیری‌های ما در مورد ادعای وی ادامه دارد.»

وی در عین حال از سفر هیئتی از این فراکسیون به شوش برای بررسی موضوع خبر داد تا به گفته او «با حضور در محل ارزیابی نهایی در این موضوع را ارائه کند.»

جلسات جداگانه فراکسیون امید با وزیر اطلاعات و اسماعیل بخشی در حالی برگزار شده که پیشتر قرار بود این دو در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس حضور یابند.

با این حال پس از آن که حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس این کمیسیون به نقل از وزیر اطلاعات، «شکنجه» بخشی را تکذیب کرد، بخشی به این جلسه دعوت نشد.

در همین حال اسماعیل بخشی از وزیر اطلاعات دعوت کرده در مناظره زنده تلویزیونی شرکت کند، اما محمود علوی تاکنون به این درخواست وی پاسخی نداده است.

سپیده قلیان، فعال مدنی که همراه با اسماعیل بخشی و شماری از کارگران نیشکر هفت‌تپه در آبان‌ماه بازداشت شد و نزدیک به یک ماه زندانی بود، روز چهارشنبه ۱۹ دی در صفحه توئیترش موضوع شکنجه خود و اسماعیل بخشی را شرح داد.

خانم قلیان با اعلام این که ماموران اطلاعات‌ روز دوشنبه هفته جاری در دیداری، موضوع شکنجه را ناشی از «توهم او و اسماعیل بخشی» دانسته‌اند،‌ نوشت: «یادآوری ۳۰ روز رفتار وحشیانه و ضدبشری هنوز هم می‌تواند چشم‌هایش را خیس کند و تنش را بلرزاند. حین دستگیری، اسماعیل بخشی سعی می‌کرد مرا از زیر ضرب و شتم ماموران بیرون بکشد اما خودش را چنان به باد کتک گرفتند که بیهوش شد».

با آن که پیش از این اعلام شده بود حسن روحانی نیز دستور رسیدگی دقیق و سریع به موضوع «شکنجه» بخشی را صادر کرده، محمود واعظی،‌ رئیس دفتر رئیس‌ جمهوری ایران، اعلام کرده که قرار است «این حق برای وزارت اطلاعات و نظام در نظر گرفته شود» که از اسماعیل بخشی، از نمایندگان کارگران نیشکر هفت تپه، «شکایت» شود.

وی افزود که نمی‌شود همین طور «بعضی ادعایی کنند و نظام زیر سوال برود».

منابع: ایرنا‍، ایسنا و رادیوفردا/ ب. ب./ ف. دو.

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.